'Persoonlijk contact eiana 18 Veere knapt in kernen speelvoorzieningen op Lezing overheidssteun aan ondernemingen Restauratie loskraan Rotterdamsekaai Vogelvereniging houdt tentoonstelling Concerten Oefening Kweekt Kunst Rocknight in café 't Schuttershof Optreden cabaretgroep 'Oud' of Controle Ideeën gezocht voor viering van Koninginnedag in Middelburg Landgoed weer in kerstsfeer Zelf kaarsen maken? woensdag 25 november 2009 Tj mm w door Henk Postma DOMBURG - De gemeente Veere knapt de komende maanden in vijf woonkernen speelvoorzienin gen op. Het gaat om Zoutelande, Gapinge, Koudekerke, Vrouwen polder en Domburg. Met de werkzaamheden is een be drag gemoeid van bijna 48.000 eu ro. Er worden verschillende potjes voor aangesproken, inclusief het restant van de extra gelden die de gemeenteraad eerder dit jaar al uit trok voor de vervanging van speel toestellen. In Koudekerke wordt speelterrein De Welle verbeterd volgens een plan dat al is doorgesproken met de dorpsraad. De kosten bedragen 9.000 euro. Dat geld wordt vrijwel volledig weggehaald uit het budget voor jeugd- en jongerenwerk. Het is min of meer een goedmakertje MIDDELBURG Paul Adriaanse van de Universiteit Leiden houdt vanavond op initia tief van de stichting Zeeuwse Mees ters een lezing in het stadhuis aan de Markt over overheidssteun aan banken en ondernemingen. De le zing begint om 13.30 uur. De toe gang is vrij. Adriaanse is universi tair docent en is verbonden aan het directoraat-generaal van EU-commissaris Neelie Kroes. MIDDELBURG De loskraan aan de Rotterdamse kaai in Middelburg wordt gerestau reerd. Met name de onderkant van de hijskraan uit 1861 verkeert in slechte staat. De restauratie wordt uitgevoerd door Las- en Construc tiebedrijf Van Belzen uit Vlissin- gen. Vrijdagmorgen wordt de kraan weggetakeld en naar de werkplaats gebracht. De kraan wordt op 11 ja nuari teruggeplaatst. RITTHEM De vogelvereniging 'de Cultuurvo- gel' uit Oost-Souburg houdt vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur een vogel tentoonstelling in Ons Dorpsleven in Ritthem. Er zijn bijna 400 vo gels te zien, waaronder een aantal tropische vogels. voor het schrappen van het ge plande trapveld in Koningshof. Gapinge krijgt een nieuwe klim toren. De vorige ging door brand stichting verloren. De toren kost 15.000 euro. In Zoutelande wordt het speelter rein aan de Duinweg verbeterd, on der meer met nieuwe speeltoestel len. De gemeente betaalt 8.000 eu ro. Ook het Bureau Zeeweringen en de dorpsraad betalen mee. Het speelterrein in Vrouwenpol der ligt te scheef De grond onder de rubber tegels moet vlak worden gelegd. Dat kost 7.700 euro. In Domburg is de kabelbaan aan de Roosjesweg toe aan vervanging. Ook dit kost 8.000 euro. Het is de bedoeling nog dit jaar met alle werkzaamheden te begin nen, zodat komend voorjaar weer volop kan worden gespeeld. WESTKAPELLE De Westkappelse muziekvereni ging Oefening Kweekt Kunst ver zorgt vrijdag en zaterdag weer haar jaarlijkse dubbelconcert in Westkapelle Herrijst aan de Markt. De concerten beginnen om 20.00 uur. Zangeres Marjorie-Gracia den Hoedt werkt mee aan de uitvoerin gen. Kaarten zijn te reserveren via okk@zeelandnet.nl of via 0118-571775. MIDDELBURG U2, Led Zeppelin, Thin Lizzy en de Rolling Stones in het Middelburgse café Schuttershof. Vrijdag 27 no vember is het weer rocknight als DJ Poulus de beste nummers draait van de grootste bands van de afge lopen tientallen jaren, 't Schuttershof zet de deuren om 23.00 uur open. De entree voor de rocknight bedraagt vijf euro per persoon. VLISSINGEN De cabaretgroep 'Oud' of Controle geeft morgen een optreden voor se nioren aan de Hogendorpweg 58a in Vlissingen. Het begint om 19.30 uur. Voor meer informatie stichting Ma joraat: majoraat@zeelandnet.nl of 0118-471103. 1. PvdA-fractie voelt zich afgedankt 2. Tikke takke regen (foto) 3. Aanleg WCT bedreigt polders STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Via de servicebus wil de gemeente Vlissingen het contact tussen burger en gemeente directer en persoonlijker maken Peter Stok (links) en Michel van Driel van de gemeente Vlissingen nemen met een bezoekster van de servicebus haar vragen door. foto's Ruben Oreel door Theo Giele MIDDELBURG - De Stichting Evene menten Middelburg, Oranjevereni ging Uit Het Volk Voor Het Volk en de gemeente Middelburg hou den komende maandagavond (30 november) een bijeenkomst voor bewoners in verband met de natio nale viering van Koninginnedag in de stad. De drie organisaties willen bewo ners en verenigingen betrekken bij de festiviteiten rond Koningin nedag vragen hen ideeën aan te dragen. De bijeenkomst is in de raadzaal van het stadskantoor. Vanaf 19.30 uur is de raadzaal open. Om 19.45 uur begint het officiële gedeelte. Tijdens de bijeenkomst wordt informatie gegeven over het bezoek van koningin Beatrix en in welke richting ideeën gezocht wor den. Er is deze avond ook gelegenheid om vragen te stellen. Op de bijeen komst worden formulieren uitge deeld waarop, ideeën voor de vie ring op 30 april kunnen worden ingevuld. Deze formulieren zijn vanaf maan dag ook te downloaden vanaf www.middelburg.nl. Ideeën kunnen ook na 30 novem ber nog worden ingeleverd. Zeker tot 7 december zijn goede ideeën welkom, laat de gemeente Middel burg weten. Voordat koningin Beatrix op 30 april naar Middelburg komt, be zoekt ze oók nog Wemeldinge. VROUWENPOLDER - Landgoed Twistvliet aan de Koningin Emma- weg in Vrouwenpolder verkeert van vrijdag 27 tot en met zondag 29 november weer in kerstsfeer. Er zijn tweedehands meubels, brocan- te en kerstpakketten te koop. Ook staat een high tea op het program ma en wordt champagne geser veerd. Vrijdag en zaterdag van 10 tot 17 uur, zondag van 12 tot 17 uur. KAARSENMAKERIJ ZEELAND T (0612) 786 027

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20