Chaos rond autoprijzen 12 5 Poppelaars dijkgraaf Zeeuws waterschap verder Zwerfster laat baby in het ziekenhuis HEFFINGEN Koper weet niet waar hij aan toe is Restaurant 't Veerhuis in Goes raakt zijn Michelinster kwijt Urk huilt om Dirk Autovakantie PRAAG KRA5.NL V WALCHEREN WOENSDAG 25 november 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 278 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 i klomp naar hightech voetbalschoen Regen en wind 12° Neelie Kroes: consequent en onkreukbaar Vandaag bij de PZC: special Uit Eten URK - Familieleden van de vermoorde Dirk Post, onder wie zijn vader, diens vriendin en zijn stiefvader (niet zichtbaar op de foto) steken een fakkel aan. De stille tocht voor de vermoorde Dirk Post heeft gisteravond ruim tweeduizend jongeren, ouders en hulpverleners op de been gebracht. De veertienjarige Post werd vorige week woensdag dood aangetroffen in het Urkerbos. Hij kwam door geweld om het leven. „Urk huilt. De geweld dadige dood van Dirk heeft ons in onze ziel geraakt", zei burgemeester Jaap Kroon, foto Marcel Antonisse/ANP pagina 4: bij het graf komen de emoties los TERNEUZEN CDA-gedeputeerde Toine Poppe laars (50) is gisteren gekozen tot dijkgraaf van de waterschappen Zeeuws-Vlaanderen en Zeeuwse Ei landen die 1 januari 2011 fuseren. Hij treedt rond 1 maart 2010 aan. Het algemeen bestuur van water schap Zeeuws-Vlaanderen steunde zijn kandidatuur eensgezind. Bij waterschap Zeeuwse Eilanden was de stemming: 21 voor, 4 blanco. Poppelaars is sinds 1999 gedepu teerde. pagina 3: Poppelaars koos bewust voor functie dijkgraaf mmmMmimiMeeimes&giimmmiimmg&i&BeesBm VLISSINGEN Jeugdzorg Zeeland heeft zich ont fermd over een baby die enkele we ken geleden is geboren in het Ad miraal De Ruyterziekenhuis in Vlis- singen. De moeder van het kindje is een Vlissingse zwerfster. De poli tie ontdekte enige tijd terug dat de vrouw zwanger was en schakelde daarop de hulpverlening in. Politie, ziekenhuis en Jeugdzorg willen geen nadere mededelingen doen. Woordvoerders benadruk ten, onafhankelijk van elkaar, dat het een trieste zaak is maar dat er niets strafbaars is gebeurd. Zeeland: 2 en 3; 17 t/m 25; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Economie: 10 en 11Meningen: 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 27; Sport: 29 t/m 31Televisie: 34 en 35. Special: Uit Eten. Zeeland staat culinair op eenzame hoogte reagee^op www.pzc.nl reacties: 484 In crisistijd moeten alle gemeenten een wethouder inleveren oneens 25% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 11688 555530" door Jan Trommelen DEN HAAG - Autokopers moeten de komende tijd grondig overwegen of zij hun nieuwe wagen voor of na de jaarwisseling op kenteken zetten. De aanschafbelasting op au to's (bpm) verandert per 1 januari, waardoor modellen honderden tot duizenden euro's in prijs kunnen verschillen. Alleen de dealer kan met de prijs lijst in de hand vertellen wat slim is. Of een nieuwe auto goedkoper of duurder wordt, is alleen te zeg gen na een lange rekensom. Zo stijgt de bpm voor de ene Volkswa gen Golf, maar daalt die voor de zelfde auto met een andere motor. Grofweg stijgt de bpm (belasting personenauto's en motorrijwie len) op alle diesels en op grotere benzineauto's, stelt Harald Bresser van de RAI. Maar uit berekenin gen van branchevereniging Bovag blijkt dat vrijwel alle modellen van Audi, BMW, Mercedes en Jaguar goedkoper worden, omdat de af bouw van de bpm veel meer prijs voordeel oplevert dan er moet gaan worden betaald aan C02-hef- fing. Overigens dalen ook alle ty pen van Mini en Daihatsu in prijs, wat niet bij alle relatief zuinige au to's het geval is. De bpm werd altijd berekend op basis van de netto catalogusprijs, daar zette de overheid bpm boven op, dit jaar 40 procent, met een af trek voor benzineauto's en een op slag voor diesels. In 2013 hangt die bpm niet meer af van de prijs, maar van de absolu te C02-uitstoot van het model. Daar profiteren de allerduurste au to's van, die worden dan duizen den tot tienduizenden euro's goed koper. Om een plotselinge prijs- schok te vermijden, wordt dit fase gewijs ingevoerd in vier jaar tijd. In die periode hangt de bpm-hoog- te deels af van de catalogusprijs en deels van de CO2. Op 1 januari wordt de eerste stap gezet. De autobranche is tegen de huidi ge verandering van de bpm, om dat het Rijk die toch al afschaft ten gunste van de kilometerheffing. pagina 3: commentaar GOES - Restaurant 't Veerhuis in Goes is zijn Michelinster kwijt. Dat staat in de nieuwe Michelingids, die gisteren uitkwam. 't Veerhuis verhuisde onlangs van Wolphaartsdijk naar Goes. „Michelin had daarom geen gelegenheid om ons restaurant te beoordelen", zegt eige naar Co Simmers. Behalve het verlies voor 't Veerhuis is er in de verdeling van de Zeeuwse Mi- chelinsterren niets veranderd. Oud Sluis in Sluis krijgt ook dit jaar drie sterren, Inter Scaldes in Kruiningen houdt er twee. De Kromme Water gang (Hoofdplaat), Katseveer (Wilhel- minadorp) en Nolet Het Reymers- wale (Yerseke) houden één Michelin ster. pagina 2 en 3: Topkok wordt zélf een ster www.kras.nl/26031 waarom zou j& meer betalen 4/5 dagen Courtyard by Marriott Prague Flora**** met ontbijt Bezoek in december de gezellige kerstmarkten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1