PZCI, 'Burgemeester handelt onrechtmatig' tu intratuin Blauw 18 en 19 25 Trouw vakbondslid in Amsterdam almanak Tip? redactie@pzc.nl Zeeuwse kunst Persoonlijk contact werkt beter dan een e-mailtje Woensdag 25 november 2009 Plattelandswoning krijgt een aparte status Tip? walcheren@pzc.nl KORT GEDING Vlissingse cofFeeshophouder vindt dat burgemeester Dijkstra misbruik maakt van zijn bevoegdheid door Emile Calon VLISSINGEN - De Vlissingse cofFeeshophouder Ad Koole en zijn advocaat Rini Moeliker vin den dat burgemeester Wim Dijks tra onrechtmatig handelt. De bur gemeester wil namelijk een zoge noemde Bibobprocedure tegen Koole starten om op die manier materiaal in handen te krijgen om Koole's coffeeshop Home Grow aan de Kasteelstraat te kunnen slui ten. Koole wil via een kort geding gedaan krijgen dat Dijkstra die pro cedure niet door kan zetten. Dijkstra probeert al sinds dit voor jaar Home Grow gesloten te krij gen, zo vindt de raadsman. In eer ste instantie door het intrekken van het Verlof Alcoholvrij waar door Koole zijn klanten niet meer tegen betaling zou kunnen voor zien van koffie en fris. Koole is te gen dat besluit in augustus in be roep gegaan bij de bezwarencom- missiei Tot nu toe heeft hij niet ge hoord welke beslissing die commis sie Tieeft genomen. De raadsman vermoedt dat de uitslag gunstig is voor Koole omdat de burgemees ter nu op een andere manier pro beert de coffeeshop te sluiten. Vol gens de raadsman is er geen enke le aanleiding een dergelijk zwaar middel in te zetten. Hij vindt dat Dijkstra misbruik maakt van zijn bevoegdheid door die procedure op te starten. Moeliker wijst er op dat Home Grow geen overlast veroorzaakt in de omgeving. Hij snapt dan ook niet waarom de burgemeester de shop dicht wil hebben. Zover hij weet is de burgemeester ook niet van plan Bibobprocedures op te starten tegen de andere twee Vlis singse coffeeshops. Tot slot zegt hij dat de burgemeester, in een ge sprek met zijn cliënt, suggereerde dat hij negatieve informatie over Koole zou hebben. Een woordvoerder van de burge meester liet gisteren weten dat het om twee verschillende procedures gaat. De Bibob is volgens haar be doeld om te toetsen of de exploi tant voldoet aan de exploitatiever gunning. Ze vertelde ook dat de burgemeester de verlofVergunning wil intrekken omdat Koole niet aan de voorwaarden zou voldoen. Ze kon niet aangeven op welke ma nier de ondernemer die voorwaar den overtreedt. kom snel naar de winkel voor ons assortiment of kijk op www.intratuinvuurwerk.nl Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551623 - donderdag en vrijdag koopavond - www.intratuin.nl MIDDELBURG - De Zeeuwse kunste naars Marianne Schipaanboord en judith Borst exposeren van 4 tot en met 24 december in het Glazen Huis in het Amstelpark in Amster dam. Hun tekeningen en beelden zijn onderdeel van de expositie 'Ik ben ik' van het kunstmagazine Out of Art. Borst werkt in Middel burg, Schipaanboord in Goes. Borst richt zich vaak op het thema 'geloof liefde en onschuld'. Schip aanboord kan niet horen en pra ten, maar bericht via tekeningen. De Terneuzenaar ruilde dit jaar zijn blauwe auto in voor een zwarte. Niet vanwege het kleurtje, maar van wege een verandering van werkplek. De zwarte drinkt diesel, de blauwe had liever benzine. Zijn vrouw rijdt zelden in de 'zwarte slee', zij houdt het liever bij haar grijze scheurmon- stertje. „De zwarte rijdt lekker, maar die blauwe was toch veel mooier", zei ze dit weekend, nadat ze met de dieselwagen naar Eindhoven had ge reden. De Terneuzenaar besteedde er niet al te veel aandacht aan. Vrou wen met hun kleurtjes... Hij had beter wel even naar haar kannen luisteren. Een dag later was hij zijn autopapieren kwijt. Niet in de handtas van zijn vrouw, niet door dochterlief op een onmogelijke plek verstopt... Maar uiteindelijk vond hij ze terug, op een net zo logische als onlogische plek: in de blauwe bak voor oud papier. Om nog maar eens te onderstrepen dat blauw véél mooier is dan zwart. MIDDELBURG - Lidmaatschap van een vakbond is tegenwoordig wat minder vanzelfsprekend dan in de tijd dat Johan van der Haar uit Mid delburg lid werd van de Nederlandse Christe lijke Bond van Personeel in Publieken Dienst, een verre voorloper van CNV Publieke Zaak. Maar dat was dan ook in 1929. Vanwege zijn tachtigjarig lidmaatschap kreeg de inmiddels 96-jarige Middelburger gisteren een oorkonde en een bijzondere jubileumspeld. Van der Haar werd geboren in Broek op Langedijk. In 1941 kwam hij naar Middelburg om als tech- nisch tekenaar mee te werken aan de weder opbouw van de stad. Na de bevrijding werkte hij verder bij de provinciale directie volkshuis vesting. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19