zeeland 123 Rel rond jubileumboek kerkje regioagenda RECHTSZAAK Auteurs boek kerk Kloosterzande verhinderen uitgave Van Driessche weer lijsttrekker Nieuwe dag én nieuwe plek voor Kerstmarkt Graauw Hier won iemand Vol Ledeltheater geniet van revue Zonnebloem A/\arysol woensdag 25 november 2009 z door Sheila van Doorsselaer kloosterzande - De auteurs van het jubileumboek over de Hof te Zandekerk in Kloosterzande, heb ben de uitgifte van het boekwerk via de rechter verhinderd. De schrijvers betichten het bestuur van de Stichting Kerk in Klooster (KIK) met succes van schending van het auteursrecht. „Wij voelen ons danig misbruikt door het bestuur van KIK", zegt hulst - Frank van Driessche uit Lamswaarde voert bij de aanko mende gemeenteraadsverkiezin gen in Hulst opnieuw de lijst van Groot Hontenisse aan. Van Dries sche is sinds 1998 onafgebroken wethouder in de gemeenten Hon tenisse en Hulst. De zittende gemeenteraadsleden lean-Paul Hageman (Vogelwaar de), Luc Mangnus (Vogelwaarde) en René van den Kieboom (Kloos terzande) bezetten de plaatsen twee tot en met vier op de kandi datenlijst van Groot Hontenisse. •Jo van Remortele uit Sint lansteen staat op de vijfde plaats. Groot Hontenisse mik't volgens zijn lijst trekker bij de komende verkiezin gen op vier zetels. Dat is er eentje meer dan de groepering momen teel bezet in de gemeenteraad. George Sponselee, die samen met Carlo Buijsrogge het gedenkboek Kerk en Uithof van de Duinenab dij van Kloosterzande schreef. Zij werden hiervoor gevraagd door het bestuur van KIK met het oog op de viering van het achthonderd jarig bestaan van het kerkje. Het schrijven van het boek van 96 pagi na's nam twee jaar in beslag. Spon selee en Buijsrogge werkten, uit liefde voor het oude kleine kerkje, geheel belangeloos mee aan het ge denkboek. Vlak voor het boek ter perse ging, bleek echter dat de stichting grote wijzigingen had aangebracht in de vormgeving van het boek; foto's en illustraties ble ken verkleind, afgesneden of zelfs geheel weggelaten. Sponselee en Buijsrogge wilden niet dat het ge denkboek in deze vorm zou wor den uitgegeven en stapten naar de rechter. Die stelde hen in het ge lijk. Brengt het bestuur van KIK het boek toch uit, dan staat daar een dwangsom op van tiendui zend euro. Het gevolg van de ge rechtelijke uitspraak was dat de presentatie van het boek, tijdens de viering van het kerkjubileum, niet door kon gaan. Sponselee be twijfelt of het boek ooit zal wor den uitgegeven. De voorzitter van KIK, Cor Crans, wil geen uitspraken doen over de kwestie. „Want het ligt allemaal erg gevoelig." Wel stelt Crans dat er hoe dan ook een jubileumboek over. de Hof te Zandekerk wordt uitgebracht. Wie dat gedenkboek schrijft, laat Crans in het midden. vijf euro een kraam huren op de markt. Ze moeten dan wel zelf voor een kraam zorgen. Tijdens de kerstmarkt is - op glühwein na- verkoop van alcoholische dranken niet toegestaan. Informatie over de huur van een kraam is verkrijg baar bij Jos Buysrogge, Rozenstraat 36 in Graauw. woensdag 25 november 2009 axel - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, koersbal, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen, nordic walking; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, handwerken; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; breskens -Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Kaarten, soos, rummikub; clinge - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten en sjoelen, ANBO koers bal; graauw - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaartjes maken; 14.30 uur: Gymnas tiek; heikant - 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, handwerken; hoek - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljar ten, bridge; hulst - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, aerobic dance, computeren; 9.30 uur: Te kenen; 11.30 uur: Senior diner;13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Bingo; 14.00 uur: Viva la Musica, leeskring; 19.30 uur: Dameskoor, vergadering Zon nebloem; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 10.00 uur: Internet café, koffie drin- ken;12.30 uur: Samen eten; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Line dance; De Korenmarkt, 14.00 uur: Spelenmid- dag; kloosterzande - WZC Antonius, 10.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Winterverkoop welfare en knutselclub Antonius; koewacht - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; nieuw - namen - De Kauter, 9.30 uur: Computeren; 13.30 uur: Koersbal, kaar ten; 19.30 uur: Volleybal; ossenisse - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; Herberg de Snis, 14.00 uur: Kaarten; philippine - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; sas van gent - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; St.Albert, 13.00 uur: Vrij biljarten, diverse handwerktechnieken; schoondijke - Protestantse kerk, 19.30 uur: Info avond over uitbreiding Okkernoot; sint - jansteen - De Warande, 9.30 uur: Biljartles, gymnastiek, volksdansen; 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules, Spaans; 13.30 uur: Schieting, kreatieve vorming; 19.00 uur: Country dance; Café Ambiance, 13.30 uur: Kaarten; sluiskil - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, volksdansen; terneuzen - De Veste, 9.15 uur: Volks dansen; 9.30 uur: Jeu de boules;13.00 uur: Biljarten; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; De Kameleon, 14.00 uur: Kinderclub 4 t/m 7 jaar; 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint; 19.30 - 22.30 uur: Jeugdcentrum Meetpoint vanaf 16 jaar; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mindfulness; Porgy Bess, 20.00 uur: Voorstelling to neelgroep Terneuzen; vogelwaarde - Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; zaamslag - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; OOSTBURG - Danny de Munk ziekt deze week nog uit, maar het gemis van dé ster van de Zonnebloem Theater tournee werd gisteren in het Ledeltheater goed opge vangen. Medehoofdrolspelers Lucie de Lange, Rob van de Mee berg en Henk Poort (van links naar rechts op de voor grond) slaagden er ook zonder de voor altijd met Ciske de Rat verbonden 'deugniet' in de bomvolle zaal naar hun hand te zetten. Met sketches en hilarische en ont roerende meezingers zetten de drie hoofdrolspelers, sa men met showballetdansers en een groot showorkest, een ouderwets feestelijke, afwisselende revue op de planken. Met De Ontmoeting, zoals de revue is ge doopt, viert nationale vereniging De Zonnebloem haar diamanten jubileum voor (oudere) mensen met een be perking en vrijwilligers. foto Mark Neelemans graauw - De kerstmarkt in Graauw vindt dit jaar niet alleen op een andere dag maar ook op een andere locatie plaats. Het evenement is zondag 13 de cember, waar de kerstman om 14 uur de markt op het Arnold Brug- gemanplein opent. Tot 19 uur is daar en op het schoolplein van de basisschool vanalles te beleven. Er is een (rommel)markt, optredens van het kinderkoor van Ter Doest en verteltheater voor kinderen in Terra Groda. Tijdens de kerstmarkt is ook het gemeenschapshuis open. Particu lieren of verenigingen die iets te verkopen hebben, kunnen voor Staatsloterij Bruna Haasberg Alvarezlaan 64 4536 BD Terneuzen Tel. 0115-611696 Streek Plaats Accommodatie Vertrokperlodo Ga naar marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Bel 0900- 2468246 Allo vertrekdata, verblljhduren on prijzen op m.tiyvol ui of uw anvk reisbureau, Prl|ieu ztjif exclusief '«sorvoiingikosten on calamlUMtonfonds Inclusief; Boek nu onderstaande accommodaties al vanaf Vlucht, transfer 4* hotel Volpenslon, Inel. wijn bij de maaltijden 2 halve dag excursies Luchthavenbelasting CostadelaLuz PuntaUmbrla Hotel Barcelo Punta Umbrla Beach t/m maart 2010 CostadeiSol Benalmadena Hotel TVlton Torremollnos Hotel Las Palomas AAarbella Rlncon Hotel Rlncon Andaluz Mallorca Ca'n Pastllla Hotel Las Arenas maart 2010 Playa de P.vlma Hotel Barcelo Püebio Park

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93