schiet er niet naast Duivenafdeling in Zeeland moet bezuinigen op vervoer sport 129 Geweerschieten Wisselend succes voor Cue Action Van der Meet strandt in derde voorronde Kees Goeman verlaat W Kwadendamme Addy Eckel wint toernooi driebanden Héél nederland draait om BOVRG Autobedrijf Dijkwel Auto Dekker Shopping Centre Autobedrijf Autobedrijf Koppejan Murre Autobedrijf Veersedam Kluyfhout Auto v.o.f. Autobedrijf Autobedrijf van Hoepen Oreel Autobedrijf Statenlaan dinsdag 24 november 2009 3 Het geweerschieten kan worden beoefend vanuit drie houdingen: staand, liggend of knielend. derd meter te kunnen oefenen, vinden de trainingen regelmatig plaats op de baan in Oirschot. Meeuwses club Schouwen-Duive- land beschikt als enige schietver eniging in Zeeland over een baan waar ook kan worden getraind op de vijftig meter klein kaliber ge weer. Sinds 2003 slokt het schieten bijna alle vrije tijd van de Kapellen- aar op. „Het begon ooit met een wind buks bij m'n opa in Baarland. Als kleine jongen schoot ik dan op kaartjes of bloempotjes. Daarna werd ik lid van de schietvereniging in mijn oude dorp 's-Heer Hen drikskinderen. Na verloop van tijd ebde de belangstelling weg. Totdat ik een jaar of zes geleden langs de Kloveniersdoelen in Middelburg - mijn toenmalige woonplaats - liep. Daar hoorde ik de schietver eniging bezig. Toen was ik weer verkocht", vertelt hij over zijn be langstelling voor de schietsport. Hoewel Meeuwse op het NK net zoveel punten haalde als zijn direc te concurrent, won hij de titel strijd door zijn twaalf moussen. Dat zijn perfecte schoten in de roos. De Kapellenaar hield 99 man achter zich. Ondanks zijn status als Nederlandse topper, heeft: hij geen idee hoe hij er Europees voor staat. En hoewel de populariteit van zijn discipline in de schiet sport groeit, draait het internatio naal met name om de vijftig meter klein kaliber geweer. „Ten opzichte van bijvoorbeeld Duitsland stelt de schietsport in Nederland weinig voor. Ik denk dat ik daar een goede middenmo ter ben", zegt Meeuwse. Hij meet nauwelijks zijn krachten met bui tenlandse schutters. Dat is deels te wijten aan de anti-wapenhouding die in Nederland heerst. „Je bent totaal op jezelf aangewezen, ook omdat er nauwelijks of geen spon soring is. Daardoor blijf je eigen lijk in je eigen kring hangen." Meeuwse behaalde in De Hars kamp ook de vijfde plaats op de 300 meter groot kaliber militair ge weer in de liggende houding. Bo vendien won hij vijf weken gele den de Zeeuwse titel op de twaalf meter klein kaliber. Concentratie en techniek noemt hij als de be langrijkste voorwaarden om tot dergelijke prestaties te komen. „Een tien schieten is niet zo moei lijk, maar dertig keer achter elkaar wel. Het geweer tegen je schouder leggen, je hoofd tegen de kolf en op identieke wijze door de diopter door Fred Rabout KAPELLE - De kosten van het ver voer van de Zeeuwse duiven rich ting lossingsplaatsen is een aanslag op de kas van afdelingspenning meester Theo Oudeman uit Kapel- Ie. Daarom is het afgelopen jaar een commissie vervoer ingesteld om te onderzoeken waar op dit on derdeel bezuinigd kan worden. De commissie bestaat uit afgevaar digden van de zeven rayons (sa menspelen) aangevuld met afde lingsvoorzitter Peter Provoost uit Hulst. Na wijs beraad kwam via die commissie het voorstel in de najaarsvergadering om op de trai nings- of opleerconcoursen het aantal ophaaladressen van 28 te rug te brengen naar achttien. Dit omdat de duivensport nog steeds 'krimpt' en dus het aantal duiven bij sommige verenigingen ver be neden de raming ligt. Uiteraard leidde dit punt, waar al jaren over gesteggeld wordt, tijdens de na jaarsvergadering in de Vroone in Kapelle tot aardig wat discussie. Er moest zelfs twee keer gestemd worden, omdat de stemmen in de eerste ronde staakten. Uiteindelijk werd het voorstel van de onder zoekscommissie aangenomen. Overigens hebben weer twee vere nigingen de poorten, wegens het VLISSINGEN De poolspelers van Cue Action ver loren zaterdag met 2-5 van Next uit Spijkenisse. Een dag later werd met twee invallers gewonnen van Pira tes uit Roosendaal. Het heilige vuur ontbreekt bij sommige spe lers van Cue Action. Zondag wer den er twee tweede-elftalspelers in gezet en zij deden hun stinkende best wat resulteerde in een 3-4-overwinning. KALGOORLIE Tennisster Angelique van der Meet is er niet in geslaagd het hoofdsche ma van het 25.000 dollartoernooi van Kalgoorlie te halen. In de Au stralische plaats verloor de acht tienjarige speelster uit 's-Heer Abts- kerke gisterochtend met 6-4 6-1 van de Australische Bojana Nobu- sic. Die was in de voorrondes als eerste geplaatst. MIDDELBURG Voetbaltrainer Kees Goeman ver laat aan het einde van het seizoen VV Kwadendamme. Hij zet dan definitief een punt ach ter zijn trainerscarrière. Zowel Kwadendamme als Goeman kijken terug op een prettige samen werking. Op dit moment staat voet balvereniging Kwadendamme in de middenmoot van de zondag vijf de klasse B. SEROOSKERKE Het zesde SBV libre-driebanden- toernooi is voor de tweede keer ge wonnen door Addy Eckel-Van de Pas uit Hansweert Ze versloeg in de finale Wim van Wingerden uit Middelburg met 162,5 tegen 138,5 procent. Ruud Wagenaar werd der de en Piet Donze uit Vlissingen vierde. De Bevelandse werd ook al eens tweede. Bij het geweerschieten worden twee wapengroepen onderschei den: klein kaliber geweer (KKG) en groot kaliber geweer (GKG). Beide onderdelen worden beoefend van uit drie houdingen: staand, liggend en knielend of een combinatie van deze drie houdingen. Bij het KKG wordt geschoten over de afstan den 12, 50 en 100 meter en bij het GKG over de afstanden 100, 300, 400 en 500 meter. Het kaliber duidt op de diameter van de kogel die de schutter af vuurt of de inwendige diameter van de loop van het geweer. De munitie van een KKG heeft een maximaal kaliber van 5,6 millime ter. Bij een GKG is dit 8 millimeter. Rinaldo Meeuwse gebruikte scher pe patronen met een kop van 6 millimeter. Met zijn grendelge weer, waarbij hij per schot een nieuwe patroon moet laden, kan hij een doel op 1000 meter af stand raken. Het militaire geweer waarmee hij schiet - en dat over een magazijn van tien patronen be schikt - is minder zuiver. Meeuwse traint wekelijks zes uur. Jaarlijks jaagt hij er zo'n 8000 pa tronen doorheen. (vizier) kijken: het moet steeds op dezelfde manier. Pas als je die rou tine volledig beheerst, kun je tot grote hoogten stijgen." UJWfe, Dus ook bij jou in de buurt! BOVAG 'belanden onder de norm', moe ten sluiten: de Trouwe Duif uit Tholen en de Zwaluw uit Kwaden damme. Het vluchtprogramma ko mend seizoen telt drie concoursen (vitesse, dagfond en overnacht- fond) meer. Daarom begint men een week eerder, 27 maart met op- leer vanuit Oudenaarde. Het sei zoen wordt op 11 september afge sloten met de natoer vanuit Vier- zon. Op bestuurlijk vlak werden se cretaris Gerrit van Boven en de le den Leo Breepoel en Ian-)aap Bol- ier herkozen. Dat betekent dat er in het bestuur bij de Afdeling Zee land '96 nog steeds een vacature is. Zuidweg 7 Marie Curieweg 3 4363 SG Aagtekerke 4389 WB Ritthem Oost Souburg Tel. 0118-586666 Tel. 0118-488466 www.autobedrijf-dekker.nl www.autodijkwel.nl jonge occassions Domburgseweg 18 Gerbrandystraat 4 4357 BB Domburg 4384 NH Vlissingen Tel. 0118-581487 Tel. 0118-464644 www.autokoppejan.nl www.automurre.nl Wij doen alles voor uw auto Karreveld 4 Vrouwenpolderseweg 75 4371 GA Koudekerke 4354 KL Vrouwenpolder Tel. 0118-551991 Tel. 0118-591524 www.autobedrijfkluyfhout.nl www.veersedamauto.nl Onderhoud en Schadeherstel APK Fagotweg 2 F Molenweg 74 4337 RC Middelburg 4374 NP Zoutelande Tel. 0118-635474 Tel. 0118-561276 www.autobedrijfvanhoepen.nl www.autobedrijforeel.nl Gespecialiseerd in alle merken Statenlaan 244 4336 CP Middelburg Tel. 0118-625663 www.autobedrijfstatenlaan.nl ^U/w.b0^ •Ï.3&

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31