buitenland 17 'Loodgieter' help Leterme Zonvakanties TURKIJE bij KRAS.NL! Kabinet gelooft heilig in succes van klimaattop Kopenhagen KRAS,NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Vermist jochie zat elf dagen in metro Executies China om schandaal met melk ANTALYA ALANYA BODRUM woensdag 25 november 2009 door onze correspondent Pascale Thewissen BRUSSEL - Yves Leterme (49) is te rug. De Vlaamse christen-demo craat, die bijna een jaar geleden ontslag moest nemen door de affai- re-Fortis, legt vandaag opnieuw de eed af als premier. Met hem keert ook oud-premier Jean-Luc Dehae- ne terug. Hij moet voorkomen dat de vlam opnieuw in de pan slaat tussen Walen en Vlamingen. Gisterochtend spraken de vijf rege ringspartijen af dat Dehaene (69) moet helpen een oplossing te vin den voor de kwestie Brussel-Hal- le-Vilvoorde, die als een donder wolk boven de Belgische politiek hangt. Het komt erop neer dat Franstalige politici in de kieskring stemmen kunnen ronselen op Vlaams grondgebied, wat ongrond wettelijk is. Zonder oplossing zijn nieuwe verkiezingen onmogelijk. In Franstalig België wordt scham per gereageerd op de aanstelling van Dehaene als 'koninklijk bege leider'. Het wordt gezien als een brevet van onvermogen voor Leter me, die blijkbaar niet zelf in staat is een oplossing te vinden. De Franstalige pers repte over de te rugkeer van 'kluns Leterme en zijn .schoonmoeder Dehaene'. Ook in Vlaanderen klinkt gemor. De Nieuw-Vlaamse Alliantie spreekt over een blamage. Nogal wat Vlaamse christen-democraten zijn evenmin gelukkig dat alweer een ex-premier moet opdraven om Guy Leterme te helpen. Jean-Luc Dehaene (69) was van 1992 tot 1999 premier. Zijn bij naam luidt 'de loodgieter', omdat hij een meester is in het sluiten van compromissen wanneer zich grote politieke problemen voor doen. Leterme kreeg bij de Kamerverkie zingen in 2007 800.000 voorkeur stemmen, een record. Als forma teur slaagde hij er niet in een rege ring te vormen. Tot twee keer toe nam hij ontslag. Pas nadat liberaal Guy Verhofstadt een korte come back maakte en het pad effende kon Leterme aan de slag. Vier maanden later struikelde hij over tegenstellingen tussen Vlamingen en Walen. En later dus over Fortis. In die zaak werd hij beschuldigd van belangenverstrengeling. Later is hij van alle blaam gezuiverd. Veel medewerking hoeft Leterme niet te verwachten. De Franstalige nationalist Olivier Maingain voor spelde deze week het einde van België als Vlaanderen vasthoudt aan splitsing van de tweetalige kieskring Brussel-Halle-Vilvoorde. Eén mogelijke uitweg is uitbrei ding van Brussel met de gemeente Sint-Genesius-Rode, die op papier tot Vlaams-Brabant behoort, maar vrijwel geheel Franstalig is. Maar dat is voor de Vlamingen onbe spreekbaar. NEW YORK Een 13-jarig autistisch jongetje, dat elf dagen vermist werd, heeft al die tijd doorgebracht in het New Yorkse metrostelsel. The New York Times meldde gisteren dat zijn moeder zich afvroeg hoe het kon dat haar zoontje niet is opgemerkt. Volgens haar besteedde de politie weinig aandacht aan de vermissing omdat ze een Mexicaanse immigrante is. PEKING Twee mannen zijn gisteren in Chi na geëxecuteerd voor hun rol in het schandaal rond het vervuilen van melkpoeder. Vorig jaar bleek dat Chi nese baby's nierstenen kregen na het consumeren van melkpoeder dat vervuild was met melamine. Vol gens de autoriteiten stierven zes ba- byJs door de giftige stof en werden er bijna 300.000 kinderen ziek van. DEN HAAG - Het kabinet is er heilig van overtuigd dat de klimaattop in Kopenhagen uitmondt in een suc ces, met wereldwijde afspraken over het terugdringen van C02-uit- stoot en financiële hulp aan arme landen. „De kans op een misluk king acht ik niet zo groot", zegt mi nister Cramer van Milieu. Zij blik te gisteren met minister Koenders van Ontwikkelingssamenwerking vooruit naar de klimaatconferentie die over twee weken begint. Vol gens de bewindslieden wijst alles erop dat daar een 'alomvattend bindend politiek akkoord wordt ge sloten'. Nederland zal ijveren voor een nieuw 'groen fonds' voor arme lan den. Daarin moeten miljarden eu ro's worden gestort om ontwikke lingslanden te wapenen tegen de gevolgen van klimaatverandering. Cruciaal is volgens Koenders dat het geld niet ten koste gaat van be staande gelden voor ontwikkelings hulp. „Anders moet de burgemees ter van bijvoorbeeld Dar es Salaam straks kiezen of hij malaria be strijdt of een dijk bouwt. Dat moe ten we niet willen." De verwachting is dat de VS on der Obama toezeggingen doen over CO:-reductie. Het land was voorheen een notoire dwarsligger. Groeiende economieën als China, India en Brazilië komen dan ver moedelijk over de brug. Cramer noemt dat een 'belangrijke' stap, maar vindt dat voor een mondiaal akkoord meer nodig is. De VS moeten ook geld beloven om de kap van oerwouden tegen te gaan. De minister zei in debat te willen met sceptici die de invloed van de mens op de opwarming van de aar de betwijfelen. Die discussie laaide op doordat een hacker duizenden e-mails van een Brits klimaatinsti tuut op internet plaatste. In de mails zouden wetenschappers toe geven 'trucs' te gebruiken in statis tieken. Volgens Cramer goochelen juist de hackers zelf met cijfers. Hotel Voyage Sorgun* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 1/12 t/m 30/10 nu boekbaar t/m oktober 2010! Wacht niet langer en boek met extra hoge vroegboekkorting! ligging: in een groene omgeving aan het privéstrand en op ca. 3 km van Side faciliteiten: prachtig aangelegd en modern resort met diverse restaurants en bars, beautycenter, aquapark met 4 glijbanen en 2 buitenzwembaden met een apart kinderbad Zie www.kras.nl/72082 Hotel Royal Wings* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 1/12 t/m 30/10 boek snel voor de mei- of zomervakantie 2010, dan bent u verzekerd van beschikbaarheid en de beste prijzen! ligging: dit prachtige familieresort ligt direct aan een lang zandstrand en op ca. 15 km van Antalya faciliteiten: 3 buitenzwembaden, groot Lunapark, diverse restaurants, groot beautycenter met o.a. binnenzwembad, fitness en sauna en verschillende sportfaciliteiten Zie www.kras.nl/72063 Hotel Oriënt Palace* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 1/4 t/m 30/10 zomer 2010 nu boekbaar! Wacht niet langer en profiteer nu van extra hoge vroegboekkortingen! ligging: tegen een heuvel, met prachtig uitzicht en op ca. 5 km van Alanya faciliteiten: beautycenter met sauna en fitness, restaurant, 3 buitenzwembaden, aquapark met 3 waterglijbanen en verschillende (water) sportfaciliteiten Zie www.kras.nl/72051 Voor de meest actuele prijzen, kijk op www.kras.nl Hotel Fuga***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 29/4 t/m 9/10 boek nu uw zomervakantie 2010 en profiteer van hoge vroegboekkortingen! ligging: direct aan zee, met zonneplateau en op ca. 5 km van Bodrum, tegen een helling faciliteiten: restaurants, groot buitenzwembad met apart kinderbad, uitgebreid beautycenter met relaxbad, sauna, jacuzzi en diverse behandelings mogelijkheden Zie www.kras.nl/77577 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds bracht om te worden geofferd als pen en vogels eraan geloven. Het dank voor bijvoorbeeld de geboorte vlees wordt verspreid onder lokale van hun kind. Na de buffels moes- bewoners. ten ongeveer 300.000 geiten, scha- foto Gemunu Amarasinghe/AP Schitterend en populair familieresort! Gezellig 5-sterren familiehotel!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7