meningen 113 deyndernemer brieven woensdag 25 november 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Balkenende beschadigd Wat een valse kop van die journa list die zich zelf verschuilt achter anonimiteit. ('Balkenende is be schadigd', krant 20 november). Het klopt helemaal niet met de inhoud van het stuk. En het Tclopt ook niet met wat Balkenende heeft gezegd. Als deze zich had uitgesproken zo als Pechtold wilde, ik wil weg, was het voor hem moeilijk geweest te rug te komen. Dat heeft hij wijse lijk niet gedaan.'Of Balkenende nu de blik naar links werpt, naar rechts, of recht vooruit, elke rich ting is een excuus voor een aanval. De afgelopen weken waren een me- diahype waarin de politieke par tijen hun kans schoon zagen voor eigen politiek gewin. 'Partijen ge frustreerd door aanblijven pre mier' had de kop moeten zijn. De koningin heeft helemaal gelijk dat Kamerleden te veel achter een me- diahype aanlopen. En dat daarmee de koningin haar mond voorbij ge praat zou hebben en niet Boeke- stijn volgens hoogleraar Boven- deert, zegt alles over de omgekeer de wereld waarin we leven. Hester van Rees Marktveld 7, Kloetinge Oorzaak en gevolg Boeiend om te lezen dat Wouter Buikhuizen in 1978 vermoedde dat er een verband bestond tussen erfe lijkheid en crimineel gedrag. Boei ender nog dat de huidige weten schap hem gelijk lijkt te geven. Nog veel boeiender is het dat onze grote Nederlandse wijsgeer en den ker Spinoza dat ook al zo zag en uitgebreid in zijn boeken heeft uit eengezet. (Ethica III en IV). Daarin zegt Spinoza ongeveer dat alles wat er in de kosmos gebeurt, en dus ook wat de mens doet, wordt ver oorzaakt door een eindeloze keten van oorzaak en gevolg. Zo werd het feit dat ik dit stukje schrijf ver oorzaakt, niet zozeer door mijn vrije wil, hoewel ik dat graag zou willen geloven, maar eerder door dat ik houd van filosofie, woon in een land met vrijheid van menings uiting én lid ben van de landelijke Spinozavereniging. En ook nog om dat uw krant dit artikel publiceer de. Kees Bruijnes Gistellisstraat 10, Kapelle Onrendahelen Wie zijn nu eigenlijk de echte on rendahelen in Nederland. Zijn dat de gehandicapten, de zwakbegaaf- den en de 65-plussers? Of zijn dat de gemeenteambtenaren oftewel overheidsambtenaren die al het geld dat bestemd is voor de gehan dicapten en zwakbegaafden naar zichzelf toesluizen. Van iedere eu ro die voor de gehandicapten be stemd is, komt maar 20 procent bij de gehandicapten terecht. De rest komt bij de ambtenaren die moe ten beslissen of die gehandicapten wel echt gehandicapt zijn en of die gehandicapten wel echt dat hulp middel nodig hebben. Een rekensommetje: wil jij een ver hoogde wc-bril? Bij de Praxis kos ten ze rond de 60 euro, maar krijg jij er eentje van de overheid dan kost hij minstens 300 euro. Dat be staat uit de inspectiekosten van het WMO: 240 euro, en de kosten van de wc-bril: 60 euro, samen 300 eu ro. Dus van die 300 euro die voor de gehandicapten bestemd zijn, komt uiteindelijk na veel huilen en truilen 60 euro aan. Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg ZMF13 Met veel genoegen las ik dat de ZMF met 3 ton subsidie, belasting geld dus, gekort wordt. Wat mij be treft mag die laatste ton ook gekort worden, wie weet misschien vol gend jaar. Waarom deze reactie, ik erger me al jaren groen en geel aan de ZMF met hun drammerig en on democratisch gedrag die enkel en al leen maar aan de natuur denken en niet beseffen wat voor leed ze som mige bevolkingsgroepen, onder an deren mosselvissers, aandoen. Ik vind niet dat ze niet mogen protes teren maar wel volgens de democra tische spelregels. Laat de politiek de beslissingen nemen en ga niet om de haverklap naar de rechter om je gelijk te halen oftewel de democra tie te dwarsbomen. Ook vind ik dat subsidie, belastinggeld dus, daar niet voor bedoeld is. Als je wilt pro testeren zorg je zelf voor financiële middelen, maar niet met mijn belas tinggeld. Rudi Sinke Begonialaan 3, Yerseke (discussie gesloten) Bouwput 3 Van A tot Z is onbegrijpelijk ge noeg door de Raad van State in het ongelijk gesteld in het hoger be- roep'tegen het inpandig onbruik baar maken en buitenzijds dicht timmeren van huizen in de Ko ningstraat in Middelburg. Maatrege len waarmee de gemeente krakers wilde tegenhouden. Van A tot Z heeft betoogd dat de acties van de gemeente onrechtmatig zijn uitge voerd omdat er namelijk andere rechtsmiddelen zijn om krakers te weren. Nu heeft de gemeente wil lens en wetens woningen die - hoe wel in enige mate beschadigd- nog goed bewoonbaar waren in verpau perde staat gebracht. De verpaupe ring doet de buurt geen goed. Bo vendien heeft de gemeente altijd beloofd dat alle aangekochte wo ningen zouden worden hersteld om daarna weer op de markt te worden gebracht. Het berichtje 'sloop huizen bouwput mag' in de krant van 19 november geeft dus een totaal onjuiste voorstelling van zaken weer. Sloop van de wonin gen is in deze zaak helemaal niet aan de orde geweest. Lisette Clarijs secr. Belangenvereniging Van A tot Z Herengracht 10a, Middelburg Prik In de krant las ik dat mensen voor de prik lopend of fietsend hun prik moesten komen halen. In eer ste instantie vond ik dat raar, want het is toch vanzelfsprekend dat je in je eigen wijk fietst of loopt. Toen ik verder las bleek dat alle in woners van Walcheren die in aan merking kwamen voor de prik naar de Kruitmolen in Middelburg moesten. De parkeerplaatsen wa ren voor de Veerenaren. Dit is na tuurlijk helemaal van de zotte. Hier is bereikbaarheid alleen be doeld voor automobilisten, en niet voor mensen die afhankelijk zijn van openbaar vervoer. Makkelijk voor de prikorganisatie wellicht maar heel erg slecht voor de mobi liteit die we juist in deze klimaat- week eens serieus zouden moeten nemen. Iedereen met zijn eigen au tootje naar de Kruitmolen in plaats van naar zijn eigen dokter. Zo worden mensen nou afhanke lijk gemaakt van de auto. Riet Beukert A. v Driellaan 77, Middelburg OV-geluk Zaterdag 'OV-geluk' gehad! Een op lettend familielid zei: 'Ik zou maar niet teveel op die boot rekenen'. Dus namen we ruimschoots vóór het eten afscheid, zodat een vroege trein naar Vlissingen kon worden gehaald. OV-geluk: hij reed en was slechts 2 minuten te laat! Daardoor nog de voorlaatste boot naar Bres- kens van 5 voor 9 gehaald. Dan maar ingekort familiebezoek! Tot mijn verrassing knalde na mij het buitenhek van de aankomststeiger dicht: ik bleek de laatste boot te hebben gehad. Dat schokte mij. De Provincie heeft ons met succes al de Regeling voor Verkort Familie bezoek van Zeeuws-Vlamingen op de Rustdag opgelegd, maar het was toch nog zaterdag? Gelukkig leer je als importbewoner van je streekge noten deze dingen te accepteren. Dat deden zij ook toen het jaarta rief van 5 gulden voor de voetgan ger-fietser van vóór de tunnel zo maar naar 893,60 euro ging. Ook dat werd sprakeloos geaccepteerd. Sietz Leeflang Dorpsstraat 99, Breskens Boekestijn Wat een gedoe met die Boekestijn. Eerst die rare toestand: met z'n allen in de bus naar de majesteit, en dan na afloop over dat bezoek niets mogen zeggen, aannemen wat er wordt gezegd maar discus sie niet mogelijk. Door Boekestijn weten we er nu wat vanaf en kwam er al het nodige commen taar. Neemt niet weg dat als je aan zo'n bijeenkomst deelneemt je ge acht wordt de afspraken na te ko men. Niet bij zo'n nieuwsjager dit maar te vergeten en er maar op los te gaan. Gevolg: excuus en aftre den. Rutte prijst hem nog even het graf in, maar is zo bang dat hij di rect dat aftreden accepteert, en geen uitweg zoekt. Mijnheer Boe kestijn: geniet een poos van uw ww-uitkering. Wellicht belt Geert Wilders binnenkort wel, die heeft in de toekomst een personeelste kort. N. van de Wekken Middenstraat 1, Kats Gaza Hamas en Hezbollah hebben de vernietiging van Israël in hun handvest staan. Kleine kinderen in Gaza moeten sommetjes maken als 'Er zijn vijf Joden, je schiet er drie dood, hoeveel moet je er nog doden?' Ze worden getraind om zelfmoordenaar te worden en zin gen dag in dag uit dat alle Joden moeten worden vermoord. Er is geen enkele Arabische staat die te gen deze vergiftiging van de jeugd moreel bezwaar maakt. Ook niet het Palestina-comité en hun fellow travellers. Israël is niet de schuld van de situatie waarin de Palestij- nen verkeren, maar de Arabische staten. De Duitsers hebben na 1945 de 12 miljoen 'heimatvertriebenen' uit Oost-Pruisen, Silezië en de an dere voormalige Duitse gebieden onbekommerd in hun land opge nomen. Als de Arabische staten dat ook zouden hebben gedaan met de Palestijnen, was het Mid den-Oosten een paradijs geweest. Het stuk van Goseling in de krant van 23 november is kwaadaardig, misleidend en leugenachtig. C. M. Jansen Bakkersboogerd 14, Wemeldinge Museum Als recent oud-inwoner van Ove- zande wil ik reageren op het artikel in de krant van 19 november dat de Culturele Raad van Borsele wil dat de gemeente Borsele blijft deel nemen aan de gemeenschappelijke regeling voor de musea in Goes en Kapelle. Dat B 8c W van Borsele overwegen de samenwerking te verbreken getuigt van minachting voor het cultureel erfgoed van on ze regio. Als er iets binnen een or ganisatie moet veranderen is dat geen reden voor een dergelijk drei gement of, erger, besluit. Kritiek mag dan dezelfde functie vervul len als pijn in het menselijk lichaam, de aandacht vestigen op wat niet gezond is (vrij naar Winston Churchill), maar hier ge ven B 8c W blijk van het onvermo gen op een volwassen manier za ken aan te pakken. Reden genoeg om in zijn geheel af te treden of de ze te dwingen dit te doen, toch? J.A. Rentmeester Bosdijklaan 7, Goes Wielerterreur 2 De krant brengt een verslag van wielerterreur, en rondom Aarden burg zou men graag op sommige fietspaden een maximum snelheid van 2okm/uur handhaven. Als we nu eens nuchter nadenken, en te ruggaan naar den beginne. Op de lagere school is ons al geleerd om tijdig achter elkaar te gaan rijden als we tegenliggers naderen. Blijk baar zijn de meesten onder ons dit al vergeten. Want anders zou men niet met dit onnozele voorstel ko men! Ronny Baute Diamantsingel 30, Terneuzen Sinterklaas Zeurpieten, dat zijn jullie daar in Zierikzee. Al sinds jaar en dag ont vangen wij de goede sint met een hulpburgemeester, en dan nog wel een hele 'goeie'. Pia Berrevoets die op uitstekende wijze de 'echte' bur gemeester heeft vervangen als bur gemeester van 'de republiek Brui- nisse'. Wij zagen een zichtbaar ge nietende burgemeester die mis schien wel niet van zeurpieten houdt. Bruinisse is trouwens on derdeel van de gemeente Schou- wen-Duiveland, dus is dit geen vreemde keus, toch. Sint komt voor de kinderen en niet voor een zeurpietencomité zonder peperno ten en met lange tenen. De kinde ren genieten er toch wel van, daar gaat het om. Ons feest is altijd één groot feest met of zonder echte burgemeester. Wees tevreden met hulp-pieten, hulp-sinterklazen en hulp-burgemeesters. Zij maken er met de kinderen een feest van. En mensen die morren, krijgen knor ren, zegt Sinterklaas. oma Alida Ruitenbeek Elfenboompjes 83, Bruinisse Wilt u ook adverteren in de volgende uitgave van de Ondernemer neem dan contact op met: Accountmanager Zeeland Marcel Schreur T (0118) 43 40 88 E deondernemer@bndestem-pzc.nl WCGGNCR NleuwsMedla BN DeStem PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13