Eylandt Legend is de 18 Mondragon moeilijk maar niet ondoenlijk O' 'ooln Zelf kaarsen maken? Workshop Caribische muziek voor peuters w Bezo éL - PZC Lbezorgers.nl Kerstmarkt in Geertruidkerk Zwarte Pietenactie voor het goede doel Nog inschrijven tot februari Clash 2010 Oliebollenactie voor weeskinderen Moeder en kind centraal in foto-expositie 'Kwalitijd' woensdag 25 november 2009 door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het is nog te vroeg om te concluderen dat de herontwik keling van Mondragon niet wil luk ken. Dat stellen burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen-Duiveland in reactie op vragen van het CDA naar aanlei ding van het gesneuvelde heront wikkelingsplan van Zeeuwland. Het college maakt zich wél zorgen over het ontbreken van vooruit zicht op een snelle oplossing. Het zegt toe 'alles in het werk te stellen' om zo snel mogelijk een vervolgaanpak te vinden en duide lijkheid te scheppen over de voor malige theaterlocatie in Zierikzee. Het is al jaren wachten op de her ontwikkeling van Mondragon. Na dat in 2008 een competitie is uitge schreven met de bedoeling het theater te slijten aan een marktpar tij, kwam woningbouwvereniging Zeeuwland met een combinatie plan horeca/appartementen op de proppen. Medio oktober van dit jaar bleek dat plan echter niet haalbaar te zijn. Tot ongenoegen van onder meer het CDA, al wijst het college de raad er fijntjes op dat een eerde re aanbestedingsprocedure mislukt is doordat de raad zelf de finan ciële paragraaf wijzigde. „Achteraf kunnen we concluderen dat we daarmee een belangrijke kans heb ben gemist." Herontwikkeling van een locatie als Mondragon is financieel overi gens altijd lastig. Het vergt veel tijd, is per definitie financieel niet haalbaar en heeft een hoog risico profiel (onder meer door archeolo gie en slechte bereikbaarheid). 'Ik maak een luxeproduct. Deze whisky is om van te genieten. Niet om achterover te slaan' destillateur Meinderd Kampen uit Bruinisse s. KAARSENMAKERIJ jZEELAND y T (0612) 786 027 ZONNEMAIRE In de hervormde kerk in Zonne- maire wordt zaterdag 28 november onder het motto Kokosnoot op je brood een workshop Caribische mu ziek voor peuters en kleuters gege ven. Handpop Jamy neemt de kin deren mee op een muzikale reis naar onder meer Trinidad. De workshop begint voor de peuters om 14.00 uur en voor de kleuters om 15.30 uur. www.pzc.nl Meest gelezen 1. Schuimbekken aan zee 2. Pikgat verbastering pekgat 3. WV Bru tegen steiger sportvisserij TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland jlBsT- of bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia OUWERKERK In de Geertruidkerk in Ouwerkerk wordt zaterdag 28 november een kerstmarkt gehouden. Bezoekers kunnen er terecht voor allerlei ge schenken. Ook worden tweede hands boeken ter verkoop aangebo den. De koffie met zelfgemaakt ge bak staat klaar evenals de traditio nele glühwein. De kerstmarkt in de Geertruidkerk begint om 09.30 uur. ZIERIKZEE Sinterklaas leent voor het tweede achtereenvolgende jaar zijn Zwarte Pieten uit aan een goed doel. Tegen een vergoeding van 20 euro gaan de pieten op bezoek bij kinderen thuis. De opbrengst gaat naar de projectgroep Schouwen. Deze pro jectgroep bestaat uit jongeren die in de zomervakantie ontwikke lingswerk gaan doen. Meer infor matie: Ruben Jumelet 06-50839628. ROTTERDAM Tot 1 februari 2010 kunnen cover bands uit Zuid-Holland en Zeeland zich inschrijven voor The Clash of the Coverbands 2010. Bij de vorige week gehouden derde halve finale van dit jaar stond onder meer Uni ted Forces uit Kapelle op het po dium. Het Rotterdamse SolidGroo- ve sleepte de eerste plaats in de wacht. De regiofinale is 13 decem ber in Plan C in Rotterdam. BURGH-HAAMSTEDE De Pola van der Donckstichting houdt op zaterdag 28 november een oliebollen en T-shirtactie in Burgh-Haamstede. De stichting hoopt hiermee geld in te zamelen voor aidsweeskinderen in Zambia. Daar heeft de stichting een kindertehuis en de leiding wil graag een speeltuintje voor de kin deren. De actie wordt gehouden omdat het op 1 december wereld- aidsdag is. OUDDORP - Gelukkige momenten tussen moeder en kind staan cen traal in de foto-expositie Kwalitijd van Maria Evers in het VW-kan- toor in Ouddorp. De tentoonstel ling wordt dinsdag 1 december om 14 uur geopend door Esther van Hanteren, ambassadrice van het vrouwennetwerk Femel Factor Goeree-Overflakkee. Evers leerde de meeste moeders die zij met hun kinderen fotografeerde ook kennen via dit netwerk. Tot nu toe legde de fotografe zich toe op het vastleggen van landschappen en historische gebouwen. „Het was voor mij een grote uitdaging nu met mensen te werken", zegt Evers. De titel betreft een woord grap gebaseerd op het begrip qua- ly's time. De foto's zijn tot eind dit jaar te zien van ma. torn vrij. 9.00- 17.00 uur en za. 9.00-16.00 uur. Eén van de portretten van moeder met kind in de foto-expositie 'Kwalitijd' van Maria Evers in het Diekhuus in Middelharnis. foto Maria Evers Hoe whisky wordt gemaakt 2) Mouten Nadat de gerst is geschoond in een molen, wordt hij geweekt en daarna uitgespreid op een vloer om te kiemen. Drie keer per dag wordt het ^ssêSBÊBBS^&^ §raan gekeerd. Het begint bij de graansoort gerst, als grondstof voor y whisky. Net voor de echte ontkieming doorbreekt, wordt de gerst boven een turfvuur gedroogd. 1Oogst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72