18 CroenLinks wil vervoer scholen deeis schrappen 'Overvalteams' kiezen Extra koopavonden voor pakjesfeest Adventsproject van gospelkoor Together Grote avond van kaartclub Renesse Stad en Lande-lezing over schat aan brieven Wijn en spijs centraal bij Nut en Genoegen Futureland ontvangt 50.000ste bezoeker Vrouwen stelen geld uit woning na smoes Zeeuws landschap op doek Muziekmiddag zang, gitaar en toetsen in FiZi dinsdag 24 november 2009 'Wij zijn als gemeente heel blij met dit project. Het is belangrijk dat de veiligheid van fietsers extra aandacht krijgt' Peter de Winter, verkeersambtenaar RENESSE - Groenlinks afdeling Schouwen-Duiveland wil dat de gemeente niet meebetaalt aan leer lingenvervoer van en naar scholen met specifieke geloofsovertuigin gen. Dat staat te lezen in een sa menvatting van het verkiezingspro gramma Zin in de Toekomst, dat vandaag tijdens de algemene le denvergadering in Ecoscope in Renesse (20 uur) wordt gepresen teerd. Groenlinks wil dat scholen in hun leerprogramma's voorlichting over alcohol en drugs, milieube wustzijn en normen en waarden opnemen. Met het oog op het mi lieu pleit de partij onder meer voor de invoering van een jaarlijk se milieuprijs en het bij elke bouw- aanvraag ontraden van niet FSC-hardhout. Groenlinks wijst uitbreidingen in de recreatie, jacht- ZIERIKZEE In de week voor pakjesavond wor den in Zierikzee twee extra koop avonden gehouden. Behalve op donderdag 3 zijn ook woensdag 2 en vrijdag 4 december de winkels 's avonds geopend. Op 5 december is het Muziekpietendag in de bin nenstad. Tót 14 uur zijn overal mu- ziekpieten te vinden. Zaterdag 28 november zijn er sinterklaasactivi teiten op de winkelboulevard. NIEUWERKERK Gospelkoor Together uit Nieuwer- kerk laat zondag bij de PKN-ge- meente in Nieuwerkerk het ander half uur durendeadventsproject Send the Light horen. Het program ma, dat om 18.30 uur begint, is ge schikt voor alle leeftijden. Naast gospels valt er te luisteren naar bij belteksten, gebed en een kinderver haal. Het koor toert met Send the Light langs diverse kerken. RENESSE Kaartclub Trouw Moet Blijken houdt zaterdag de jaarlijkse grote avond in het dorpshuis van Renes se. Alle Schouwen-Duivelandse kaartliefhebbers zijn welkom om 20 uur. Opgeven kan via 0111-461913 of 0111-461227. Binnen de club wordt geklaverjast en gejokerd. Koopochtend Bewoners van verschillende Schou wen-Duivelandse zorgcentra doen vandaag inkopen voor Sinterklaas. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Een impressie is te zien op www.pzc.nl/schouwen-duiveland havens en glastuinbouw af, mits sprake is van kwalitatieve verbete ringen die de sector kunnen be houden en er sprake is van optima le landschappelijke inpassing. De fractie is fel gekant tegen groot schalige ontwikkelingen zoals jaar- rondvoorzieningen en woning bouw op de Brouwersdam. Plan nen voor een stadsdistributiecen trum en een studie naar de haal baarheid van een transferium bij Zierikzee worden daarentegen wel omarmd. Op de conceptkandidatenlijst prijkt Heieen de Vries op de twee de plaats. De medeoprichter van de Schouwen-Duivelandse afde ling en eerste raadslid verdween in 2003 van het politieke toneel om gezondheidsredenen. Op de eerste en derde plaats staan Theo de Gel der en Gerwi Temmink. ZIERIKZEE Het eerste exemplaar van de 34ste jaargang van de Kroniek van het Land van de Zeemeermin van Stad en Lande wordt vrijdag in het MFC gepresenteerd. Dat gebeurt tijdens de najaarsvergadering van Stad en Lande. Erik van der Doe vertelt over de 'schat' aan documenten die bestaat over buitgemaakte Neder landse schepen uit de 17e en 18e eeuw. Aanvang 19.30 uur. DREISCHOR De algemene ledenvergadering van de Vereniging tot Nut en Genoe gen vrijdag in Dreischor staat in het teken van Wijn en Spijs. Hore- caliefhebber Dan Kersten houdt een presentatie gewijd aan wijn en spijs, waarbij hij onder meer in gaat op soorten wijn en wijnattri buten. Ook is er een spijs- en wijn proeverij. De Nutavond in het dorpshuis begint om 20 uur. OOSTVOORNE Zes maanden na de opening heeft Futureland, het informatiecentrum over de Tweede Maasvlakte, zon dag de 50.000ste bezoeker ontvan gen. Dat is Christien van den Berge uit Spijkenisse. Futureland, op de grens van de huidige Maasvlakte nabij Oostvoorne, staat vol met in teractieve apparatuur. Bezoekers kunnen in simulators land droog leggen of over de vlakte vliegen. ZIERIKZEE zierikzee - Twee onbekende jonge vrouwen hebben zaterdagavond rond acht uur geld gestolen uit een woning aan de Lange Blokweg in Zierikzee. Het tweetal belde aan en wist met een smoesje de woning binnen te komen. Korte tijd later vertrokken de twee vrouwen weer. Toen bleek er geld te zijn verdwe nen. Het gaat om enkele honder den euro's. Een 'overvalteam' in actie bij Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. BURCH-HAAMSTEDE - De landschappen van Andrea Cook laten zonder op smuk de veelzijdigheid van de (vooral Zeeuwse) natuur zien. Met Frances co Antonietti (samen hebben zij kunstgalerie Atelier28 in Tholen-stad) ex poseert zij tot 24 januari in de excursieschuur van Staatsbosbeheer in Burgh-Haamstede. foto Dirk-Jan Gjeltema zierikzee - De maandelijkse mu ziekmiddag op de laatste "zondag van de maand in filmtheater FiZi wordt zondag 29 november ver zorgd door het duo Temporary Junction. Dit duo wordt gevormd door Ineke Voorzaat (zang/gitaar) en Peter van Veen (toetsen). Déze 'twee oude rotten in het vak' beslo ten samen verder muziek te gaan maken na het uiteen vallen van de Baukje Singer Band. Temporary Junction tekent voor een repertoire met ballads en luis terliedjes uit alle tijden van Van Morrison, Bob Dylan, Norah Jones en vele anderen. Zondag 29 nov., FiZi, Zierikzee, 15 uur, reseveringen, tel. 0111-411223.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64