Zeeuwse whisky töoHC ITiilJ zeeland 123 2,5 mille voor schoon water in arme landen Frank Streng voert lijst WD Middelburg aan Eerste Groene Vlag Veere uitgereikt GROTE KARPETTEN- ACTIE (ook Perzische) ALLES VOOR HALVE PRIJS!! 50% korting Delegatie gemeente Terrasexploitanten naar Apeldoorn gaan meer betalen WALCHEREN Politie rolt in woning hennepkwekerij op donderdag 26 november 2009 W 'Onze zware 'peated' whisky is een mooie aanvulling op de mildere Millstone uit Baarle-Nassau' destillateur Meinderd Kampen uit Bruinisse SEROOSKERKE Leerlingen van basisschool De Wegwijzer in Serooskerke hebben gistermorgen een cheque overhan digd aan Unicef. Met een sponsor loop haalden de schoolkinderen ruim 2500 euro op voor schoon drinkwater in arme landen. Het geld werd op 30 september vorig jaar al 'verdiend'. De schooljeugd liep die avond enthousiast vijf kilo meter rond het dorp. Gisteren kwam een medewerkster van Uni cef naar Serooskerke om de cheque in ontvangst te nemen. WWW.RESTAURANTJENUMMER7.NL De politie heeft gistermiddag een hennepkwekerij opgerold in een woning aan de Radenhove in Mid delburg. Rond 13.30 uur vielen agenten de woning binnen. De hen nepkwekerij die ze er aantroffen was in bedrijf en telde 22 oogstrij- pe planten. De bewoners zijn als verdachten gehoord op het politie bureau. In samenwerking met de gemeente heeft de politie alle spul len die met de kwekerij te maken hadden geruimd en vernietigd. MIDDELBURG - De WD gaat in Mid delburg de verkiezingen in met wethouder Frank Streng als lijst trekker. Streng heeft de ambitie om door te gaan als wethouder. De WD-leden hebben de kandi datenlijst inmiddels vastgesteld. De zittende raadsleden Chris Simons, Benno Nieuwenhuis en Mathieu Meijs staan op de plaat sen 2, 3 en 4. De lijst gaat verder met Jolijn Delis- sen, Leendert Vorthoren, William van Amstel, Nadeche Muller, Har ry van den Dool, Henk Baars, Ton Wierda, Johan Tange, Annelies Amersfoort, Bert Kole, André Bos man en Kees d'Huy. GRIJPSKERKE Naast de Blauwe Vlag voor schone stranden wappert op Veers grond gebied nu ook een Groene Vlag. Hij wordt gehesen in gebieden waar de gemeente trots op is en bij bedrijven en instellingen die zich inzetten voor een schone leefomge ving. Dijkgraaf Wïm Gosselaar ont ving gisteren het eerste exemplaar. Zijn waterschap Zeeuwse Eilanden is partner in een project om het Veerse buitengebied schoon te hou den. Uitkeringsgerechtigden van de Sociale Dienst Walcheren gaan daarbij op pad om de Kreek in Westkapelle, de doorgaande wegen en de fietspaden langs de kust schoon te maken. De Groene Vlag hangt bij het steunpunt van het wa terschap in Grijpskerke. Hij is ont worpen door beeldend kunstenaar Michiel Paalvast uit Veere. MIDDELBURG ACTIE 1 WEEK VERLENGD diverse soorten/maten MINDERHOUD WONEN Zuidstr.116 W'kapelle 0118 571 212 MIDDELBURG Ter voorbereiding van de viering van de nationale Koninginnedag bezoekt een delegatie van de ge meente Middelburg vandaag Apeldoorn. Onder leiding van bur gemeester Koos Schouwenaar spre ken de Middelburgers met het pro jectteam dat vorig jaar in Apeldoorn Koninginnedag heeft ge organiseerd. De bedoeling is om te leren wat er allemaal bij de organisatie van de nationale koninginnedag komt kij ken. Dat voorkomt dat Middelburg het wiel helemaal opnieuw moet gaan uitvinden. Kachel» Haarden Schouwe Middelburgse horecaondernemers moeten vanaf volgend jaar 82 euro per vierkante meter per jaar gaan betalen voor hun terras in de bin nenstad. Nu is de zogeheten preca- riobelasting 60 euro. De verhoging levert de gemeente 30.000 euro per jaar op. Daarnaast vindt de gemeen te het billijk dat voor terrassen in het centrum meer betaald wordt dan voor terrassen in de buitenwij ken, onder meer omdat de gemeen te aantoonbaar meer investeert in de binnenstad dan elders. Ter ver gelijking, in Goes is het tarief 70,15 euro en in Vlissingen 25,36 euro. Enorme keuze in onze showroom!- Openingstijden: do, vrij 10.00 - 18.00 uur I A 10.00-17.00 uur Klarinetweg 2c 4337 RA Middelburg T. +31 (0) 118 - 67 49 55 www.ohcwalcheren.nl e LUXAFLEX8 VOUWGORDIJN /oonwinkels ketel 'washstill' Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.fmcwoonwinkels.nl 2) Mouten Nadat de gerst is geschoond in een molen, wordt hij geweekt en daarna uitgespreid op een vloer om te kiemen. Drie keer per dag wordt het graan gekeerd. 3) Mashen De mout (zo heet de gekiemde gerst) wordt gemalen en met heet water vermengd in een stalen ketel (mashtun). Zetmeel in gerst wordt ^^omgezet in suikers. Net voorde echte ontkieming doorbreekt, wordt de gerst boven een turfvuur gedroogd. - Pulprest. Suikerhoudende vloeistof (wort) 4) Cisten Wort gaat met gist in een ton (washback). Gist zet suiker om in alcohol. Vergisting tot circa 7% alcohol. Resultaat heet'wash'of'beer'. 5) Distilleren Alcohol verdampt bij lagere I temperaturen dan water. Alcoholdamp condenseert Koperen Feints J Resultaat is 27% alcohol (feints). W:Dit gaat naar 2e distillatie. Fijnste alcohol van ruim 70%) wordt whisky. I Restant wordt weer gemengd met wash. 6)Lageren Whisky moet minimaal 3 jaar j op eikenhouten vaten rijpen (eerst gebruikt voor bourbon of sherry). Single malt minimaal j 10 jaar. 7) Bottelen Bij het bottelen wordt het alcoholpercentage met water I teruggebracht tot 40 of 43% spaarvarkens de leukste v Sinterklaassurprises ruime keuze uit onze collectie Geere Passage 6 Middelburg www.inpetto-lifestyle.nl MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25