PZCL Gemeenten doen beroep op Sluis déDRVKKERY iN 22 en 23 30 OPENBAAR VERVOER Colleges Terneuzen en Hulst akkoord met proef gratis openbaar vervoer voor 65-plussers Graauwse Poort Hulst afgesloten Popquiz Sinterklaasliedjes Reuzenrad op Groote Markt Sluis stijgt boven het belfort uit Sint en Pieten nemen intrek in molen IJzendijke Positieve benadering haalt het beste uit alle kinderen Donderdag 26 november 2009 Connexxion vernieuwt Zeeuwse ambulances Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De wethouders Co vari Schaik van Terneuzen en Clen de Kraker van Hulst roepen de ge meente Sluis op om mee te doen met een proef voor gratis open baar vervoer voor 65-plussers in Zeeuws-Vlaanderen. Het college 'van B en W van Ter neuzen besloot eerder al daarvoor geld te willen uittrekken. Deze week schaarde ook het Hulster col lege zich achter het pilotproject. In Sluis wil wethouder Maria le Roy de gemeenteraad wel een voorstel doen, maar ze is nog op zoek naar geld. Het is de bedoeling dat de 65-plus sers vanaf 1 februari gratis met de bus kunnen reizen, van 9.00 uur 's ochtends tot einde dienstregeling. „We willen daarmee de lege plaat sen in de bus opvullen, ouderen stimuleren om meer mobiel te zijn. Ook willen we kijken welke invloed gratis openbaar heeft op het huidige WMO-vervoer", zegt Van Schaik. „We zijn één regio, dus het is belangrijk dat alle ge meenten meedoen. Het staat nog al vreemd als ouderen uit de ene gemeente wel gratis met de bus mogen en anderen niet. Boven dien zijn er dan ook veel moeilij ker conclusies te trekken uit de proef. Daarom roep ik Sluis op om ook mee te doen." Ook De Kraker vindt dat 'Sluis gewoon moét mee doen'. „We moeten dit gezamen lijk doen, in het belang van alle in woners." De proef in één jaar kost 150.000 euro. De provincie betaalt de helft. Terneuzen draag 37.000 euro bij, zodat er voor Hulst en Sluis elk nog een bedrag van 18.500 euro over blijft. In Hulst en Terneuzen doen de colleges de gemeentera den in december het voorstel ak koord te gaan. De Sluise wethou der Le Roy vindt dat de proef uit het bestaande WMO-budget moet komen. Ze onderzoekt of dat nog kan. „Want ik wil de gemeenteraad een goed onderbouwd voorstel voor leggen." Le Roy vindt wel dat er ook na de proef, als die een succes is, zicht moet zijn op voortzetting van het project. „Ik wil op zich graag meedoen, want het zou jam mer zijn als we als gemeente Sluis buiteade boot vallen." IJZENDiJKE - Zeeuws-Vlaanderen is zo groot dat Sinterklaas er nog wel een extra uitvalsba sis bij kon hebben. Naast een huis in Hulst beschikt de goedheilig man nu ook tijdelijk over de molen in IJzendij- ke. Daar heeft de Sint niet alleen een zolder om zich terug te trekken, maar ook een zol der waar Pieten pepernoten bakken, een zol der waar Pieten cadeautjes inpakken en een zolder waar Pieten dichten en zingen. De kin deren van IJzendijke mochten gistermiddag eens komen kijken hoe Sinterklaas en zijn knechten zich in hun woonplaats hebben geïn stalleerd. Bressiaander Tijl Damen waaide ook langs om samen met Liedpieten wat nieuwe Sinterklaasliedjes te zingen en te spelen. De Baspiet maakte nog meer indruk dan voorzan ger Tijl. Of zijn gitaarspel of zijn prachtige ro de hanekam het deed, werd niet helemaal dui delijk... foto Mark Neelemans HULST - De riolering bij de Graauw se Poort in Hulst is kapot en moet onmiddellijk worden gerepareerd. Daarom is de poort vandaag afge sloten voor het verkeer. Het ver keer wordt omgeleid en kan enkel de binnenstad bereiken via de Dubbele Poort of de Stationsweg. Het is niet duidelijk hoe lang de re- paratiewerken duren. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 donderdag 26 november 19.30-20.30 uur zaterdag 28 november 15.00-16.00 uur j Zeeuwse Koorschool boeken bestellen? www.drukkerijmiddelbbrg.nl door Frank van Cooten SLUIS - Op de Groote Markt in Sluis staat in de kerstvakantie (van zaterdag 19 december tot en met zondag 3 januari) een groot reuzen rad. Dit rad is een van de grootste in Nederland. Het gevaarte stijgt boven het belfort uit. Het reuzenrad wordt in een win ters tafereel geplaatst en is voor zien van maar liefst 25.000 lamp jes en xenonverlichting. Het reu zenrad maakt deel uit van een reeks acties van de Middenstands vereniging Sluis om de stad in feestmaand december op volle toe ren te laten draaien. De onderne mers geven onder meer een auto en vele waardebonnen weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45