Verdurmen rekent Amstelhoekje ook na negen 301 sport Van der Mel en Don als ervaren taekwondoka's naar WK in Argentinië Giovanni Siereveld is weer welkom bij Hoek SAR uit Kloosterzande staat met nog één wedstrijd te gaan met één been in de tweede divisie woensdag 25 november 2009 door Roeland van Vliet middelburg - Zenna van der Mei begint vrijdag als een ervaren taek- wondoka aan het wereldkampioen schap in Buenos Aires. Dat stelt Nanne Boonstra, haar trainer en coach bij Taekwondo Middelburg. „Het scheelt heel erg of je weet dat je er thuishoort of dat je net komt kijken." De Middelburgse Van der Mei, die tegenwoordig in Maastricht woont en studeert, heeft een goede voor bereiding gedraaid. Boonstra: „De laatste internationale toernooien heeft ze overtuigend gewonnen. Ze is goed in conditie en staat zelf verzekerd op de mat." Op de World Cup in Italië, waar een jaar geleden ook de wereldtop aanwezig was, werd de 22-jarige Walcherse achtste bij het sparren in de klasse -58 kilo. In mei van dit jaar pakte ze het brons op het Europees kampioenschap in Be- nidorm, Spanje. In Argentinië zit er dus ook een topresultaat in, denkt Boonstra. „Maar", zo stelt de coach, „ze moet het nog wel op door Barry van der Hooft terneuzen - Als de overschrijving van Eendracht Aalst naar Hoek geen problemen oplevert, speelt Giovanni Siereveld na de winter stop weer in het shirt van Hoek. De verdediger uit Vlissingen ver ruilde de zaterdag-hoofdklasser de ze zomer voor de Belgische club, maar dat werd geen succes. Vorige week vertrok Siereveld alweer bij Aalst en liet hij weten graag terug te willen keren bij Hoek. „We heb ben daarna een goed gesprek ge had", vertelt bestuurslid techni sche zaken Gert-Jan de Boer. „Daarin hebben we wel aangege ven dat Giovanni ons afgelopen zo mer door zijn vertrek met een pro bleem had opgezadeld. Het is ook niet zo dat iedere speler die ver trekt nu moet denken dat hij zo weer terug kan komen bij Hoek. UIT BASKETBAL NBA. Memphis Grizzlies - Sacramento Kings 116-105, San Antonio Spurs - Milwaukee Bucks 112-98, Portland Trailblazers - Chicago Bulls 122-98, LA Clippers - Minnesota Timber- wolves 91-87. Euro Challenge mannen. Groep B: Chimki Joezjny- Eiffeltowers/DB 91-92. Vrouwen eerste klasse: BV Souburg 2-Mara- thon 2 71-26, Volharding-Marathon 29-44. TENNIS Londen. ATP World Tour Finals. Groep A: Del Potro (Arg/5) - Verdasco (Spa/7) 6-4 3-6 7-6 (1). Stand: 1. Federer (Zwi/1) en Murrpy (GBr/4) 1-1 (2-1), 3. Del Potro 2-1 (3-3), 4. Verdasco 2-0 (2-4). Groep B: Djokovic (Ser/3) - Davidenko (Rus/6) 3-6 6-4 7-5. Stand: 1. Söderling (Zwe/8) 1 ge speeld, 1 gewonnen (sets 2-0). 2. Djokovic 1-1 (2-1), 3. Davidenko 1-0 (1-2), 4. Nadal (Spa/2) 1-0 (0-2). Dubbelspel. Groep A: Bhupathi/Knowles (lna/Bah/3) - Fyrstenberg/Matkowski (Pol/8) 3-6 6-3 10-7. TAFELTENNIS de wedstrijddag laten zien. De vorm van het moment telt ook mee." N Hetzelfde geldt voor Mano Don, de tweede WK-ganger van Taek wondo Middelburg. Hij komt za terdag in actie. De achttienjarige Middelburger mag nog net mee doen bij de junioren en dat is vol gens Boonstra een groot voordeel. „Hij is de oudste in zijn klasse. Hij heeft daardoor* meer toernooierva- ring dan zijn tegenstanders. Daar moet hij gebruik van maken." Don (sparren, +70 kilo) eindigde op de World Cup van vorig jaar al als tweede. Hij verloor in de finale van een Pool, de Europees kam pioen van dat moment. „Voor Ma no is het WK de laatste kans op een medaille bij de junioren", zegt Boonstra. „Het zou natuurlijk mooi zijn als hij nog één plaats ho ger eindigt dan vorig jaar." In totaal doen er twintig Nederlan ders mee aan de mondiale titel strijd van de ITF, de wereldbond voor semi-contact taekwondo. Het toernooi begint morgen en duurt tot en met zondag. Maar Giovanni behoorde in zijn ja ren bij Hoek tot de beste verdedi gers in de hoofdklasse." Siereveld zal pas na de winterstop weer speelgerechtigd zijn voor Hoek. De Boer: „Het elftal staat nu goed, dus Giovanni zal zich op nieuw moeten bewijzen. Hij heeft in het gesprek wel aangegeven dat hij nu voor meerdere jaren bij Hoek wil blijven." De centrale ver dediger traint vanaf maandag weer mee bij Hoek, dat de komende we ken het vizier ook nog op een aan valler richt. Ousmane Traoré was een kandidaat, maar de Senegalees mag van zijn club Beveren geen testwedstrijden spelen. „We hou den onze ogen open", aldus De Boer, „omdat we bij blessures in problemen kunnen komen. We doen er alles aan de Topklasse te bereiken, maar het moet wel alle maal in het plaatje passen." VOLLEYBAL Hulst. Bedrijfscompetitie. Vrouwen. Eerste klasse: R. van Wesemael-Zaman Sport 1-2, Van" Waterschoot-Ferket en de Maat 3-0, Sc. Morres 1-WC Rhodos 3-0, Rahe Buigwer- ken-Notaris Stolker 0-3. Stand: 1. Zaman Sport 10-25; 2. Notaris Stolker 9-22; 3. Van Waterschoot 10-20; 4. Ferket en de Maat 10-18; 5. Sc. Morres 1 9-15; 6. Rahe Buigwer- ken 10-9; 7. R. van Wesemael 10-4; 8. WC Rhodos 10-4. Tweede klasse: Sc. Morres 3-De Sterre 2-1, SC Morres 2-WEA Accountants As surantiën 1-2, Saman Assurantien-Wentzler Pauwels 2-1, Multiklus-Didi 1-2. Stand: 1. Sa- man Assurantiën 10-20; 2. De Sterre 9-19; 3. Didi 9-18; 4. Sc. Morres 3 10-17; 5. Sc. Morres 2 10-15; 6. WEA Accountants Adviseurs 8-12; 7. Multiklus 10-10; 8. Wentzler Pauwels 10-3. Mannen. Eerste klasse: Traiteur Nico Dethon-Outokumpu/Stuntmarkt/Rhodos 0-4, Doolaege Matthijs-Athanatos 1-3, Stunt- markt-Party Max Smash 2000 0-4. Stand: 1. Party Max Smash 2000; 2. Outokumpu/ Stuntmarkt/Rhodos 9-24; 3. Stuntmarkt 8-16; 4. Athanatos 8-16; 5. Doolaege Matthijs 8-10; 6. Traiteur Nico/ Dethon 9-6. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl door Peter van Kouteren sint jansteen - Voor de tafelten nissers van SAR'72 lonkt opnieuw een plaats in de tweede divisie. De Kloosterzandse formatie heeft za terdag aan een minimale overwin ning tegen het laag geklasseerde Bergeijk 2 voldoende om buiten schot te raken van De Treffers. Kopman Dennis Verdurmen re kent zich op voorhand echter niet rijk. De eerste confrontatie met Bergeijk leverde een 9-1-zege op, maar dat is volgens Verdurmen geen garantie voor succes. „Er wa ren twee partijen bij die we maar kielekiele wonnen", weet hij nog. „Bovendien gaat het 'dubbel' de laatste tijd slecht. In onze laatste drie wedstrijden hebben we dat verloren. Er kan iemand ziek wor den, de vorm van de dag speelt mee. Maar normaal gesproken is de kans groot dat we het halen." Dennis Verdurmen is inmiddels 33 jaar, gepokt en gemazeld in het ta feltennis en zou graag met wel licht confrontaties tegen TTC Mid delburg en Arnemuiden in het ver schiet nog een klasse hoger spelen. Dat deed hij in het verleden al di verse keren met SAR'72, dat voor altijd zijn club leek te zijn. Totdat de mannenploeg twee jaar gele den uit elkaar viel en Verdurmen het niet zag zitten om in de Zeeuwse afdeling te spelen. „Pascal Neve wilde alleen nog doordeweeks spelen en Leon van Boven wist niet waar hij het sei zoen erop zou wonen", verklaart hij zijn vertrek naar Stekene. „Bo vendien hadden we pech dat Simo- ne (de Klerk) door een vreemde re gel van de bond nog niet landelijk mocht spelen. Normaal gesproken was ik nooit weggegaan, maar ik had geen zin om in de afdeling te gaan spelen. Het waren twee leuke jaren", kijkt hij terug. „Een heel an der systeem, met vier tegen vier, zonder dubbels. Supporters gin gen mee naar uitwedstrijden en als we thuis speelden, stond de kantine na afloop vol. Het niveau, derde nationaal, was vergelijkbaar met de derde divisie in Neder land." Dennis Verdurmen moet hopen dat hij zaterdag niet te veel last van zenuwen heef Dennis Verdurmen scoorde twee jaar achtereen ruim tachtig pro cent en was daarmee bij Stekene de te kloppen man. „We eindig den twee jaar achter elkaar op de tweede plaats. Maar als je tachtig procent speelt, wil je eigenlijk kam pioen worden. Op een bepaald moment heb ik laten weten dat ik zou blijven als we kampioen zou den worden, omdat ik graag nog een niveau hoger wilde spelen. We verloren een beslissingswed strijd en werden tweede. Ze von den het bij Stekene jammer dat ik weg ging, maar wisten wel dat ik voet bij stuk zou houden." De tafeltennisser uit Sint-Jansteen keerde na de zomer terug op het oude nest en bleef met Johan 't Hooft en Simone de Klerk ongesla gen. Met slechts twee nederlagen op een totaal van 27 partijen mag de speler die er volgens veel tegen standers niet veel van kan onver wacht terugkijken op een topsei- zoen. „Natuurlijk geeft dat veel voldoe ning", vertelt hij. „Ik wist eerlijk gezegd niet wat me te wachten stond. Voor het eerst ongelijmd, in Nederland. Dat betekent dat je je rubber niet steeds opnieuw vast mag maken met speciale lijm. door Aector Doorns terneuzen - De zaalvoetballers van Amstelhoekje/Adm. Bakker bleven ook in hun negende duel in de eerste klasse regio Zeeuws- Vlaanderen ongeslagen. Het Axel- se team verstevigde door de 11-6-winst op D'Ouwe Brug/ Van Opdorp zelfs de koppositie. Dat kwam mede doordat de concurren ten Internetplan/Tempo Team en Tencezaman vanwege een lekkage in de sporthal van Sas van Gent niet in actie kwamen. Max Kor ting Pro Sport haalde uit tegen Vinfo Tech: 13-3. 't Bierwinkeltje won met 5-4 van Reham Vastgoed en De Molenhoek deed goede za ken (7-3) tegen Wentzler Pauwels. Vliegende Vaart versloeg Cargill met 9-3. Amstelhoekje/Adm. Bakker-D' Ouwe Brug/Van Opdorp 11-6 (6-0): De koploper liep voor rust uit naar een riante voorsprong, maar liet daarna door gemakzucht steekjes vallen. De Sassenaren toonden bovendien veerkracht door zes keer te scoren. Doelpuntenmakers Amstelhoekje /Adm. Bakker: Bart Rijckaert 4, Niek de Meijer, Marco Plasschaert beiden 2, Ralph Zegers, Michael Freijzer, Meivin Rijckaert allen 1D'Ouwe Brug/Van Opdorp: Ricky Roep, Stefan Burbach, Fabio Fturiale, Martijn Celis, Wesley Winne, Niels Matthijsse allen 1. 't Bierwinkeltje-Reham Vast goed 5-4 (1-1): Na rust kwam het duel goed op gang, nadat Reham door treffers van Joris Rademakers twee keer een voorsprong nam. 't Bierwinkeltje zette onder aanvoe ring van Dennis Rietjens de situa tie recht. De ploeg uit Zaamslag kwam steeds langszij, maar moest in de slotfase capituleren. Doelpuntenmakers, 't Bierwinkeltje: Dennis Rietjens 2, Jan-Willem Tangel der, Tim Boogaard, Alex de Groene allen 1. Reham: Joris Rademakers 2, Nick Klasen, Tommy Tissink beiden 1 Max Korting Pro Sport-Vinfo Tech 13-3 (5-1): De topscorers An-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 98