181 zeeland Funfest is voorproefje PvdA Kapelle wil uitleg uitspraken wethouder Officier eist twaalf maanden voor overval Vrachtwagenchauffeur krijgt taakstraf voor slecht opletten Nominatie Baaijens als beste praktijkopleider Wintermarkt bij zorgboerderij Succesvolle lezing op herhaling Voorlichtingsavond alcohol en drugs Gewonde bij ongeval in Sint Philipsland Ook Biezelinge wordt voorzien van een beeld Funfest in 't Beest dinsdag 24 november 2009 door Luc Oggel KAPELLE - De PvdA-fractie in Ka pelle wil van wethouder Leo Kos ten (SGP) uitleg over uitspraken die hij in deze krant heeft gedaan over de gemeenschappelijke rege ling museum Zuid- en Noord-Be veland. Naar aanleiding van het feit dat het Borsele college van B en W, vanwege de steeds hoger worden de kosten, uit die gemeenschappe lijke regeling wil stappen, liet Kos ten vorige week weten dat Kapelle in dat geval volgt. Ook Goes en Noord-Beveland zitten in regeling, waar naast het Historisch Museum De Bevelanden in Goes ook Het Fruitteeltmuseum in Kapelle on der valt. Dat zal op een andere ma nier moeten worden gefinancierd als de uittreding doorgaat. Het bevreemdt de PvdA, aldus schriftelijke vragen, dat Kosten tij dens de begrotingsbehandeling geen politiek standpunt innam, maar dat enkele dagen later in de PZC wel deed. De fractie wil nu weten of Kosten op persoonlijke ti tel sprak of dat hij de mening van het college verkondigde. Ook vraagt de partij zich af of de uit spraken van de wethouder moe ten worden gezien als 'olie op het vuur gooien' om op die manier als nog een oplossing te forceren. De PvdA wil tevens antwoord op de vraag of de opstelling van Kos ten wellicht wordt beïnvloed door het vorige maand genomen besluit om het Historisch Museum De Be velanden in Goes ook op zondag open te stellen. Op die manier moeten de bezoekersaantallen wor den opgekrikt. wiaBsuuixfsisBmsmi&wmtmm? MIDDELBURG MIDDELBURG - De rechtbank in Mid delburg heeft gisteren een 38-jarige vrachtwagenchauffeur uit Breda een taakstraf van tachtig uur en een voorwaardelijk rijverbod opge legd. De chauffeur stond vorig jaar september in de Buijs Ballotstraat in Goes en wilde rechtsaf de Patijn- weg in. Naast hem stonden twee 'S-HEERENHOEK J. Baaijens van Paree B.V. Elek- tro-Telecom in 's-Heerenhoek is ge nomineerd voor de titel 'Kenteq's Beste Praktijkopleider 2009'. Sa men met twee genomineerde werknemers van PMB-UVA Interna tional en VDL ETG (allebei uit Eindhoven) hoort hij op 19 januari wie de winnaar is. Kenteq is een kenniscentrum voor technisch vak manschap. GRASZODE Zorgboerderij De Hosvazze in de buurtschap Graszode (bij Lewe- dorp houdt zaterdag een winter markt. Op de boerderij zijn kraam pjes met door cliënten gemaakte spulletjes. Er is ook een kleine rom melmarkt. De wintermarkt is open van 10.30 tot 15.30 uur. www.pzc.nl fit* GEEF UW MENING Koninginnedag in Wemeldinge mag best iets kosten. Geef uw me ning op www.pzc.nl/bevelanden. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Rubriek 600 jaar Vosmeer gemist? Kijk op www.pzc.nl/vosmeer600 'Het is interessant om kunstvormen te combineren. Die formule zie je bijvoorbeeld Op Lowlands, maar in Zeeland sporadisch Barre Verkerke, voorzitter Stichting Funfest fïetsters: een moeder en haar doch tertje. Toen hij wilde optrekken en alleen de moeder zag, dacht hij dat het meisje al was weggereden. Dat bleek een foute veronderstelling; toen hij afsloeg, kwam het meisje onder de vrachtwagen terecht. Ze liep een klaplong, een buikwond en een gescheurde lever op. GOES Vanwege het grote succes van de le zing over Oost-Zuid-Beveland van Trijnie Lepoeter-Bos, wordt die op maandagmorgen 30 november her haald. De lezing is in het auditori um van het historisch Museum De Bevelanden aan de Singelstraat 13 in Goes, van 10.15 tot 12.45 urn. Niet-leden betalen 5 euro, aanmel den via 0113-228883 of secretariaat@hmdb.nl KAPELLE In De Vroone in Kapelle wordt op 9 december een voorlichtings avond gegeven over alcohol- en drugsgebruik. De avond, die om 19.30 uur begint, is bedoeld voor ouders en verzorgers van kinderen in de leeftijd van 10 tot 18 jaar. Ver schillende deskundigen verlenen hun medewerking aan de avond, die breed van opzet is. Zo is er een debat aan de hand van stellingen. SINT PHILIPSLAND Een 21-jarige man uit de gemeente Tholen is zondag bij een eenzijdig ongeval op de Rijksweg in Sint Phi lipsland gewond geraakt. Door on bekende oorzaak kwam hij in de berm terecht, slipte, raakte een ver keersbord en kwam hij aan de an dere kant van de weg tot stilstand. De automobilist klaagde over pijn op zijn borst en in zijn rug. Hij is per ambulance naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom gebracht. MIDDELBURG - Voor officier van jus titie E. Bethlehem staat vast dat een 33-jarige Goesenaar op 13 au gustus een plaatsgenoot heeft over vallen en beroofd. Ze eiste gisteren een celstraf van twintig maanden tegen hem, waarvan zes voorwaar delijk. De verdachte zei dat hij die bewus te dag naar zijn plaatsgenoot was gegaan om heroïne te kopen. Vol gens eigen zeggen begon de dealer vervolgens meer geld te eisen om dat hij nog schulden zou hebben. Daarop ontstond, aldus de ver dachte, een worsteling waarbij ze over en weer elkaar klappen ga ven. De verdachte zou vervolgens uit kwaadheid een tasje van de dealer hebben gepakt en meegeno men naar buiten. De officier bracht naar voren dat de verdachte de dealer ook had bedreigd met een pistool. Weliswaar een speel goedpistool, maar dat wist de dealer niet. Ze hield de rechtbank voor dat de dealer tegenover de po litie open kaart had gespeeld. Ze liet ook merken dat ze het verhaal van cfe verdachte niet geloofde. Advocaat F. van der Zee zei dat het pistool, volgens haar, van de dealer was. En dat haar cliënt het tijdens de worsteling had gevon den en gebruikte om te slaan. Uitspraak 7 december. BIEZELINGE - In navolging van We meldinge en Kapelle krijgt ook Bie zelinge een beeld. Het gaat om een grote en robuuste creatie van de groep Het Zeeuwse Beeld, dat aan het Juffers wegje komt te staan. Deze week zijn de werkzaamheden aan het plant soen, dat tegelijkertijd wordt aange past, begonnen. Een grote conifeer en een boom worden verwijderd, waarna de inplant van een. aantal leibomen volgt. In januari wordt het beeld officieel onthuld. In totaal is de gemeente Kapelle dit jaar drie beelden rijker; de zee meermin in Wemeldinge, de bus te van Annie M.G. Schmidt in ka pelle en het beeld in Biezelinge. door Frank Balkenende Wie geen trek heeft in het heilig avondje, vindt zaterdag 5 de cember in Goes een artistiek alternatief In 't Beest speelt zich dan het Funfest Goes af, een festival met bands, dj's, vi suele kunst, improvisatietheater, korte films en kunst die ter plekke ontstaat. Een soort micro-Lowlands, om schrijft voorzitter Barre Verkerke van Stichting Funfest het eendaag se festijn. Vorig jaar was er al een vingeroefening in een uitverkocht podium 't Beest, met een interes sante symbiose van traditionele Ierse folk en moderne dance, hip hop, balkanbeat en (audio)visuele kunst. „Dat was alleen 's avonds. Dit keer wordt het een bijna dag- vullend programma. We ballen al lerlei kunstdisciplines samen. Ik or ganiseer al langer feesten. Het is juist interessant om kunstvormen te combineren. Die formule zie je bijvoorbeeld op Lowlands, maar in Zeeland sporadisch." Funfest is een voorproefje op een groot festival, dat in augustus vol gend jaar plaatsvindt op een akker van de 'boerende' broers Frans en Rien Lokerse aan de Wissekerkse- weg in 's-Heer Arendskerke. Zij stellen een perceel beschikbaar om dat zij zelf ook wel een feestje hou den, zegt Barre Verkerke. Dat festival, meueen begroting van 35.000 euro, had zich eigenlijk al dit jaar moeten voltrekken. „In april hebben we officieel de Stich ting Funfest opgericht met als doel in augustus een openluchtfestival - in tenten dat wel - te houden, maar dat bleek toch te kort dag. Dus het wordt nu augustus 2010. Eén voordeel, de vergunning heb ben we al." Achter de naam Funfest gaan ver schillende creatievelingen schuil, want Barre kan natuurlijk niet in z'n eentje het groeiende concept behappen. „Ik krijg snel mensen mee, zowel vrijwilligers als kunste naars en muzikanten. Daar hoef ik niets voor te doen. Voor een leuk idee zijn genoeg mensen te por ren." Het bestuur van Funfest bestaat naast Verkerken nu uit secretaris Tiest van Woerkom, drijvende kracht achter de' stichting Dance and Art, penningmeester Rina van Vliet en verder de bestuursleden Dajo Brinkman, Lars van der Ploeg, Denz de Kroon en Davy Fonteine. Ieder brengt zo zijn eigen specialis me mee, wat wel handig is gezien de omvang van het grote festival volgend jaar. De eerste editie moet 1000 tot 2000 bezoekers kunnen trekken. „Het is de bedoeling vier tenten neer te zetten. Twee tenten dienen als podium voor bands en dj's. Een derde richten we in als open podium voor bijvoorbeeld theatersport, muziek en poëzie. Er loopt immers genoeg talent rond in Goes en omgeving. De bedoe ling is een relaxt lounge-sfeertje te scheppen. Daarnaast is er aan dacht voor filmkunst, waarvoor we de vierde tent reserveren." Om - daar is de vergelijking weer - het ontspannende Lowlands-ge- voel op te roepen, kunnen festival- t 'Er komen een paintball-parcours en een gameversie van European Rockstar' Davy Fonteine Voorverkoop: 7,50 Aan de zaal: •tussen 14 en 15 uur: 10 •daarna: €12 www.funfest.nu/www.tbeest.nl Funfest speelt zich zaterdag 5 december tussen 14.00 en 02.00 uur af in podium 't Beest in Goes. Het festijn biedt muziek, dance, kunst, korte films en improvisatietheater. Tijdens het evenement zijn kunstenaars aan het werk, zodat er ter plekke kunst ontstaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48