301 sport TTCM en Arnemuiden Schaakcompetitie heeft Van der Mel en Don als ervaren taekwondoka's naar WK in Argentinië Giovanni Siereveld is weer welkom bij Hoek Walcherse clubs hebben in tiende en laatste competitieronde uitzicht op kampioenschap tweede divisie woensdag 25 november 2009 door Roeland van Vliet middelburg - Zenna van der Mei begint vrijdag als een ervaren taek- wondoka aan het wereldkampioen schap in Buenos Aires. Dat stelt Nanne Boonstra, haar trainer en coach bij Taekwondo Middelburg. „Het scheelt heel erg of je weet dar je er thuishoort of dat je net komt kijken." De Middelburgse Van der Mei, die tegenwoordig in Maastricht woont en studeert, heeft een goede voor bereiding gedraaid. Boonstra: „De laatste internationale toernooien heeft ze overtuigend gewonnen. Ze is goed in conditie en staat zelf verzekerd op de mat." Op de World Cup in Italië, waar een jaar geleden ook de wereldtop aanwezig was, werd de 22-jarige Walcherse achtste bij het sparren in de klasse -58 kilo. In mei van dit jaar pakte ze het brons op het Europees kampioenschap in Be- nidorm, Spanje. In Argentinië zit er dus ook een topresultaat in, denkt Boonstra. „Maar", zo stelt de coach, „ze moet het nog wel op door Barry van der Hooft terneuzen - Als de overschrijving van Eendracht Aalst naar Hoek geen problemen oplevert, speelt Giovanni Siereveld na de winter stop weer in het shirt van Hoek. De verdediger uit Vlissingen ver ruilde de zaterdag-hoofdklasser de ze zomer voor de Belgische club, maar dat werd geen succes. Vorige week vertrok Siereveld alweer bij Aalst en liet hij weten graag terug te willen keren bij Hoek. „We heb ben daarna een goed gesprek ge had", vertelt bestuurslid techni sche zaken Gert-Jan de Boer. „Daarin hebben we wel aangege ven dat Giovanni ons afgelopen zo mer door zijn vertrek met een pro bleem had opgezadeld. Het is ook niet zo dat iedere speler die ver trekt nu moet denken dat hij zo weer terug kan komen bij Hoek. urT BASKETBAL NBA. Memphis Grizzlies - Sacramento Kings 116-105, San Antonio Spurs - Milwaukee Bucks 112-98, Portland Trailblazers - Chicago Bulls 122-98, LA Clippers - Minnesota Timber- wolves 91-87. Euro Challenge mannen. Groep B: Chimki Joezjny- Eiffeltowers/DB 91-92. Vrouwen eerste klasse: BV Souburg 2-Mara- thon 2 71-26, Volharding-Marathon 29-44. SCHAATSEN Breda. Langebaanwedstrijden. Vrouwen: Jun. B2: 1. Nicole Geelhoed, Zoutelande: 500 m. 46.26; 1500 m. 2.19.46; Jun. B2: 3. Anne- marie Pasveer, Arnemuiden: 500 m. 45.18; 1500m. 2.27.32. Vrouwen S: 10. Corina Boe kei, Brouwershaven: 500m. 47.59; 1500m. 2.34.66; Jun. B1: 11. Nikki Leendertsen, Mid delburg: 500 m. 54.02; 1500 m. 2.48.58. Mannen. Mannen S: 12. Mare de Vrieze, Brou wershaven: 500 m. 43.01; 1500 2.13.52. SCHAKEN Zierikzee. Interne competitie: Sjaak Spie- gels-Martin Krijger 0-1, Hans Aangeen- brug-Kees Bimmel 1 -0, Bas van de Graaf-Peter TAFELTENNIS de wedstrijddag laten zien. De vorm van het- moment telt ook mee." Hetzelfde geldt voor Mano Don, de tweede WK-ganger van Taek wondo Middelburg. Hij komt za terdag in actie. De achttienjarige Middelburger mag nog net mee doen bij de junioren en dat is vol gens Boonstra een groot voordeel. „Hij is de oudste in zijn klasse. Hij heeft daardoor meer toernooierva- ring dan zijn tegenstanders. Daar moet hij gebruik van maken." Don (sparren, +70 kilo) eindigde op de World Cup van vorig jaar al als tweede. Hij verloor in de finale van een Pool, de Europees kam pioen van dat moment. „Voor Ma no is het WK de laatste kans op een medaille bij de junioren", zegt Boonstra. „Het zou natuurlijk mooi zijn als hij nog één plaats ho ger eindigt dan vorig jaar." In totaal doen er twintig Nederlan ders mee aan de mondiale titel strijd van de ITF, de wereldbond voor semi-contact taekwondo. Het toernooi begint morgen en duurt tot en met zondag. door Koen de Vries Maar Giovanni behoorde in zijn ja ren bij Hoek tot de beste verdedi gers in de hoofdklasse." Siereveld zal pas na de winterstop weer speelgerechtigd zijn voor Hoek. De Boer: „Het elftal staat nu goed, dus Giovanni zal zich op nieuw moeten bewijzen. Hij heeft in het gesprek wel aangegeven dat hij nu voor meerdere jaren bij Hoek wil blijven." De centrale ver dediger traint vanaf maandag weer mee bij Hoek, dat de komende we ken het vizier ook nog op een aan valler richt. Ousmane Traoré was een kandidaat, maar de Senegalees mag van zijn club Beveren geen testwedstrijden spelen. „We hou den onze ogen open", aldus De Boer, „omdat we bij blessures in problemen kunnen komen. We doen er alles aan de Topklasse te bereiken, maar het moet wel alle maal in het plaatje passen." de Vrieze 1-0, Jan Verduijn den Boer-Mark van Rooten 1-0, André Tillema-Fokko Baakman 1-0, Chris van Eldik-Dick Doeswijk 0-1, René van Rikxoort-Frans Jansen 0-1, Johan Hoogstra- te-Jan Heiligers 1-0, Kedem Gutkind-Marco Vieveen 1-0, Erik Nieuwlands-Johaji van de Vel de 1-0, Henk Bremer-Peter Verkaart 0-1. Stand aan kop: 1Hans Aangeenbrug 383, 2. Bas van de Graaf 360, 3. Martin Krijger 309, 4. Sjaak Spiegels 262, 5. Kedem Gutkind 258, 6. Paul Greefhorst 245, 7. Kees Bimmel 240, 8. Piet de Vreede 229, 9. Aat Brakel 223, 10. Jo hn van Dalsen 218. TENNIS Londen. ATP World Tour Finals. Groep A: Del Potro (Arg/5) - Verdasco (Spa/7) 6-4 3-6 7-6 (1). Stand: 1. Federer (Zwi/1) en Murray (GBr/4) 1-1 (2-1), 3. Del Potro 2-1 (3-3), 4. Verdasco 2-0 (2-4). Groep B: Djokovic (Ser/3) - Davidenko (Rus/6) 3-6 6-4 7-5. Stand: 1SÖderling (Zwe/8) 1 ge speeld, 1 gewonnen (sets 2-0). 2. Djokovic 1-1 (2-1), 3. Davidenko 1-0 (1-2), 4. Nadal (Spa/2) 1-0 (0-2). voor meer uitslagen zie www.pzc.nl middelburg - Als zaterdag TTC Middelburg en Arnemuiden om 15.00 uur aan hun laatste van de tien competitiewedstrijden in de tweede divisie beginnen, is er nog van alles mogelijk. De Middelbur gers kunnen de titel grijpen als ze Ilac verslaan, maar buurman Arne muiden ligt op de loer en kan bij een goed resultaat tegen Kluis 2 ook nog de hoofdprijs in de wacht slepen. Er zal zaterdag heel wat ge telefoneerd worden tussen Middel burg en Arnemuiden. Feit is dat de Middelburgers er het best van de twee voorstaat, maar dat Ilac de allerbeste papieren heeft. De ploeg uit Gouda heeft welgeteld één punt meer dan TTCM. Arnemuiden heeft drie punten achterstand op de koplo per, maar heeft een op papier mak kelijker tegenstander, degradatie kandidaat Kluis 2. TTC Middelburg kondigde voor de start van de competitie aan dat het voor de titel ging. Lange tijd zag het ernaar uit dat de ploeg daar naast zou grijpen, maar de laatste weken loopt het steeds beter bij de Middelburgers. Om naar de eerste divisie door te kunnen stoten moet het trio met minstens 6-4 winnen van Ilac en hopen dat Kluis de schade in Arnemuiden be perkt houdt. Een sleutelrol bij TTCM is wegge legd voor Wouter van der Mark. De twintigjarige Middelburger is slecht aan de competitie begon nen, maar komt steeds beter in vorm. In Gouda bleef hij op nul staan, maar toen kwam de student aan de Vlissingse HZ wedstrijdrit me tekort. Sinds de wedstrijd in Gouda heeft hij nog maar een paar tegenstanders hoeven felicite ren. Een mysterieuze blessure hield de super aanvallend ingestel de TTCM-speler zeven maanden aan de kant. Van der Mark kampte met knieklachten. Na veel onder zoeken dacht de arts aan acute reu ma, een diagnose die hard aan kwam. Het had kunnen betekenen dat het met de tafeltenniscarrière een eind gedaan was. Uiteindelijk bleek alleen een meniscus ge scheurd en was er een ontsteking in de knie ontstaan. Nadat een stukje van de meniscus verwijderd was, kon Van der Mark weer gaan trainen. Dat was in juli van dit jaar. „Toen in september de competitie begon, was ik goed getraind en he lemaal fit. Ik miste alleen wed strijdritme", kijkt Van der Mark te rug. In de eerste vijf wedstrijden won hij vijf van de vijftien par tijen. Uit de laatste vier peurde hij zierikzee - Net als de afgelopen ja ren gaan Hans Aangeenbrug en Bas van de Graaf weer aan kop van de interne competitie van schaakclub Zierikzee. Aangeen brug versloeg Kees-Bimmel en Van der Graaf versloeg Peter de Vrieze. Sjaak Spiegels en Martin Krijger wisselden van positie. Krijger ver sloeg Spiegels en staat nu derde, Spiegels is vierde. Hans Aangeenbrug profiteerde te gen Bimmel weer eens van zijn openingeskennis. Hij offerde een pion, maakte daarmee zijn paard sterk, veroverde een stuk, waarna zijn tegenstander opgaf Van de Graaf haalde tegen De Vrieze lang zaam maar zeker alle lucht uit diens stelling. Hij won een pion en haalde simpel de zege binnen. Sjaak Spiegels leek tegen Martin Krijger op de zege af te stevenen. Hij verbruikte echter veel tijd en ging in het eindspel onderuit. Kedem Gutkind won een dame door een röntgenschaak. Tegen stander Marco Vieveen liet het er niet bij zitten en zette een sterke aanval op. Uiteindelijk had hij daar toch niet genoeg stootkracht voor en Gutkind besliste de partij in zijn voordeel. Henk Bremer en Peter Verkaart besloten al op de zesde zet de dames te ruilen. Vaak heeft dit rustig spel met remise tot gevolg, maar nu wist Verkaart er toch nog winst uit te halen. Erik Nieuwlands liet een mooie kans liggen om de koningsstelling van Johan van de Velde onder vuur te nemen. De partij ging lang gelijk op, maar na een blunder van Van de Velde wist Nieuwlands de winst alsnog naar zich toe te trek ken. Jan Verduyn den Boer scoor de zijn derde punt op rij. Nadat hij een machtige toren op de zesde rij geposteerd had, was er voor tegen stander Mark van Rooten geen houden meer aan. Dick Doeswijk strafte een fout van Chris van El- dik genadeloos af. Op de 16e zet waren er nog maar twee stukken Wouter van der Mark is weerhelemaal fit en heeft wedstrijdritme opgedaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 82