I strijden om titel bekende leiders Karters Two mili's zijn weer kampioen sport 131 De Potro houdt kans op halve finales Jan-Henk Bomhof Stand en programma Groene Ster is klaar voor topper Toertocht voor mountainbikers Sloveen opgepakt in gokschandaal Vrijspraak voormalige topmannen Juventus Jean-Paul de Bruijn niet naar Hurghada Goed olympisch nieuws Wennemars Portsmouth ontslaat manager Hart de ndernemer Focus op regio „Wij hebben niets te zoeken in de eerste divisie, maar dat geldt ook voor TTC Middelburg en llac. Het maakt niet uit welk team kampioen wordt Het heeft in de eerste divisie niets te zoeken." foto Ruben Oreel er tien van de twaalf Van der Mark verwacht dat TTCM-kop- man John Scott zijn drie partijen zaterdag eenvoudig wint. Als der de man Sören de Witte dan één partijtje mee kan pakken, dan moet hijzelf er twee winnen. Dan De stand in de tweede divisie groep 4: 1llac 9-53, 2. TTC Middelburg 9-52, 3. Arnemuiden 9-50, 4. Red Stars 9-47, 5. Kluis 2 9-46, 6. Docos 9-22. Programma laatste competitieronde: TTC Middelburg-llac, Arnemuiden-Kluis 2, Red Stars-Docos. hoeft het dubbel niet eens verzil verd te worden. llac heeft geen uit blinkers in de gelederen, zoals TTCM John Scott heeft. De ploeg uit Gouda beschikt over drie gelijk waardige spelers. Dat is de kracht van het team. Tegelijkertijd ligt Arnemuiden, vo rig seizoen kampioen in de derde divisie, in de eigen speelzaal in de Korenbloemlaan op de loer. Jan-Henk Bomhof, Riny Kasse en Mare Hackenberg kunnen ook nog kampioen worden, maar dan moe ten ze met groot verschil van Kluis 2 uit Geleen winnen en hopen dat TTCM en llac elkaar ongeveer in evenwicht houden. „Het hangt er een beetje vanaf met welke spelers Kluis komt", zegt Jan-Henk Bom hof de kopman van Arnemuiden. „Als ze Snijders thuislaten, dan kunnen we met groot verschil win nen. In Geleen speelde Kluis met zijn sterkste ploeg en wonnen we met 7-3. We hadden kansen op 9-1. Maar we blijven afhankelijk van het resultaat van TTCM. Als ze met 7-3 winnen zijn ze altijd kampioen. Wij staan twee punten achter en hebben een ongunstig onderling resultaat." Arnemuiden gaat er zaterdag, alles aan doen om zo'n goed mogelijk resultaat te behalen. Kampioen worden is altijd leuk, maar Bom hof beseft dat promotie voor zijn team onmiddellijk degradatie uit de eerste divisie betekent. „Wij hebben niets te zoeken in de eer ste divisie", erkent hij ruiterlijk. „Maar dat geldt ook voor TTCM en llac. Het maakt niet uit welk team kampioen wordt. Het heeft in de eerste divisie niets te zoeken. Het degradeert het komende sei zoen als een baksteen." geslagen. Op de 18e zet was het voorbij. Fokko Baakman pakte zijn dame vast in plaats van zijn paard. Hij moest et nu mee zetten en ver loor de partij. André Tillema was er blij mee, het was zijn eerste overwinning sinds begin oktober. Zierikzee 1 speelde competitie te gen het sterke Oostburgse SVW- ZV. Doordat de bezoekers slechts zeven schakers op de been konden brengen, was één punt al binnen. Sjaak Spiegels en Kedem Gutkind zorgden met twee remises voor het andere punt. De overige spe lers hadden kansen, maar verloren wel. Zierikzee 1 staat onderaan de ranglijst, nog zonder punten. ROOSENDAAL In de aanloop naar de topper tegen CFE/VDL Groep 4 liet Groene Ster niets aan het toeval over in de uit wedstrijd tegen Malabata 2. De Vlis- singse koploper in de hoofdklasse van het zaalvoetbal won in Roosen daal na een 1-5-ruststand met 3-7. Abdoe Abdenbi scoorde viermaal, Salim Ben Sellam (2x) en Said Bou- zambou maakten de zeven vol. De laatste twee tegentreffers van Mala bata kwamen pas tot stand nadat Groene Ster met 1-7 voor stond. 's-H EER ARENDSKERKE Wielercomité 's-Heer Arendskerke houdt zondag de tiende editie van de toertocht voor mountainbikers door de Zak van Zuid-Beveland. De deelnemers kunnen 9.00 uur en 11.00 inschrijven in het Arends huis aan de Dorpsring van 's-Heer Arendskerke. Ze kunnen kiezen uit afstanden van 30 en 50 kilometer. Beide parkoersen zijn voor het grootste gedeelte onverhard. Meer informatie op www.arends- kerke.com ZAGREB In het internationale gokschandaal in het voetbal is in Kroatië een Slo veen opgepakt. Dragan Mihelic wordt verdacht van fraude en ver duistering in het voetbalschandaal, dat betrekking heeft op 200 wed strijden in verschillende landen. In Kroatië zouden veertien duels 'ver kocht' zijn. In Duitsland schorste SC Verl (Regionalliga) twee spe lers. Er zijn aanwijzingen dat bij twee nederlagen sprake zou zijn ge weest van manipulatie. ROME Drie voormalig topmannen van de Italiaanse voetbalclub Juventus zijn vrijgesproken in een zaak die draaide om fraude rond transfers. Luciano Moggi, Antonio Giraudo en Roberto Bettega hoeven wegens gebrek aan bewijs niet de gevange nis in, besliste een rechter in Tu rijn gisteren. Aanklagers hadden om fikse gevangenisstraffen ge vraagd voor het drietal. „Dit is een grote genoegdoening want er was geen enkel bewijs", sprak Moggi. MIDDELBURG Biljarter Jean-Paul de Bruijn doet dit jaar niet mee aan het wereldbe kertoernooi driebanden, dat van 6 tot en met 12 december in Hurgha da, Egypte, gespeeld wordt. De Hulstenaar komt zijn belofte na om op 12 december een competitie wedstrijd te spelen voor zijn ploeg Cubri/Etikon, dat uitkomt in de topteamcompetitie. Het betekent wel dat de kans groot is dat De Bruijn verder wegzakt op de wereldranglijst. PAPENDAL Door een wijziging in de limieten heeft onder anderen Erben Wenne mars een grotere kans op deelna me aan de Olympische Spelen van Vancouver. Hij kan eind dit jaar bij het olym pisch kwalificatietoernooi (OKT) een startbewijs voor Vancouver kan veroveren. NOCNSF erkent nu ook de tijden die in de wereldbeker in de B-groep zijn gereden. Wennemars won in Heerenveen de B-groep. LONDEN De Engelse voetbalclub Portsmouth heeft manager Paul Hart ontslagen. Dat maakte de hek kensluiter in de Premier League gis teren bekend. „Het bestuur vindt het aantal pun ten dat tot nu toe behaald is teleur stellend en denkt dat er een nieu we manager nodig is om handha ving te realiseren", luidde het in een verklaring van de club. MEEST GELEZEN 1Arendskerke schiet uit zijn slof 2. FC Dauwendaele in rouw 3. Zelfbedacht schietverbod van PSV STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Het tweede team van Zierikzee speelde tegen het sterke Goes 2. Op het eerste bord dacht Herman Jukkenekke van de taaie Tholenaar te winnen, doch het liep verkeerd af door een mat. Ook Aat Brakel en John van Dalsen moesten de ko ning omgooien. De laatste drie bor den moesten dus winnen om de eerste punten binnen te halen. Op bord 4 versloeg Han van der Made met de Italiaanse opening Rob Woltering. Piet de Vreede op bord 4 wist zijn tegenstander in te pak ken en invaller Paul Greefhorst wist met een stuk meer zijn tegen stander te verslaan. Een 3-3-gelijk- spel dus. MIDDELBURG - De jongens van het team van Two mili's uit Zierikzee hebben voor de derde keer op rij het kampioenschap van Neder land karten binnen gehaald. Ze lie ten het hele jaar zien de snelsten te zijn, zowel op de indoor- als out- doorbanen. Aan de titelstrijd deden veertig ju nioren mee, in de leeftijd tot 18 jaar. Dimitri Schnitzler uit Kerk- werve werd uitgeroepen tot Neder lands kampioen indoorkarten in diverse klassen. Zijn broer Quinten werd derde in het totaalklassement en hun team woensdag 25 november 2009 LONDEN - Juan Martin del Potro heeft zijn kans op een plek in de halve eindstrijd van de ATP World Tour Finals in Londen behouden. De Argentijn, die het evenement begon met een nederlaag tegen An dy Murray, won gisteren in drie sets van de Spanjaard Fernando Verdasco: 6-4 3-6 7-6 (1). De 21-jarige Del Potro, die dit sei zoen het US Open op zijn naam bracht en zich voor het eerst plaatste voor het officieuze WK, kreeg Murray er niet onder met zijn aanvallende en energieke krachttennis. Ook tegen de 26-jari- ge debutant Verdasco, voor wie 2009 het beste jaar in zijn carrière was, ging het niet gemakkelijk. De Zuid-Amerikaan begon sterk. Hij noteerde al in de derde game een break. Op 5-4 mocht Del Potro voor de eerste setwinst serveren. Uitgerekend op dat moment vie len de eerste haperingen op. Ver dasco kreeg twee breekpunten, maar benutte die niet. Het gaf hem wel vertrouwen voor een goed vervolg. Na een servicedoor- braak in de achtste game was de tweede set snel binnen. Verdasco werkte op 2-5 een match point weg en deed dat in de tien de game nogmaals. In de tiebreak sloeg de als vijfde geplaatste Del Potro wel toe. Hij gaf maar één punt weg. Nu moet hij tegen Ro ger Federer nog maar eens boven zichzelf uitstijgen. „Ik was natuur lijk zenuwachtig", gaf de Argentijn na afloop toe. „Verliezen beteken de naar huis. Gelukkig serveerde ik veel beter dan in mijn eerste par tij. Bovendien was ik zeer gecon centreerd op de belangrijke mo menten, helemaal in de tiebreak." Lees er alles over op www.deOndernemer.nl maatje Marcel Kouijzer werd twee de. Óp de vierde plaats staat de zus van Marcel Kouijzer, Agnes Kouijzer. Komend jaar komen de Schouwse coureurs uit op een hoger niveau. Ze strijden dan om het ARKC-kampioenschap. Ze hopen ondanks de zwaardere tegenstand mee te kunnen doen in de strijd om de hoogste vijf plaatsen. Het afgelopen jaar heb ben de Schouwenaren twee keer in deze klasse meegereden en wer den daarin een keer derde en een keer vijfde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83