collectieve geheugen blijft nodig zeeland 19 Overleg over zoutbloei Hansweert krijgt plaatsen campers museumregeling denkt dat Borsele bij uittreding cultureel verarmt Franse treinpassagier met drugs opgepakt Noord-Beveland begint digitaal loket Oppositie in Kapelle tegen 'containerkamp' Het Historisch Museum de Bevelanden in Goes, dat samen met het Fruitteeltmuseum in Kapelle wordt bekostigd door vier gemeenten: Goes, Kapelle, Bor sele en Noord-Beveland. foto Ronald den Dekker woensdag 25 november 2009 B KRUININGEN KRUININGEN - De politie heeft gis termiddag een agressieve treinpas sagier, afkomstig uit Frankrijk, aan gehouden op de Stationsweg in Kruiningen. De 37-jarige man was uit de trein gezet door een conducteur omdat hij geen kaartje had. De man be gon hierop de conducteur te slaan. Hij slaagde erin de man vast te hou den tot de politie kwam. De Frans man had 5,8 gram wiet, 3,1 gram hasj, 0,7 gram cocaïne en 0,5 gram heroïne bij zich. WISSENKERKE WISSENKERKE - Noord-Bevelanders hoeven voor een uittreksel uit de Gemeentelijke Basis Administratie of het aangeven van een verhui zing hun huis niet meer uit. De ge meente biedt sinds kort vijf dien sten digitaal aan via de website www.noord-beveland.nl. Beschik baar zijn ook uittreksels Burgerlij ke Stand en aanvragen van gehandi- captenparkeerkaarten. Betaling gaat met gebruik van DigiD. Bin nenkort komen ook vergunnings aanvragen beschikbaar. KORTGENE - Het kerkbestuur wil graag een nieuw interieur voor de Nicolaaskerk in Kortgene, maar eerst moet worden vastgesteld wie de 'probleemeigenaar' is van de zoutbloei in de torenwand achter de preekstoel: de gemeente of het kerkbestuur. Kerkbestuur en ge meente spreken elkaar daar bin nenkort over, zegt wethouder Kees van der Weele. Het kerkbe stuur vraagt de gemeente bij te dragen aan de bouw van een voor- zetmuur, die het doordringen van zoutkristallen uit vroegere over stromingen met zeewater moet stoppen. De kosten zijn circa 18.000 euro. De monumentale kerktoren is ei gendom van de gemeente, het vori ge eeuw herbouwde kerkdeel niet. De twee eigenaren van de Nico laaskerk- en toren zijn het al wel eens wat te doen met hemelwater dat sinds de restauratie van de to ren in 2004 het dak van de kerk in dringt. De gemeente laat nieuwe regengoten plaatsen. KAPELLE - De twee grootste opposi tiepartijen in Kapelle, Gemeente belang en PvdA hebben grote be zwaren tegen de ingebruikname van noodunits voor huisvesting van buitenlandse werknemers door tomaten- en paprikateler Seasun in de Willem Annapolder. Dat bleek tijdens de voorbereiden de raadsvergadering gisteravond. „Ik krijg hierbij associaties met ar beidskampen", zei PvdA-fractie- voorzitter Rob Lambeck. „Een on gewenste sociologische ontwikke ling." Fractievoorzitter André Schmid van Gemeentebelang noemt de geplaatste units, die nu nog niet worden bewoond, een 'containerkamp' en 'een potentieel getto'. „Is dat wel van deze tijd?", vroeg hij zich af. „Dit kan grote ge volgen hebben voor de samenle ving." Volgens burgemeester Siebe Kra mer is het echter 'kiezen tussen twee kwaaien'. „Het alternatief is dat die mensen in woonwijken zit ten." door Luc Oggel KRUININGEN - Camperaars kunnen niet langer vrij overnachten in de gemeente Reimerswaal. Wel zal in Hansweert een aantal camperplaat sen worden gecreërd aan de Werf- dijk. Dat is de uitkomst van een re delijk chaotische discussie die gis teravond tijdens de raadsvergade ring is gevoerd. Het college van burgemeester en wethouders wil in de algemene plaatselijke verordening (APV) la ten vastleggen dat campers niet langer overal buiten de bebouwde kom mogen overnachten. Reimers waal is tot nu toe de enige Neder landse gemeente waar dat nog kan. Het huidige beleid is volgens B en W echter niet te handhaven en daarom is het beter om op één lijn met andere gemeenten te gaan zitten. Volgens wethouder Kees Knuit is er bovendien sprake van criminaliteit en zwerfvuil. In een gezamenlijk amendement stelden CDA en Christenunie voor de huidige vrijheid onder voorwaarden te behouden, maar dat haalde het niet door tegenstem men van SGP en PvdA. Tijdens de discussie kwamen Leefbaar Rei merswaal en PvdA met andere voorstellen. Marien Weststrate (LR) riep het college op om cam perplaatsten aan te wijzen in de ge meente en PvdA'er Chris Schoof wilde de toezegging van het colle ge dat in elk geval Hansweert de camperplaatsen krijgt waar de dorpsraad (ook gisteravond) al lan ger om vraagt. Hansweert ont beert een camping. Het voorstel van Leefbaar sneuvelde, dat van de PvdA vond wel gehoor met veer tien stemmen voor en vier tegen. Uiteindelijk stemden alleen Leef baar Reimerswaal en Christen- Unie tegen het collegevoorstel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57