Sport PZC Avontuur AZ al bijna afgelopen Standard Luik kansloos in Londen 30 30 en 31 CHAMPIONS LEAGUE Alkmaarders komen tegen Olympiakos niet verder dan o-o Giovanni Siereveld nu toch welkom bij hoofdklasser Hoek 2Q Woensdag 25 november 2009 Zeeuwse tafeltennis clubs kansrijk voor promotie Tip? sport@pzc.nl ALKMAAR - Het avontuur van AZ in de Champions League houdt op in de groepsfase. De landskam pioen kwam gisteren niet verder dan o-o tegen Olympiakos Pirae us, terwijl winst noodzakelijk was om uitzicht te houden op een plek bij de eerste twee in poule H. De Alkmaarders strijden op 9 decem ber met Standard Luik om de der de plaats, goed voor een vervolg in de Europa League. Een gebrek aan lef kon AZ niet worden ontzegd. De Alkmaarders wisten dat er gescoord moest wor den en kozen daarom na een aftas tende openingsfase al snel de aan val. In het eigen stadion hield AZ zich niet in, natuurlijk ook ge dwongen door de stand in de groep. Jeremain Lens bewees na een sterk optreden zaterdag in de competi tie tegen Roda IC dat hij ook op Europees niveau goed mee kan. De snelle spits was bij nagenoeg al le gevaarlijke momenten van AZ betrokken. Hij stond halverwege de eerste helft aan het einde van een vlotte uitbraak van de Alk maarders. Op aangeven van Brett Holman gleed de jarige spits (22) de bal net naast het doel van Anto- nis Nikopolidis. Even later beland de een lob van Lens op het dak van het doel. Olympiakos leunde bij balbezit van de thuisclub rustig achterover, om bij balverlies van AZ vervolgens snel om te schake len. Jaouad Zairi testte al vroeg in de wedstrijd het zelfvertrouwen van Sergio Romero met een verras send schot van grote afstand. De Argentijnse doelman, zaterdag nog de schlemiel, had de boodschap van Koeman - „hij moet het nu la ten zien" - echter goed begrepen. Vlak voor rust redde Romero met zijn voeten op een inzet van op nieuw Zairi. De wankele defensie van AZ bleef verder vrij eenvoudig overeind. De jacht op het noodza kelijke doelpunt verliep in de twee de helft niet meer zo soepel als voor rust. Verder dan een van rich ting veranderd schot van Pontus Wernbloom kwam AZ in de eer- -ste twintig minuten niet en daar om besloot Koeman met Pellè en Ari twee extra spitsen in te breng en. Ook zij konden de thuisclub niet aan een treffer helpen, waar door AZ nog maar één duel op het hoogste Europese podium rest. AZ (Ned) - Olympiakos Piraeus (Gri) 0-0. Scheidsrechter: Udiano Mallenco (Spa). Toeschouwers: 16.213. Gele kaart: Pocognoli, Moreno (AZ), Mi- troglou, Raul Bravo (Olympiakos Pirae us). AZ-speler Jermain Lens treurt na een gemiste kans. foto Koen van Weel/ANP LEAGUE Fiorentina-Olympique Lyon 1-0 (1-0): 28. Lyon Vargas 1-0 (pen.) Debreceni VSC-Liverpool 0-1 (0-1): 4. N'Gog 0-1. Stand: 1. Fiorentina 5-12 (12-6), 2. Olympi- que Lyon 5-10 8-3), 3. Liverpool 5-7 (4-5), 4. Debrecen 5-0(5-15). Groep F Roebin Kazan-Dinamo Kiev 0-0. Barcelona-lnternazionaie 2-0 (2-0): 10. Pique 1-0, 26. Pedro 2-0. Stand: 1. Barcelona 5-8 (5-2), 2. Internaziona- le 5-6 (5-6), 3. Roebin Kazan 5-6 (4-5), 4. Di- namo Kiev 5-4 (6-7). Groep G: Glasgow Rangers-VfB Stuttgart 0-2 (0-1): 16. Rudy 0-1, 59. Kuzzmanovic 0-2. Unirea Urziceni-Sevilla 1-0 (1-0) 45. Dragu- tinovic (e.d.). Stand: 1. Sevilla 5-10(10-4), 2. Unirea Urzice- ni 5-8 (7-5), 3. VfB Stuttgart 5-6 (6-6), 4. Glasgow Rangers 5-2 (4-12). Groep H: AZ-Olympiak.Piraeus 0-0 (0-0). Arsenal-Standard Luik 2-0 (2-0): 35. Nasri 1-0, 45+2 Denilson 2-0, Bijzonderheid: 86. Ro de kaart: Garcela Gonzalez. Stand: 1. Arsenal 5-13 (12-4), 2. Olympiakos Piraeus 5-7 (3-5), 3. Standard Luik 54-4 (5-8), 4. AZ 5-3 (3-7) Programma Champions Leuague vandaag. Groep A: Bayern München-Maccabi Haifa, Gi- rond. Bordeaux-Juventus. Groep B: CSKA Moskou-VfL Wolfsburg, Man chester Utd - Besiktas. Groep C: AC Milan-Olymp. Marseille, Real Ma- drid-FC Zürich. Groep D: FC Porto-Chelsea, Apoel Nicosia-At- lético Madrid. LONDEN - Standard Luik heeft in groep H van de Champions Lea gue waarin ook AZ uitkomt, de derde nederlaag geleden. Arsenal was met 2-0 te sterk en kwalificeer de zich daarmee meteen voor de knock-outfase. De ploeg uit Londen, zonder de ge blesseerde Robin van Persie, leid de bij rust al met 2-0 door doel punten van Samir Nasri (35e mi nuut) en Denilson in blessuretijd. Arsenal-verdediger William Gallas viel uit met een blessure. Standard, dat na het wegzenden van Mehdi Carcela-Gonzalez kort voor tijd het duel met tien man beëindigde, kan nog steeds tweede worden in de groep. De Belgen hebben vier punten, Olympiakos Piraeus staat op zeven. AZ gaat met drie punten op zak in het laat ste groepsduel op bezoek in Luik. Liverpool zal dit seizoen niet over winteren in de Champions Lea gue. De Engelsen wonnen welis waar met 1-0 in Hongarije bij De brecen, maar door de winst van Fi orentina op Olympique Lyon is de tweede plaats in groep E onbereik baar geworden voor de club van Dirk Kuijt. Liverpool is wel zeker van instroming in de Europa Lea gue. Inmiddels hebben zes clubs zich geplaatst voor de achtste finales: Olympique Lyon, Sevilla, Bor deaux, Manchester United, Chel sea en FC Porto. Barcelona gaat met nog één duel te spelen 'gewoon' weer aan de lei ding in groep E. Met hogeschool voetbal klopte de' ploeg zelf thuis Internazionale (2-0), terwijl Roe bin Kazan-Dinamo Kiev in 0-0 eindigde. Barcelona (zonder Messi en Ibrahimovic) liet voor de rust prachtige staaltjes voetbal zien. Zo was de 2-0 er eentje om in te lijs ten. Na een aanval over veel schij ven kon Pedro Rodrigeuz scoren. Na de rust was het minder, maar Bar<;a bleef beter en de zege kwam niet in gevaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81