Aanpak gevaarlijke splitsing Heinkenszand 'Vijftig kilometer lopen doe ik nooit meer' zeelanc 23 naar Spanje A/[arysol woensdag 25 november 2009 B PROVINCIE Op kruising Kadijk/Postweg gebeuren nu veel ongelukken Informatiemarkt door Rob Paardekam poortvliet - De T-splitsing van de Postweg (N286) en de Kadijk, net buiten Poortvliet, gaat begin vol gend jaar op de schop. De provin cie hoopt ongelukken in de toe komst te voorkomen door een linksafstrook aan te leggen. Het gaat om het punt op de pro vinciale weg tussen Tholen en Poortvliet, waar kan worden afge slagen om naar Oud-Vossemeer te gaan. De T-splitsing staat al lange tijd bekend als gevaarlijk. De afge lopen jaren zijn er diverse ongeluk ken gebeurd. Bij één ervan viel zelfs een dodelijk slachtoffer. Enkele jaren geleden is ter hoogte van de splitsing een passeerstrook met doorgroeistenen aangelegd. Dat heeft niet tot meer veiligheid geleid, concludeerde de provincie pas geleden. Daarom is, mede op verzoek van de gemeente Tholen, een nieuw plan opgesteld. Dat voorziet in de aanleg van een links afstrook. Het verkeer dat uit Poort vliet komt en linksaf wil slaan in de richting van Oud-Vossemeer, kan zich opstellen op die strook tot er gelegenheid is om af te slaan. Op die manier wordt de weg niet meer geblokkeerd en zou den kop-staartbotsingen, waarbij auto's op de rijstrook van het tege moetkomende verkeer terecht kun nen komen, tot het verleden moe ten behoren. De provincie heeft het plan inmid dels volledig uitgewerkt. De beno digde gronden zijn aangekocht. De verwachting is dat het werk in de cember wordt aanbesteed, waarna de nieuwe strook in het eerste kwartaal van 2010 kan worden aan- gelegd. Een andere wens van de provincie en de gemeente is het weren van tractoren van de provinciale weg. Dat zit er op korte termijn echter niet in. Om het landbouwverkeer van de N286 te weren, moet een nieuwe landbouwweg worden aangelegd. Er zijn plannen voor zo'n weg tussen Poortvliet en de Thoolse brug, maar de aanleg zal nog wel enkele jaren op zich la ten wachten. heinkenszand - De gemeente Bor- sele houdt vanavond voor het eerst een energiemarkt in sport en conferentiecentrum De Stenge in Heinkenszand. Op de markt wordt informatie ge geven over duurzame producten, zoals zonnepanelen, warmtepom pen en isolatiemateriaal. Daar naast geven tal van bedrijven en in stanties uitleg over producten en de bijbehorende subsidies. De energiemarkt begint om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. De toegang is gratis. Meer informatie is te vinden op: www.borsele.nl/energie door Rob Paardekam tholen - De Thoolse jongerenraad heeft zich het afgelopen jaar het vuur uit de sloffen gelopen om geld bijeen te sprokkelen voor het dorp Poa in Burkina Faso. Letter lijk, want afgelopen voorjaar deed een aantal leden mee aan de Ze- vendorpentocht. „We liepen de vijftig kilometer", vertelt Ralf Smits. „Dat was afzien. Zoiets doe ik nooit meer." Het idee om iets te doen voor Poa ontstond toen de jongerenraad be zoek kreeg van de Thoolse Harm- ke Mulders, die ontwikkelings werk verricht in Burkina Faso. „We waren onder de indruk van haar verhaal", zegt Ralf „Kort er na hebben we besloten geld in te zamelen voor een aantal projec ten." De jongerenraad besloot zich in te gaan zetten voor de aanleg van een waterpomp, de komst van een groentetuin en de uitbreiding van een schooltje. Die waterput is onlangs gerealiseerd. Dat is het eer ste tastbare resultaat. Het project wordt gedragen door de Stichting Jongeren voor Jonge ren, die is voortgekomen uit de jongerenraad. Formeel staan de stichting en de jongerenraad los van elkaar, maar in de praktijk heb ben ze alles met elkaar te maken. „We «moesten er wel een aparte stichting voor oprichten", vertelt Ralf, die voorzitter is. „Als jonge renraad ben je namelijk een onder deel van de gemeente en mag je geen subsidies aanvragen." Afgelopen zomer kon de stichting de eerste negenduizend euro over handigen aan de contactpersonen in het Afrikaanse land. Dat geld werd onder meer opgehaald met een plonsbad tijdens de Natte Ker Een waterput in het dorp Poa in Burkina Faso is het eerste tastbare resultaat van de actie van de Thoolse jongerenraad. nenslag. Onder andere burgemees ter Willem Nuis haalde toen een nat pak voor het goede doel. Ook het evenement 'wandelen met wa ter' bracht een hoop geld in het laatje. „Dat was een grote klap per", stelt Ralf Volgens hem is nog zo'n veertigduizend euro no dig om alle wensen in Poa te ver vullen. „Dat gaan we halen", stelt hij positief. Natuurlijk moet er dan nog wel het één en ander op touw worden gezet. De jongerenraad denkt aan een lesmarathon op de middelbare scholen in Tholen. Ver der leeft het idee voor een groot evenement op bevrijdingsdag. Daarbij willen enkele leden zich la ten opsluiten in een glazen huis. Verder is de jongerenraad present bij zowat alle evenementen in de gemeente. „Dat is belangrijk om geld in te zamelen, maar vooral om bekendheid te krijgen", weet Ralf „Zo waren we een keer aan wezig op een bijeenkomst over duurzaam ondernemen. Daar ont foto Jongerenraad Tholen moet je bedrijven. Dat heeft tot een aantal donaties geleid." Het project heeft een looptijd van drie jaar. Eind 2010 moeten de groentetuin en de uitbreiding van de school zijn gerealiseerd. „Op dat moment gaan we met een dele gatie van de jongerenraad naar Burkina Faso", vertelt Ralf Accommodatie m - \-j^iÉtÉttiÉiiÊBÈktÉ6LR Ga fiaar marysol.nl of UW ANVR reisbureau. Bel 0900- 2468246 iiscpm) Alle vertrekdata, verblijfsduren en prijzen op marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Prijzen zijn exclusief reserverlngskosten en calamiteitenfonds. Vertrekperiode t/m maart 2010 t/m maart 2010 t/m maart 2010 t/m maart 2010 maart 2010 maart 2010 Inclusief: - Vlucht, transfer - 4* hotel -Volpension, Incl. wijn bij de maaitijden - 2 halve dag excursies - Luchthavenbelasting Punta Umbria Benalmadena Torremolinos Marbella Rlncon Ca'n Pastilla Playa de Palma Boek nu onderstaande accommodaties al vanaf £jb!)r" Costa de la Luz Costa del Sol Mallorca Hotel Barcelo Punta Umbria Beach Hotel Triton Hotel Las Palomas Hotel Rincon Andaluz Hotel Las Arenas Hotel Barcelo Pueblo Park

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61