Zeeland PZC 7 Extra verhoging OZB-tarief Schouwen Vuurwe vOpfVërkooi ju intratuin SCHOUWEN-DUlVELAND 18 en 19 21 BELASTING Hoger tarief moet waardedaling onroerend goed compenseren Eerste optreden tegen vuurwerk almanak Blauw Woensdag 25 november 2009 Eylandt Legend eerste whisky van Zeeuwse bodem Shoppen tussen speculaas en kleurige lingerie Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans zierikzee - Voor het eerst sinds de Wet Onroerende Zaken (WOZ) in 1995 in werking trad zijn de WOZ-waarden gedaald. Om toch een gelijkblijvende opbrengst te ge nereren wordt op Schouwen-Dui- veland het tarief OZB extra ver hoogd. De OZB levert de gemeente Schou- wen-Duiveland jaarlijks zo'n 5,4 miljoen euro op. Vier miljoen komt van eigenaren van particulie re woningen en 1,4 miljoen van ei genaren van bedrijfsgebouwen. Uitgangspunt voor de gemeente is dat - afgezien van inflatiecorrectie - de opbrengst van de OZB elk jaar gelijk blijft. Door de economische crisis zijn de huizenprijzen gedaald. Het idee dat dan ook alle WOZ-waarden la ger uitpakken en je als eigenaar van onroerend goed minder OZB zult moeten betalen maakt op gang, maar snijdt volgens de ge meente geen hout. „De daling is niet zo sterk als de gevoelswaarde die bij veel mensen leeft. Sterker nog, landelijk gezien was er gemid deld tussen de oude waardedatum van 1 januari 2008 en de nieuwe van 1 januari 2009 zelfs nog sprake van een lichte stijging van de WOZ-waarde." Daarbij wordt meteen aangete kend dat het om gemiddelden gaat. „Per type woning en per kern kan de ontwikkeling weer an ders zijn'. Wat de tariefsverhoging precies voor gevolgen heeft voor de inwoners van het eiland is vol gens wethouder financiën van de gemeente Schouwen-Duiveland Wijnand Renden moeilijk te zeg gen. „Sommigen zullen meer moe ten betalen, anderen misschien minder. Dat kan echt van geval tot geval verschillen." Een hausse aan protest tegen de uiteindelijke aanslag OZB ver wacht de gemeente niet. „Alhoe wel het natuurlijk koffiedik kijken is hoeveel bezwaarschriften er in 2010 binnenkomen verwachten wij geen sterke stijging." Het is de bedoeling dat de gemeente in de Belastingwijzer en de wekelijkse gemeenterubriek tekst en uitleg geeft. De hoogte van het OZB-tarief komt donderdag 3 december aan de orde tijdens de vergadering van de Schouwen-Duivelandse ge meenteraad. De vergadering wordt gehouden in de Burgerzaal van het gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. Door de crisis zijn de huizenprijzen gedaald. Toch blijft door tariefstijging de opbrengst van de OZB voor de gemeente gelijk aan die van vorige jaren. foto Dirk-Jan Cjeitema PU kom snel naar de winkel voor ons assortiment of kijk op www.intratuinvuurwerk.nl Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen ytissingën en Koudekerke) Tel. 0118 551623 - donderdag en vrijdag koopavond - www.intratuin.nl ZIERIKZEE - De politie op Schou wen-Duiveland is gisteren voor het eerst dit jaar opgetreden tegen het afsteken van vuurwerk. Aan het eind van de middag wer den twee Zierikzeese jongens van vijftien jaar aangehouden. Ze wer den in de Haringvlietstraat in hun woonplaats op heterdaad betrapt bij het afsteken van een vuurwerk- bom. Sinds afgelopen weekeinde knalt het zo her en der in Zierik zee. Het is niet duidelijk of de twee daar mee te maken hebben. De Terneuzenaar ruilde dit jaar zijn blauwe auto in voor een zwarte. Niet vanwege het kleurtje, maar van wege een verandering van werkplek. De zwarte drinkt diesel, de blauwe had liever benzine. Zijn vrouw rijdt zelden in de 'zwarte slee', zij houdt het liever bij haar grijze scheurmon- stertje. „De zwarte rijdt lekker, maar die blauwe was toch veel mooier", zei ze dit weekend, nadat ze met de dieselwagen naar Eindhoven had ge reden. De Terneuzenaar besteedde er Tip? redactie@pzc.nl niet al te veel aandacht aan. Vrou wen met hun kleurtjes... Hij had beter wel even naar haar kunnen luisteren. Een dag later was hij zijn autopapieren kwijt. Niet in de handtas van zijn vrouw, niet door dochterlief op een onmogelijke plek verstopt... Maar uiteindelijk vond hij ze terug, op een net zo logische als onlogische plek: in de blauwe bak voor oud papier. Om nog maar eens te onderstrepen dat blauw véél mooier is dan zwart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71