Markt 15 is nog lang niet vergeten zeeland j 21 REÜNIE Vierhonderd kaarten voor feest in mum van tijd uitverkocht Jarige vogelvereniging houdt tentoonstelling Feest met Sinterklaas in woonzorgcentrum Lezing over tarot in Het Gulden Hooft Schoolkinderen verkopen oliebollen kerkdiensten Gratis crème voor soepele gewrichten! Leefvitaal Glucon Combi voordeelbon Spier- en gewrichtscrème woensdag 25 november 2009 Z door Martijn de Koning Eigenlijk zouden we een apart hoekje moeten ma ken waar iedereen z'n oude schooltas neer kan gooien." Met één zin typeert me de-organisator Sabrina de Valke waar het komende zaterdag tij dens de reünie van het roemruch te café Markt 15 in Oostburg om gaat: een herinnering aan de schooltijd van honderden West- Zeeuws-Vlamingen. Want Markt 15 is altijd vooral een scholierencafé geweest, blijkt uit het verhaal van verschillende uit baters. „Vanaf de eerste dag", zegt Rein Sluik, die het café in 1976 opende. Sluik richtte zich bewust op die doelgroep. „Ik zag groepjes jongeren bij toenmalig café Du Commerce zitten, tussen de oude re mensen. Echt bij gebrek aan be ter. Ik dacht: die haal ik naar mij toe." Sluik vertrok na een aantal jaar, maar zijn visie leefde voort bij de verschillende uitbaters die het café daarna kende. „De muziek is altijd de leidraad geweest", ver telt George Boonman, voor veel mensen hét gezicht van Markt 15. „Op een gegeven moment hadden we natuurlijk de hele dag house kunnen draaien. Maar wij hielden het bij een combinatie van feest muziek en gouwe ouwe van Bob Dylan en de Stones. Daardoor wis ten bezoekers precies wat ze kon den verwachten." En die formule bleek te werken. Het weekend begon in het café al op vrijdagmiddag, meteen na schooltijd. Het aantal fietsen en brommers op het Marktplein nam dan gestaag toe en binnen moes ten klanten zich eerst over of langs Drie voormalige eigenaren van café Markt 15: van links naar rechts Robert Beijer, Rein Sluik en George Boonman achter de toog van De Zeeuwse Meisjes. foto Peter Nicolai een enorme hoop schooltassen werken. Menig tiener dronk in het bruin café zijn eerste biertje, en honderden liefdes ontloken er. „Daar zijn er heel wat van in stand gebleven", grinnikt Boonman. „De trouwambtenaar op het gemeente huis zei nog eens: 'toch niet weer Markt 15', toen een koppeltje ver telde waar ze elkaar hadden leren kennen." Markt 15 verdween toen Boonman er mee stopte in 2002. Dat het café bij veel mensen zoete herinneringen oproept, blijkt uit de belangstelling voor de reünie. De vierhonderd beschikbare kaar ten waren in een mum van tijd uit verkocht. Het initiatief voor het feest komt van Rein Sluik, die na 33 jaar terugkeerde naar West- Zeeuws-Vlaanderen om vijftig me ter van zijn oude café een nieuwe zaak te openen: De Zeeuwse Meis jes. In dat café, dat qua sfeer en in richting sterk doet denken aan Markt 15, wordt de reünie zaterdag gehouden. Die begint 's middags en gaat door tot in de late uurtjes. CLINGE Vogelvereniging De Vlaamse Gaai in Clinge viert het 60-jarig bestaan met een expositie in zaal De Trou badour. Er doen 54 kwekers mee met 640 vogels. Vrijdag is er vanaf 19.00 uur een receptie. De exposi tie is daarna open tot 22 uur. Ope ningstijden zaterdag: 13 tot 17 uur en zondag 10 tot 16 uur. Zondag is er vanaf 10 uur ook een vogelbeurs. KLOOSTERZANDE Bewoners van woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande vieren zaterdag vanaf 14 uur Sinterklaas met kinderen uit het dorp. De goedheiligman komt om 12 uur in de haven van Walsoorden aan en rijdt in een paardenkoets naar Kloosterzande, waar hij na het be zoek aan Antonius om 15.30 uur ca fé In den Dwaes aandoet. HULST Tijdens het tweede spiritueel café dat morgen vanaf 19.30 uur plaats vindt in het Gulden Hooft aan de Grote Markt in Hulst worden ver schillende lezingen over tarotkaar ten gehouden. Er bestaat ook de ge legenheid voor een Tarotconsult. Het spiritueel café is op poten ge zet door Jorine Groen, Francien van der Veeken en Tessa Persijn. KLOOSTERZANDE Leerlingen uit de hoogste groepen van OBS Sandeschool uit Klooster zande gaan vanaf maandag 7 de cember versgebakken oliebollen verkopen voor een goed doel. Naast oliebollen hebben de kinde ren ook appelbeignets. De lekker nijen worden op oudejaarsdag afge leverd. De helft van de opbrengst is voor Stichting Doe een Wens. Woensdag 25 november 2009 Dankdag Oostburg Gereformeerde Gemeente do 10.00 uur ds Tuinier, 15.30 uur ds Moens; Terneuzen Hersteld Hervormde Kerk (De Levensbron) 19.30 uur ds Jonge- jan; Gereformeerde Gemeente do 14.30 en 19.00 uur ds Tuinier; Oud-Gerefor meerde Gemeente do 14.30 en 19.00 uur ds Goudriaan; Zaamslag Christelijke Gereformeerde Kerk 14.30 en 19.30 uur ds den Butter. Al jaren is Glucon Combi één van de meest verkochte gewrichtenformules van Nederland. Vele duizenden Nederlanders weten inmiddels dat de unieke en hoog waardige combinatie van Glucosamine en Chondroïtine de gewrichten soepel houdt en de opbouw van kraakbeen ondersteunt. Voor extra ondersteuning van de spieren en gewrichten, krijgt u nu bij aankoop van Glucon Combi 60 30 een GRATIS tube spier- en gewrichtscrème Deze crème heeft een uitgekiende samenstelling met Glucosamine, menthol en eucalyptus, speciaal voor soepele spieren en gewrichten. Body Co Brouwerijstraat 11 Oostburg Tel.:0117-440200 Drogisterij Bastista-Koemans Gentsevaart 125 Kapellebrug Tel.:0114-312003 Drogisterij van der Linde Groote markt 8 Sluis Tel.:0117-461293 Hair and Body Beauty Kapellestraat 2 Sluis Gezondheidswinkel Innatura Havenstraat 26 Terneuzen Tel.:0115-694544 Drogisterij Doolaege Szydloskiplein 12 Axel Tel.:0115-565186 Drogisterij De Kaai Westkade 77 Sas van Gent Tel.:0115-451662

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91