13 no PZC Krachtig pleidooi behoud naaktstrand jP J3i Jfll I *51 SfH i Ui intratuin mm ZEEUWS-\ 18 en 19 17 25 OVERHEDEN Zwakke Schakels en Waterdunen bedreigen strandvakken naaktrecreanten niet Hemel boven Vogelwaarde weer bont verlicht bij tweede editie grote siervuurwerkdemonstratie Dit had niet gehoeven ■i fCDE Eerste warmtelevering aan tuinbouwkassen bij Terneuzen Plattelandswoning krijgt een aparte status Woensdag 25 november 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl li Will I M —HIM111 'II Hil'Jl" lil 11 III l IIIIHIIIiMllli III'! door René Hoonhorst SLUIS - Nederlandse, Belgische en Duitse naturisten lieten maanden geleden al weten dat het naakt strand bij Groede moet blijven. Met een door zo'n vierduizend handtekeningen begeleide petitie hoopt een delegatie naaktbaders het gemeentebestuur te overtui gen dat het strand tussen de paal hoofden 20 en 23 een onmisbare voorziening voor de gemeente Sluis is. De lijst met signaturen wordt mor gen vóór aanvang van de raadsver gadering overhandigd aan burge meester Jaap Sala en wethouder Maria le Roy. De naturisten vrezen dat door het kustverdedigingspro ject Zwakke Schakels 'hun' strand- ruimte flink wordt ingeperkt. Ook zijn ze bang dat de bouw van een hotel in het nieuwe Waterdunen er op termijn toe leidt dat ze strandvakken moeten inleveren. Een woordvoerster van de gemeen te meldt echter dat het niet in de bedoeling ligt de naaktrecreatie te rug te dringen. „De plek en de lengte van het naaktstrand blijven hetzelfde. De ruimte voor naaktre creanten wordt zelfs groter na de reconstructie, omdat het strand door opspuiting een stuk breder wordt." Alain De Coessemaeker uit Brugge, woordvoerder van de bezorgde naturisten, durft nog niet te juichen. Hij zag gistermiddag tijdens een presentatie van inrichtingsplan en concept-inpassingsplan Waterdu nen in Breskens nog steeds leeu wen en beren op de weg, hoewel medewerkers van de provincie en het waterschap hem verzekerden dat de naaktrecreanten geen strandvak hoeven op te schuiven richting 't Killetje. „Ze zeggen mij dat vanuit het geplande hotel geen zicht op het naaktstrand is, maar ik wil dat zwart op wit zien. We willen ook niet richting 't Killetje, omdat daar een vaste groep gekle de strandgangers zijn domicilie heeft." Met een vertegenwoordiger van de Naturistische Federatie Ne derland (NFN) spreekt De Coesse maeker morgen de raad kort toe. door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - In navolging van het enorme succes vorig jaar, wordt op de sportvelden van Vo gelwaarde weer een grote vuur werkshow gehouden. Wie oud en nieuw letterlijk knallend wil vie ren maar geen idee heeft wat voor potten of pijlen te kopen, kan zijn licht woensdagavond 16 december opsteken bij de vuurwerkdemon stratie. „Zo doe je geen miskoop, want je weet al wat voor effect je vuurwerkpakket heeft in de lucht", zegt Eric Buysse van feest winkel Partymax in Hulst. Vorig jaar kwamen er zo'n tweeduizend bezoekers af op het gratis spekta kel op de sportvelden van Vogel waarde. De verwachting is dat het deze tweede editie wellicht nog drukker zal zijn. „De demonstratie is niet alleen nuttig voor wie nog niet weet welk vuurwerk hij wil kopen, de show is ook een leuk avondje uit", zegt Buysse. De de monstratie begint om 20 uur stipt en duurt ruim een half uur. De be zoekers krijgen een schietlijst en kunnen zo aanvinken welk vuur werk ze het mooist vinden. Onder de bezoekers wordt een vuurwerk pakket ter waarde van 150 euro ver loot. Na de show kunnen de be zoekers naborrelen in de voetbal kantine. Het vuurwerk kan nu via internet en de winkel in Hulst wor den besteld. Afhalen en de losse verkoop is op 29, 30 en 31 decem ber in het vuurwerkcentrum in Vo gelwaarde. TERNEUZEN - Verbluft waren ze, Cor en Coby van Vliet (foto links) uit de Zeldenruststraat in Terneuzen en hun achterbuur vrouw Bea de Koning uit de Rijnstraat. Zondagnacht redden ze buurvrouw Tiny van Alphen uit haar brandende woning aan de Zeldenruststraat, gistermiddag stond burgemeester Jan Lo- nink bij hen op de stoep met een bos bloemen. „Dit had niet meerden de buren. Cor van Vliet heeft met een tuinslang het vuur proberen te blussen tot de brandweer kwam. „Ik heb op een tankschip gevaren. Ik heb altijd tuinslangen klaar liggen, beneden en boven, voor het geval dat." De buurvrouw is eerst naar het ziekenhuis gebracht en verblijft nu naar verluidt bij familie. foto's Mark Neelemans gehoeven", zei Coby van Vliet. „Gelukkig hebben we een hele sterke achterbuurman." Achterbuurman Rob de Koning die gis termiddag niet thuis was, heeft mevrouw Van Alphen de trap afgedragen, nadat hij - met een doek voor de mond - had ont dekt waar zij sliep. Het huis stond vol rook. „Veel langer had het niet moeten duren", volgens Lonink. Rookmelders alar- kom snel naar de winkel voor ons assortiment of kijk op www.intratuinvuurwerk.nl Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551623 - donderdag en vrijdag koopavond - www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87