verder te gaan 5 De Vries: militair die overlijdt goed verzekerd verdachten vandaag voorgeleid Wilders hoeft geen bloemen Tommie gelooft in onschuld van zijn broer Rechtbank: proces tegen Boere gaat door Nieuw verbod op vestiging pedofiel Op zoek naar een origineel kado? spoorlopen dinsdag 24 november 2009 'Kerk en scholen spelen een belangrijke rol in de opvang van jongeren die daar behoefte aan hebben' Jaap Kroon, burgemeester van Urk heeft de officier van justitie de in- verzekeringsstelling met drie da gen verlengd. Mogelijk dat ook te gen hen daarna nog veertien dagen bewaring wordt gevorderd. De offi cier heeft voor een tussenstap geko zen, omdat hij eerst meer duidelijk heid wil hebben over het mogelij ke aandeel van deze verdachten bij het misdrijf Het levenloze lichaam van Dirk Post werd woensdag 18 DEN HAAG - Schrijfster en theater maakster Nilgün Yerli wil Geert Wilders vandaag bedelven onder bossen bloemen en brieven van moslimstudenten. De PW-leider zei gisteren dat hij daar niet op zit te wachten, maar Yerli zet haar ac tie toch door. Studenten van de Islamitische Uni versiteit in Rotterdam hebben vol gens haar honderden (liefdesbrie ven aan Wilders geschreven. Elke brief komt aan een bos bloemen te hangen. De cabaretière van Turkse afkomst hoopt dat de actie een 'liefdevolle reactie' uitlokt. Het 'vertederings- offensief moet volgens haar ook de welwillende moslims in Neder land een hart onder de riem ste ken. november door voorbijgangers ge vonden in het Urkerbos, aan de rand van het dorp. De jonge Urker is door geweld om het leven geko men. Vrijdagavond zijn de vijftien en dertienjarige plaatsgenoten van Dirk Post aangehouden. Een dag la ter volgde de aanhouding van de twaalfjarige verdachte. Het Open baar Ministerie wil niet op de toe dracht van de moord ingaan. URK - „Het is allemaal onzin. Drie kwart van wat in de kranten staat is uit de duim gezogen. Urk is een dorp. Iedereen kletst, praat elkaar na en dat staat dan als waarheid in de krant." Dat zegt Tommie, de broer van de 15-jarige hoofdverdachte. „Mijn broer is onschuldig. Dat heeft hij ook bij de politie verklaard. Dat hij met een honkbalknuppel op een vriendje zou afgaan, zoals geschre ven wordt: onzin. Welke knuppel dan?" Tommie woont in een houten cha let op een camping in het Urker bos. Feitelijk vlakbij de plek waar het ontzielde lichaam van Dirk Post woensdag werd gevonden. De camping is in deze wintermaanden goeddeels verlaten. De afgelopen dagen echter weten mensen hem te vinden. Via internet, telefonisch of bij hem thuis. „Het is krankzin nig", zegt hij. „Wat niet allemaal over onze familie wordt geschre ven. Mijn broer wordt bedreigd op internet. Ik word bedreigd. Waar om? Om de simpele reden dat ik de broer ben van een jongen die verdacht wordt van iets wat hij niet heeft gedaan." „Het klopt, Dirk en mijn broer had den onenigheid. Zoals je dat bin nen vriendschappen hebt. Dat het om een meisje zou gaan is onzin. Ze kenden haar nauwelijks. De ge dachte dat mijn broer iemand zou willen vermoorden, is ook absurd. Het is een verlegen jongen. Hij is het liefst bij zijn vertrouwde vrien dengroepje. Daar horen de andere twee verdachten ook bij. Die ken ik ook. Dat zijn geen moordenaars." Het gezin lijdt erg onder de kwes tie. Maar Tommie ziet ook een lichtpuntje. „Nadat ze allemaal ge roepen hebben dat hij het heeft ge daan, gaan mensen eens nadenken. En komen ze tot de conclusie dat de zaken wel eens heel anders zou den kunnen liggen. Ik krijg nu tele foontjes van mensen die zich ver ontschuldigen voor wat ze allemaal hebben gezegd. Misschien houdt de geruchtenstroom nu eens op en gaan we voor de waarheid." DEN HAAG - Staatssecretaris Jack de Vries (Defensie) betreurt het dat adviseurs van verzekeraar Burght- huys Adviesgroep bij militairen de indruk wekken dat zaken die De fensie regelt niet op orde zijn. „Dat keur ik af', zei De Vries gisteren. Hij reageerde op het bericht dat de ze 'huisverzekeraar' van de militai re vakbond VBM/NOV militairen een uitvaartverzekering aanbiedt, omdat Defensie niet altijd de kos ten van repatriëring en begrafenis AKEN Het proces tegen oud-SS'er Hein- rich Boere gaat gewoon door. Dat heeft de rechtbank in Aken giste ren bepaald. Volgens Boeres advo caat maakt een eerder vonnis een nieuwe vervolging onmogelijk, om dat een verdachte niet twee keer voor hetzelfde misdrijf veroor deeld kan worden. De rechtbank wijst erop dat het eerdere vonnis niet rechtsgeldig is verklaard. bij overlijden tijdens een missie zou betalen. Defensie betaalt die kosten wel volledig. Er zijn bij Defensie klachten bin nengekomen over het optreden van de verzekeraar. Volgens de militaire vakbond ACOM misleidt de verzekeraar vooral jonge militairen. Ook zouden al decennialang lopen de kapitaalverzekeringen aan jon ge militairen met tijdelijke contrac ten aangeboden worden. DOORN Een 61-jarige pedoseksueel uit Eind hoven is gisteren ook uit de ge meente Utrechtse Heuvelrug gezet. Burgemeester Naafs heeft de man een vestigingsverbod opgelegd om dat volgens de reclassering de kans op herhaling erg groot zou zijn. Het stadsverbod dat de gemeente Eindhoven eerder aan de pedosek sueel oplegde, werd in oktober af gewezen door de bestuursrechter. Ze zijn menigeen een doorn in het oog: mensen die op of bij het spoor lopen. Spoorbeheerder Pro rail lanceert vandaag een cam pagne die wijst op de gevaren van het 'spoorlopen'. door Joost Bosman "1 Wat wordt precies verstaan onder spoorlopen? Spoorlopers zijn mensen die zich vlak bij het spoor bevinden en dat niet zouden moeten doen: spe lende kinderen, mensen die bramen plukken, men sen die hun hond uitlaten langs het spoor, reizigers die de weg afsnijden, graffitispuiters, mensen die din gen op het spoor leggen, vandalen en omwonenden die een sluiproute nemen langs het spoor. Waarom lopen mensen langs of over het spoor? Volgens Prorail komt het fenomeen voor een groot deel voort uit gemakzucht: mensen willen snel ler naar de andere kant van het spoor. Anderen ken nen het gevaar niet en een derde categorie loopt om de kick op of bij het spoor. 3 Gebeuren er ongelukken met spoorlopers? Er zijn nog geen doden of gewonden gevallen on der spoorlopers. Wel zijn er veel bijna-ongelukken en veel vertragingen omdat machinisten moeten rem men, of omdat er iets op het spoor kapot is gemaakt. 4 Wat zijn de gevaarlijkste locaties? Vlak bij woonwijken, daar waar wandelpaden het spoor kruisen, bij volkstuintjes langs het spoor, aan het einde van het perron (waar mensen overste ken om de weg af te snijden) en plaatsen waar het spoor eenvoudig te bereiken is (want niet overal staan hekken). 5 Welke praktische maatregelen zijn er al genomen? Naast campagnes en voorlichting op scholen, sur veilleren er buitengewone opsporingsambtenaren die langs de rails spoorlopers in de kraag vatten. Zij kun nen boetes uitdelen van 90 euro. Daarnaast sluit Pro rail het spoor zo veel mogelijk af met hekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5