Burgemeester van Kapelle wil kenniscentrum Zeeuwse dracht zeeland 123 Kantoor ROC gaat in 2010 naar Middelburg Dorpsraad Nisse tegen jop op dijk Heinkenszand Dit had niet gehoeven A/[arysol woensdag 25 november 2009 FOLKLORE Siebe Kramer nieuwe voorzitter Stichting Zeeuwse Streekdrachten door Raymond de Frel kapelle - Burgemeester Siebe Kra mer van de gemeente Kapelle streeft naar een kenniscentrum voor Zeeuwse klederdracht. Vanaf vandaag doet hij dat in de rol van voorzitter van de Stichting Zeeuw se Streekdrachten. Het plan voor een kenniscentrum is niet helemaal nieuw. Twee jaar geleden doemde het idee ook al eens op, maar een gedachte om de streekdrachten samen te brengen in het Oude Manhuis in Goes werd nooit concreet. Kramer laat zich nog niet uit over een locatie. „Daarover moeten we overleggen met onder meer de streekdracht- verenigingen en verschillende mu sea. Feit is dat er in Zeeland zo links en rechts veel oude kledij is te vinden. In depots, in musea en bij mensen thuis; de versnippe ring is enorm. Daarom hebben wij de wens om tot één locatie voor Zeeuwse streekdracht te komen. Dat hoeft niet per definitie een museum te zijn. Het zou mooi zijn dat mensen die iets over Zeeuwse klederdracht willen we ten, automatisch bij één punt te rechtkomen", aldus Kramer. Als voorbeeld noemt hij de ken nis, die een werkgroep van de stichting op dit moment opdoet over patronen. „Deze mensen brengen in kaart hoe je van een ge wone stof authentieke kleding kan maken." Huidig voorzitter Adrie Quaak uit Kruiningen draagt vandaag de voorzittershamer over aan Kra mer. Familie-omstandigheden en zijn leeftijd (70) deden Quaak be sluiten om te stoppen. „Ik denk ook dat het goed is dat er iemand aan het roer komt, die helemaal geen band heeft met een van de Zeeuwse klederdrachtverenigin gen. Kramer heeft misschien niet zoveel met klederdracht, maar dat hoeft ook niet. Hij kan fungeren als bruggenbouwer, bijvoorbeeld als het gaat om subsidie-aanvra gen", zegt Quaak. Kramer: „Ik ben wel erg betrokken bij zaken als streekdrachten, ringrij- den en de Zeeuwse taal. Bij dat soort bijeenkomsten laat ik mij veel zien. Veel leden van de streek- drachtverenigingen vinden het ge weldig om met hun hobby bezig te zijn, maar bestuurszaken heb ben niet altijd hun hoogste priori teit. Daarom zochten ze iemand met bestuurlijke ervaring." Quaak was drie jaar voorzitter van de stichting, waarin zes Zeeuwse klederdrachtverenigingen zijn ver tegenwoordigd. NISSE - De dorpsraad van Nisse ageert tegen de jongerenontmoe tingsplaats (jop) op de Zuidzakse- dijk in Heinkenszand. De gemeente Borsele plaatste drie weken geleden twee containers op de dijk langs de Heinkenszandse- weg richting Nisse. „Wij vinden deze containers helemaal misstaan in het landschap", legt bestuurslid Lenny Nieuwenhuijse van de dorpsraad uit. „Bovendien hebben wij zeker vijftien jaar gestreden voor een veilige fietsverbinding tussen Nisse en Heinkenszand. Wij beweren niet dat deze jonge ren kwaad van zin zijn, maar we hebben al meerdere ouders ge hoord die hun kind liever niet meer via deze route laten fietsen. En ook ouderen hebben argwaan. Van zo'n jop gaat dus een remmen de werking uit." TERNEUZEN - Verbluft waren ze, Cor en Coby van Vliet (foto links) uit de Zeldenruststraat in Ter- neuzen en hun achterbuurvrouw Bea de Koning uit de Rijnstraat. Zondagnacht redden ze buur vrouw Tiny van Alphen uit haar brandende wo ning aan de Zeldenruststraat, gistermiddag stond burgemeester Jan Lonink bij hen op de stoep met een bos bloemen. „Dit had niet gehoeven", zei Coby van Vliet. „Gelukkig hebben we een heel sterke achterbuurman." Achterbuurman Rob de Koning die gistermiddag niet thuis was, heeft mevrouw Van Alphen de trap afgedragen, nadat hij - met een doek voor de mond - had ontdekt waar zij sliep. Het huis stond vol rook. „Veel langer had het niet moeten duren", volgens Lonink. Rookmelders alarmeer den de buren. Cor van Vliet heeft met een tuin slang het vuur proberen te blussen tot de brand weer kwam. „Ik heb op een tankschip gevaren. Ik heb altijd tuinslangen klaar liggen, beneden en boven, voor het geval dat." De buurvrouw is eerst naar het ziekenhuis ge bracht en verblijft nu naar verluidt bij familie. foto's Mark Neelemans MIDDELBURG - Het hoofdkantoor van het ROC Zeeland verhuist van Vlissingen naar Middelburg. Per 1 maart trekken het College van Be stuur en de ondersteunende dien sten in het pand aan de Raven- steinweg. Het huidige hoofdkantoor aan de Oostsouburgseweg in Vlissingen moet op 1 maart verlaten zijn. De Sociale Dienst Walcheren, de Kre dietbank Walcheren en Lété gaan in dat pand samenwerken. Het ROC wil samen met de Hoge school Zeeland een nieuw be stuursgebouw neerzetten op de Kenniswerf in Vlissingen. Maar het zal nog wel zeker vijf jaar du ren voordat dat klaar is, verwacht Marijn Nelen, lid van het College van Bestuur. Om die tijd te overbruggen is eerst gekeken of lege ruimtes in de ver schillende gebouwen van de onder wijsinstelling gebruikt kunnen worden. Maar door de groei van het aantal leerlingen (500 tot 600 meer op een totaal van 8100) zijn die ruimtes al nodig voor het on derwijs. Nelen: „Daarom praten we nu met de gemeente Middel burg, aan wie wij ons pand aan de Ravensteinweg hebben verkocht, over het terughuren van ruimte." voor Gü naar marysol.nl of UW ANVR reisbureau. Bel 0900- 2468246 <n«pm> Allo vertrekdata, verblljfsduren en prijzen op marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Prijzen zl|n exclusief reserveilngskosleo en calamlteltenfondv $5^ Inclusief: Vlucht, transfer 4* hotel - Volpenslen, Incf, wijn bij de maaltijden - 2 halve dag excursies - Luchthavenbelasting Boek nu onderstaande accommodaties al vanaf ju!},' Streek Plaats Accommodatie Vertrekpcriodc Costa de la Luz Punta Umbrla Hotel Barcelo Punta Umbrla Beach t/m maart 2010 Ij Cosfa de! Sol Benalmadena Hotel Triton t/m maart 2010 jjL Torremollnos Hotel Las Palomas t/m maart 2010 Ij Marbella Rfncon HotelRlneon Andaluz t/m maart 2010 Mallorca Ca'n Pastllla Hotel Las Arenas maart 2010 Playa de Raima Hotel Barcelo Pueblo Park maart 2010- J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77