281 sport Rinaldo Meeuwse Timmer houdt hoop op Vancouver Simultaan Schwarzman in Zierikzees café Romero alleen voor Rinaldo Meeuwse uit Kapelle werd afgelopen weekend Koeman onomstreden Nederlands kampioen schieten op het onderdeel 300 meter met een groot kaliber standaard geweer. Schweertman treft sterke Brit op Dutch Open dinsdag 24 november 2009 1 S SCHIETSPORT zierikzee - Regerend wereldkampi oen Alexander Schwarzman geeft zondag in Zierikzee een damsimul- taan. In augustus was de Rus deel nemer aan het Hiltex-damtoer- nooi in Goes en als uitvloeisel hier van komt hij naar Schouwen-Dui- veland. De simultaan wordt gegeven in ca fé De Gekroonde Suikerbiet aan Nieuwe Haven 141. Schwarzman neemt het daar vanaf 17.00 uur te gen zijn opponenten op. Schwarzman komt regelmatig kort over uit Rusland om in Nederland voor zijn club uit Schiedam te spe- - door Ruud Ramler alkmaar - De opdracht is eenvou dig. Slechts een zege vanavond op Olympiakos Piraeus houdt de Eu ropese illusies van AZ levend. Maar die missie wordt bemoeilijkt door de omstandigheden. Want AZ moet rekenen op een keeper, Sergio Romero, die dat vertrou- wen niet langer verdient. De imposante Argentijn van vorig seizoen is onder de Aikmaarse lat inmiddels verschrompeld tot een twijfelaar, die meer ballen loslaat dan tegenhoudt. Dat is ook Ro nald Koeman niet ontgaan. „Mo menten als de tweede goal tegen Roda hebben we nog niet eerder van hem gezien. Dat zijn fouten die niet gemaakt mogen worden." Toch stelt de trainer van AZ het moment dat hij Romero aan de kant houdt ten faveure van )oey x Didulica nog steeds uit. „Ik vind laatste kans zo'n zwaar begrip", al dus Koeman in de aanloop naar de wedstrijd die Europees gezien over leven en dood gaat. „Iedereen verdient het vertrouwen. Maar dat geldt zeker voor een keeper." De enige voor wie de doelman nog onomstreden is, probeert zijn be slissing te beargumenteren. „Als trainer heb je altijd een idee van de basis in je hoofd", zegt Koe- man. „Daarin heb ik steeds ver trouwen gegeven aan spelers. On danks de mindere resultaten, on- len. Nu speelt hij komende zater dag voor Schiedam weer een com petitiewedstrijd. Zeeland is ogenschijnlijk in trek bij de wereldtop. Voormalig we reldkampioen Alexander Georgiev, de Rus die de laatste twee edities van het toernooi in Goes won, gaf afgelopen zomer al een simultaan in Renesse. Er is in Zierikzee nog ruimte voor enkele deelnemers aan de simul taan tegen Schwarzman. Opgave is mogelijk bij Aart Walraven (tel. 0118-562506) of Cor Boot (tel. 0111-461374). Rinaldo Meeuwse: „Een tien schieten is niet zo moeilijk, maar dertig keer achter elkaar wel." door René van Stee kapelle - Een piepklein doel ra ken op een afstand van driehon derd meter is in de regel wegge legd voor mensen met een zeer vaste hand, arendsogen en een hoog concentratievermogen. Rinal do Meeuwse is zo'n sluipschutter. De 34-jarige inwoner van Kapelle pakte dit weekeinde de nationale titel op het onderdeel driehonderd meter met een groot kaliber stan daard geweer in de liggende hou ding. Van de maximaal driehon derd te behalen punten bij dertig schoten verzamelde Meeuwse er 294. „Die driehonderd is het volgende doel waar ik naartoe werk. Op wedstrijden welteverstaan, want op de training is dit me wel al eens gelukt. Het gaat erom dat het ook tijdens wedstrijden gebeurt. Dat lukt bijzonder weinig schut ters, omdat er dan toch meer span ning op staat", vertelt de kersverse Nederlands kampioen. Meeuwse behaalde zijn titel op de schietbaan van de Gelderse leger basis De Harskamp. Aangezien Ne derland over weinig locaties be schikt om schoten vanaf driehon- danks foutjes met name in de ver dediging. Persoonlijk falen soms zelfs. Met een keeper ligt dat nog weer anders. Want als je die wis selt, geef je zijn vervanger voor een langere periode de kans. En daar sta ik op dit moment nog niet voor de volle honderd pro cent achter." Waar het hier om gaat, vindt Koeman, is het vinden van een balans. „Als trainer moet ik vertrouwen naar mijn spelers uitstralen. Maar omgekeerd moe ten ze dat ook verdienen. Romero heeft vorig seizoen, gezien zijn leef tijd, misschien wel boven zijn kun nen gespeeld. Want op dit punt van zijn carrière is hij nog niet compleet en zeker niet volmaakt." In de vele persoonlijke gesprekken van de laatste tijd heeft Koeman naast zijn vertrouwen ook zijn be denkingen tegen de keeper geuit. „Hij moet zich verbeteren. Harder trainen, weer punten pakken." Champions League Programma vandaag: Groep E: Debreceni-Liverpool Fiorentina-Olympique Lyon. Groep F: FC Rubin Kazan-Dinamo Kiev FC Barcelona-Inter Milan. Groep G: Glasgow Rangers-Stuttgart Unirea Urziceni-Sevilla. Groep H: AZ-Olympiakos Piraeus Arsenal-Standard Luik. middelburg - Squasher Piëdro Schweertman uit Koudekerke staat donderdag in de eerste ronde van de Dutch Open tegenover de Brit Tom Richards. Het verschil tussen hen op de wereldranglijst bedraagt 99 plekken. Schweert man is de mondiale nummer 130, Richards bezet de 31e plaats. De Walchenaar is met een wild card direct toegelaten tot het Rot terdamse proftoernooi. Hij kreeg dat vrijbriefje vanwege zijn goede internationale optredens. Afgelopen maand won Schweert man (26) twee kleinere proftoer- nooien in Dronten en Amsterdam. Hij versloeg daar spelers uit de top honderd. hierden - De artsen gaven Marian ne Timmer vorige week één pro cent kans dat ze dit seizoen nog zou kunnen schaatsen. Voor de ge blesseerde olympisch kampioene is dat genoeg om nu al thuis met een handfiets haar conditie op peil te houden. „Niks doen heeft ook geen nut. Dan heb ik straks nog meer achterstand." Timmer ziet zelf nog mogelijkheden om de Olympische Spelen van Vancouver te halen, zei ze gisteren tijdens een persconferentie in Hierden. Mochten de Spelen onhaalbaar blijken, dan wil ze in maart de we reldbekerfinale in Heerenveen rij den. „Ik bepaal zelf wanneer ik af scheid neem, niet derden." Maar er is ook nog zoiets als een contin gent concurrenten die ook wereld top zijn op 500 en 1000 meter en een reglement. Juist dat laatste biedt mogelijkheden voor Timmer om het seizoen na haar onfortuin lijke val van vorige week in Hee renveen waardig uit te luiden. En waarschijnlijk dan ook haar car rière, al wil Timmer daar nog niets van weten. „Ik ben topfit, olym pisch fit." Als over vijf weken het gips van haar gebroken hiel mag, is in Thialf het olympisch kwalifi catietoernooi (OKT) al in volle gang. Geen optie dus. Maar wat wel? 1. Het NK sprint (9-10 januari): Dat komt te snel. Het gips is er dan pas een kleine twee weken af 2. WK sprint (16-17 januari). Er is één aanwijsplek en het is niet on denkbaar dat die aan Timmer wordt geschonken. 3. De skate-off na het olympisch kwalificatietoernooi (22 en 25 ja nuari). Hier heeft Timmer haar zinnen op gezet. Omdat ze heeft voldaan aan de kwalificatie-eisen voor de Spelen en vanwege haar blessure het OKT moet laten schie ten, komt die skate-off er sowieso. Timmer heeft echter het springbot gebroken en dat is een zeer kwets baar botje, midden in het ge wricht, waar veel druk op komt te staan. Bovendien zal de tegen stand geducht zijn bij deze ska te-off 4. De Olympische Spelen (12-28 fe- •bruari). Hangt dus af van 3. Marianne Timmer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74