cultuur 127 'En... actie!' bij de Vlissingse vloedlijn Onderwijsbijlage 2010 PZC agenda Zes talenten in finale van Jonge Pianisten Dagen Band Moonshine laat voorproefje van album horen woensdag 25 november 2009 Marie Vinck en Kevin Janssens tijdens een opname van Oh no, it's a woman bij strandpaviljoen Panta Rhei. (inzet: Hilde Van Mieghem) foto Lex de Meester door Rolf Bosboom Het windorgel componeert eigen handig een stormsymfonie, terwijl de wereldvloot stoer opstoomt richting Antwerpen. Vlak bij de Vlissingse vloedlijn klinkt onder tussen regelmatig'En... actie!'. De meer dan stevige dinsdagbries blijkt geen beletsel voor de film ploeg van Oh no, it's a womandie voor een paar dagen in Zeeland is neergestreken. Alweer laat de provincie zich graag lenen als filmdecor. De afgelopen jaren kozen de makers van voorna me filmproducties al regelmatig voor Zeeland. Bij Hilde Van Mieg hem, de Vlaamse regisseur van Oh no..., is dat niet anders. De opna men vinden weliswaar groten deels in Vlaanderen plaats, maar voor de kustscènes week ze zon der aarzelen uit naar Vlissingen en Domburg. „Jullie kusten zijn nu eenmaal veel mooier. Bij ons zie je alleen maar hoogbouw", zegt Van Mieghem. „In de jaren negentig was ik hier ook, toen ik in een Duitse film ac teerde. Dat is me altijd bijgeble ven." Dat de boulevardbebouwing in middels hier ook de hoogte in is geschoten - daar had ze even niet op gerekend. „Vlissingen is in die veertien jaar wel erg veranderd. Ik schrok er echt van." De recente 'aanwinsten' worden dan ook zorg vuldig buiten beeld gehouden. De mooiste plaatjes worden in Dom burg geschoten: Van Mieghem heeft een lange staat van dienst als actrice en regis seerde ook al enkele films, zoals De kus (2004). Voor Oh no, it's a woman schreef ze zelf het scenario. „Het is een romantische komedie, eenfeelgood-film. Al gaat het wel iets verder: over relatie tussen man nen en vrouwen op vier verschil lende leeftijden. Het verhaal komt deels uit mezelf; het is een gefictio naliseerde autobiografie. Het gaat me er vooral om dat een vrouw vaak heel veel moet verstoppen. Dat ze een minnaar heeft, vreemd gaat, bijvoorbeeld. Daar had ik een beetje genoeg van. Ik wil vrouwen laten zien zoals ze echt zijn." Het is een Vlaams-Nederlandse productie, met vooral in België be kende acteurs en actrices zoals Veerle Dobbelaere, Wine Die- rickx, Marie Vinck (Van Mieg- hems dochter), Koen De Bouw en Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD Bruinisse Lezing door Hans van Geesbergen van de producentenorganisatie mosselcultuur in het Bruse Visserijmuseum. Aanvang 20.00 uur. Kamperland Wisselende 3D voorstellingen om 14.00, 16.00 en 19.30 uur. Zeeuws Planetarium, Haven 5. Inlichtin gen 0113- 376302/www. zeeuwsplaneta- rium.nl Middelburg *Lezing Paul Adriaanse voor de Roosevelt Academy over overheidssteun aan ban ken en bedrijven, Stadhuis aan de Markt, 13.30 uur. *Lezing Spiritualiteit in de Natuur. La Compagnie Durable, 19.45- 22.00uur. Oostkapelle Het natuurmuseum Terra Maris houdt Koen De Graeve, maar ook Jan De- cleir en - van Nederlandse zijde - Hiiub Stapel en Pierre Bokma. Gisteren waren opnamen met Ma rie Vinck en Kevin Janssens in een woning aan de boulevard, op het Badstrand en bij paviljoen Panta Rhei. In de loop van de week ko men steeds meer hoofdrolspelers in actie. Morgen en vrijdag, zowel 's avonds als 's nachts, worden grootschalige scènes opgenomen op het strand in Vlissingen en Domburg. De film komt volgend jaar herfst in de bioscoop. Van Mieghem heeft er hoge verwachtingen van. „Omdat het materiaal goed blijkt te werken, maar ook door de buzz die in België al rond de film is ont staan. Mensen willen toch graag re latiekomedies zien." een middagje strandjutten voor deelne mers van alle leeftijden. Na een inleiding bij het grote zee-aquarium struinen de deelnemers langs het strand met de jut ter, op zoek naar aanspoelsels. Aanmel den noodzakelijk: 0118-582620. Terra Maris, Duinvlietweg 6, 14.00-16.00 uur Serooskerke Lezing 'Verrassingen in de schaduw' door Huub Driessen voor Groei&Bloei afdeling Walcheren, De Zandput, 20.00 uur. Zierikzee *Knutselmiddag, kinderboerderij De Punt, aanvang 13.30 uur. *Lezing 'Van Nicolaas van Myra tot Sinter klaas' door Margreet Leijdekker, aanmel den 0111 -417839, aanvang 20.00 uur. PODIUM Goes Cabaretprogramma: Lebbis met 'Hoe laat begint het schieten?' (reprise). Theater De Mythe, aanvang 20.00 uur. MIDDELBURG - In de Zeeuwse Con certzaal in Middelburg wordt zater dag de finale van de MIM longe Pianisten Dagen 2009 gehouden. Muziek Instituut Mingelen heeft deze voor het eerst georganiseerd om Zeeuws pianotalent op te spo ren. Begin deze maand vonden achter gesloten deuren de voorron des plaats. De finale, zaterdag van af 19.45 uur, is voor iedereen gratis toegankelijk. De zes finalisten zijn: Rick Stoorvogel (9), Misja Groep (9), Tom Haegens (10), Philip Berg werf (14), Vincent Kommers (14) en Flip Markwat (17). KORTGENE - De Zeeuws-Vlaamse pop/rock-band Moonshine presen teert zaterdag (21.30 uur) in café Graaf van Buren in Kortgene de single van hun komendecd. In 2007 bracht de groep haar debuut album uit, High hope, maar de acti viteiten kwamen kort daarna stil te liggen. Inmiddels is Moonshine als driemansformatie (Jan Leclou, Freddy Jansen en Hans van Hilst) actief en druk bezig met het ma ken van een tweede cd. De eerste single heet Chaos in mg head. PRIJSVRAAG Bekijk op www.pzc.nl/cultuur de eerste aflevering van de prijsvraag over de Hans Warren-expositie. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Het nieuws van de PZC op uw mo biel? Ga naar: www.pzc.mobi mmm Middelburg The Zombies, band uit 1964 van Colin Blunstone en Rod Argent, houdt weer een theatertour. The Zomies zijn bekend van oude hits als 'She's not there', 'Tell her no' en 'Time of the season'. Stadsschouwburg, aanvan 20.00 uur. Terneuzen *Een groep van vierentwintig dansers en een dertienkoppig Mariachi-orkest verzor gen onder de titel Spirit of Mexico een wervelende show waarin vele Mexicaanse stijlen - wat kostuums en muziek betreft - aan bod komen. Traditioneel èn mo dern. Scheldetheater, 20.00 uur *Toneelgroep Terneuzen brengt het stuk 'Festen' op de planken, naar de Deense film uit 1998 van Thomas Vinterberg. Porgy Bess, 20.00 uur Vlissingen Ploneke Scholtsz en Edo Douma voeren het toneelstuk 'Duet For One' van Tom Kempinski op. Arsenaaltheater, 20.00 uur De stap van basis- naar voortgezet onderwijs belicht in de Onderwijsbijlage Woensdag 13 januari Adverteren? (076) 53122 77

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29