zeeland 13 halve haan dan Sergio's Anjouduifje O commentaar Rammeltjes i&iawi, uutVTBeiatid BESTE LERAAR Toine Poppelaars koos doelbewust voor functie van Zeeuwse dijkgraaf Provincie eist 7,5 miljoen euro van huisbankier woensdag 25 november 2009 Michelinsterren in Zeeland Voor restaurants waarvan de keuken een reis waard is Voor restaurants waarvan de keuken een omweg waard is Voor restaurants met een uitzonderlijke keuken Oud Sluis Sluis Inter Scaldes Kruiningen Katseveer Wilhelminadorp Nolet Yerseke De Kromme Watergang Hoofdplaat Zeeland 5 1,31 Limburg 9 0,80 Noord-Holland 19 0,72 Noord-Brabant 14 0,57 Overijssel 6 0,53 Groningen 3 0,52 Gelderland 19 0,45 Zuid-Holland 15 0,43 Utrecht 9 0,41 Drenthe 2 0,41 Friesland 2 0,31 Flevoland 1 0,26 Wilhelminadorp Yerseke Kruiningen De overheid maakt het de autokoper moeilijk. De afbouw van de bpm loopt al enkele jaren, gaat nog even door en wordt uiteindelijk hele maal afhankelijk van de uit stoot. De wegenbelasting gaat voorlopig omhoog. Met dit soort veranderingen neemt de regering een aanloop naar de ki lometerheffing. Ondertussen gelden er ook allerlei tijdelijke regels om de aanschaf van mi lieuvriendelijke auto's te stimu leren. In deze chaos kan een 'groen' model per 1 januari in eens duurder worden in plaats van goedkoper. Zo'n schoon heidsfoutje is extra vervelend nu de automobilist moet gissen naar het uiteindelijke effect van de kilometerheffing en dus toch al met enige argwaan naar het Haagse beleid kijkt. De geleidelijke overschakeling van een heffing op het bezit van de auto naar eert belasting op het vervuilende gebruik is goed. Deze fijn verdient steun. Maar de rammeltjes in het pak ket overgangsregels nodigen daar niet toe uit. Dat is jammer. gezegd. Frituurke 't Zwin staat op plaats 97 van de Nederlandse Cafe taria Top too, geen andere frituur in Zeeland haalde deze ranglijst. l'Empereur hoopt ook met zijn Fri- terie en zijn cafetaria aan de Kaai volgend jaar in die lijst te staan. Restaurant La Trinité in Sluis is door de culinaire bijbels Gault- Millau en Lekker ook al getipt als toprestaurant. Kortom; in Sluis is er voor elke portemonnee voortref www.pzc.nl Wie is de beste leraar of lerares van Zeeland? Die van jou? Stem mee! www.pzc.nl/besteleraar WEBLOC AMATOO! Zeeland wisselt ervaringen uit met In donesië. Lees het weblog van Wendy van den Hurk: www.pzc.nl/amatoo STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Sinterklaasfoto's? Stuur ze in! www.pzc.nl/foto felijk te eten. l'Empereur schaart zich graag bij de top. „Gasten van Sergio komen misschien ook wel bij mij een vorkje prikken de dag voor of na hun reservering bij Oud Sluis. Eters die van ver ko men, boeken vaak een overnach ting in hotel De Dikke van Dale en dan verblijven ze dus wat lan ger in Sluis." Het oudere echtpaar uit Wachtebe- ke dat bij De Friterie net een zaks- ke friet tartaar heeft weggeprikt kent Oud Sluis wel. Zij zou er graag eens gaan eten, ook om Ser gio eens te ontmoeten ('want hij is nen schonen vent'), haar echtge noot heeft: er het geld niet voor over. „Mijn vrouw kookt ook heel lekker." Koerier Peter uit Roosen daal is vaste klant bij De Friterie, hij eet er graag een bal gehakt of een halve haan als hij het avond eten thuis niet haalt. Bij Oud Sluis TERNEUZEN - Toine Poppelaars had ook gemakkelijk kunnen sollicite ren naar de functie van burgemees ter, maar hij koos doelbewust voor die van dijkgraaf in Zeeland. „Om dat je dan in de hele provincie be zig kunt zijn", zei de gedeputeerde kort na zijn verkiezing gistermid dag, „en ik ken de provincie na tuurlijk goed." De Kroon moet Poppelaars offici eel nog benoemen. 'Rond 1 maart' wil hij aan de slag, eerst als dijk graaf van waterschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen en vanaf 1 januari 2011 bij fusiewa terschap Scheldestromen als inte rim-dijkgraaf Hij stak zijn ambitie niet onder stoelen of banken: hij wil daarna ook dijkgraaf blijven van Scheldestromen. Inhoudelijk is hij nog nooit geweest en hij is dat ook niet van plan. „Ik eet lie ver tig keer hier dan één keer daar. Hier kan ik binnenvallen wanneer ik wil en hoefik niet maanden op voorhand te reserveren." Onder de klanten van l'Empereur bevinden zich dinsdag geen gasten die ooit de gerechten van Sergio mochten smaken. Peter: „Een halve haan bij de beste frituur van Zeeland klinkt anders ook heel chique." MIDDELBURG - De rechtbank in Den Haag buigt zich 9 december over de procedure die de provincie Zeeland heeft aangespannen tegen haar huisbankier, de Bank Neder landse Gemeenten (BNG). Op advies van de BNG heeft de provincie 5 miljoen euro belegd bij de vorig jaar omgevallen Ameri kaanse bank Lehman Brothers. Er was een rendement van 50 pro cent over tien jaar in het vooruit zicht gesteld. Daarom eist de pro vincie 7,5 miljoen euro. De provin cie verwijt BNG onder meer dat de indruk is gewekt dat de beleg ging een eigen BNG-product was. zei hij nog weinig. Alleen dat het voorlopig afgelopen moet zijn met de samenvoeging van waterschap pen. „We hebben rust nodig." Tweeëndertig mensen solliciteer den naar de functie van dijkgraaf Een vertrouwenscommissie onder leiding van voormalig CDA-Ka- merlid en zittend waterschapsbe stuurder Siem Buijs koos unaniem voor Poppelaars. Buijs: „Hij is een bruggenbouwer en heeft veel ken nis van zaken." Over de opvolging van Poppelaars als gedeputeerde is nog niet gespro ken, aldus voorzitter Kees van Be- veren van de CDA-statenfractie. Hij verwacht binnen drie weken een voordracht. Van Beveren is 'in' voor de functie, maar er zijn vol gens hem meer liefhebbers. Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand die meedenkt en zich in mijn leuen uerdiept. Ik uoel me begrepen. En tóch is het mijn interieur, mijn stijl! oqo 2u\dweg^re E www.interieur-paauwe.nl 01i°i aoÏsis n n M Zonnemaire ligt vlakbij Zierikzee; 50 autom'muten van Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3