Eerste warmtelevering 181 zeeland Jongerendebat over kunst en cultuur Blauw Dieven aan de haal met mosselen en vis Jongeren aan de slag in Caaienbos Wintercursus eerste hulp bij ongelukken Gratis film kijken in kader Klimaatweek Intocht Sinterklaas in de avonduren Soos in De Warande gaat niet door almanak PZC .bezorgers.nl Death Letters en Wrong Jerremies spelen in De Pit woensdag 25 november 2009 door Frank van Cooten sas van gent - In Terneuzen wordt in januari een jongerende bat gehouden om te weten te ko men wat er onder jongeren leeft met betrekking tot kunst en cul tuur. Het debat is een initiatief van het Platform Kunst en Cultuur in sa menwerking met Toonbeeld, Stich ting Jongeren Werk en scholenge meenschappen De Rede en het Zeidenrust-Steelandcollege. Het Platform vat de uitkomst van het debat samen in een rappor tage. Het Platform Kunst en Cul tuur is een paar jaar geleden opge richt om het culturele leven in de gemeente te bevorderen. Het Plat form met mensen uit de verschil lende vakgebieden en PvdA-raads- lid Wim ten Hoor als voorzitter PHILIPPINE Tussen maandag 21.00 uur en dins dag 10.00 uur is ingebroken in een bedrijf aan de Havenstraat in Phili- pinne, aldus de politie. Er wordt 45 kilo mosselen, vlees, groente en vis vermist na de in braak. Bij twee andere bedrijven in de Wa terpoortstraat zijn dezelfde nacht in Philippine pogingen tot inbraak gedaan. AXEL Jongerengroep De Vlaamse Gaaien van de natuurbeschermingsvereni ging De Steltkluut trekt zaterdag het Gaaienbos bij Axel in om aller lei onderhoudswerk te doen. Het is om 10.30 uur verzamelen geblazen op de parking van het Kunstbos in Axel. Er wordt gewerkt tot 15.30 uur. Werkkleding, stevige schoe nen en een lunchpakket meene men. Informatie 06-10.75.55.86. KLOOSTERZANDE EHBO-vereniging St. Martinus in Kloosterzande geeft een cursus eer ste hulp bij ongelukken. In de cur sus zit ook een opleiding voor hart- reanimatie, hartschokmachine AED en verbandleer. Aanmelden bij M. L. van de Berghen-Durinck, 0114 681841. heeft een adviserende en uitvoer- erende taak. Het platform heeft al geadviseerd over kunst in de wijk Othene en bij verzorgingshuis Mo lenhof in Zaamslag, maakt zich sterk voor een atelier ruimte voor kunstenaars en heeft mede de cul tuurprijzen voor de gemeente Ter- neuzen in november 2008 georga niseerd en uitgereikt. Gezien het bereikte resultaat wil Ten Hoor ook na de gemeenteraadsverkiezin gen van volgend jaar doorgaan met het platform. „Ik hoop dat het platform blijft. We zijn nu druk doende met de organisatie van het jongerendebat in januari. Een gast spreker presenteert diverse items. De jongeren kunnen hierover door middel van stemkastjes stem men. Dat moet uiteindelijk uit monden in een kunst- en cultuur beleid voor jongeren." TERNEUZEN In het kader van de Klimaatweek zijn er vanavond in bisocoop View in Terneuzen en in het Ledelthea- ter in Oostburg twee klimaatfilms te zien. In Terneuzen draait Het Ver loren Landwaarin Nederland gro tendeels onder water staat, en in Oostburg The March of the Penguins, het wonderlijke verhaal van de kei- zerspinguin. Aanvang 19.30 uur, toe gang gratis. ZAAMSLAG Sinterklaas slaat ook Zaamslag dit jaar niet over. De goedheiligman komt vrijdagavond naar het dorp om 18.30 uur, dus in het donker. Minstens dertig zwarte pieten trek ken met hem op. Ze dragen fakkels om een spannende sfeer op te roe pen. Alles vindt plaats op het plein in Zaamslag. De organisatie is in handen van stichting Jeugd Activi teiten Zaamslag. SINT JANSTEEN De Stichting Welzijn Hulst houdt iedere donderdagmiddag een soos- middag voor ouderen in gemeen schapscentrum De Warande in Sint Jansteen. Morgenmiddag kan de soos niet doorgaan. De soos van volgende week donderdag gaat wel door. De Terneuzenaar ruilde dit jaar zijn blauwe auto in voor een zwarte. Niet vanwege het kleurtje, maar van wege een verandering van werkplek. De zwarte drinkt diesel, de blauwe had liever benzine. Zijn vrouw rijdt zelden in de 'zwarte slee', zij houdt het liever bij haar grijze scheurmon- stertje. „De zwarte rijdt lekker, maar die blauwe was toch veel mooier", zei ze dit weekend, nadat ze met de dieselwagen naar Eindhoven had ge reden. De Terneuzenaar besteedde er 'Wij denken dat het gebruik van restwarmte goedkoper is dan gas' Adhemar van Waes, wethouder Terneuzen Directeur Jan Uilenreef van WarmC02 (midden) en wethouder Adhemar van Waes (rechts) inspecteren de warm- te-installatie bij tuinder Jan van Duijn (links). foto Mark Neelemans www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl niet al te veel aandacht aan. Vrou wen met hun kleurtjes... Hij had beter wel even naar haar kunnen luisteren. Een dag later was hij zijn autopapieren kwijt. Niet in de handtas van zijn vrouw, niet door dochterlief op een onmogelijke plek verstopt... Maar uiteindelijk vond hij ze terug, op een net zo logische als onlogische plek: in de blauwe bak voor oud papier. Om nog maar eens te onderstrepen dat blauw véél mooier is dan zwart. MEEST CELEZEN 1PvdA wil erkenning krimpgebied 2. Vier hopperzuigers leveren zand af 3. Boomert uit bestuur waterschap EN VERDER Stem öp de stelling: 'er zijn in Zeeuws-Vlaanderen geen nieuwe star- terswoningen nodig' STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl bel 0800 - 022 27 10 weGeNÖR NieuwsMedia terneuzen - Trashduo The Death Letters uit Dordrecht en de forma tie The Wrong lerremies spelen za terdagavond vanaf 22.00 uur in jon gerencentrum De Pit aan de Korte Kerkstraat in Terneuzen. The Death Letters bestaat uit Jordi 'Duende' Ariza Lora (17, zang en gi taar) en Victor Brandt (16, drums). Ze brengen 'een overweldigende mix van rock met vooral blues- en punkinvloeden' en hebben diverse bandcompetities gewonnen, waar onder VPRO's Villa Life Road to Paradiso'. The Wrong Jerremies he ten apostelen te zijn van 'soft ero tic rock' en speelden op veel grote Nederlandse poppodia. Toegangs prijs is zaterdag 7,50 euro. 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 88