Toekomst bètastudent somber PZC 6 6 2 en 3 27 ARBEIDSMARKT Werkgevers zitten niet te wachten op afgestudeerde technici van de universiteit Veel te veel water in één keer 'Denk aan minder wethouders' verder üKv' Overval was ripdeal Hiv veel besmettelijker geworden Regenachtig 14 Jammer van die regen, maar het prikken ging vlot DINSDAG 24 november 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 277 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Vandaag in Buitengebied: Met kaarten en beelden de groei van de Delta zien Als je het ook op de sterren kan, ben je het mannetje e Spitten of niet spitten is de vraag Rafael Nadal buigt opnieuw voor Robin Söderling WALCHEREN DEN HAAG - Universitair geschool de techneuten zullen de komende jaren moeilijker dan anderen een baan vinden. Er is weinig vraag naar hen. Het kabinet daarentegen voorspelt al jaren grote tekorten onder hoog- en laagopgeleide bèta's. De overheid investeerde miljoenen om onderwijs en werk in de techniek aantrekkelijker te maken. Voor afgestudeerde technici van de universiteit worden 'matige ar beidsmarktperspectieven' ver wacht. Alleen werktuigbouwkun digen vormen een uitzondering. Dat leert een rapport van het Re searchcentrum voor Onderwijs en Arbeidsmarkt (ROA) dat vandaag verschijnt. De echt schrijnende tekorten aan arbeidskrachten zullen juist in de zorg en het onderwijs ontstaan. Volgens onderzoeker Frank Cörvers is het daarom eerder tijd voor een 'deltaplan zorg'. Dinand Webbink, die eerder on derzoek voor het Centraal Planbu reau deed naar het bètaprobleem, zegt zich al vaker verbaasd te heb ben over de roep om meer bèta's. Al voor 2005 werd er volgens hem 1 dat er te weinig bèta's wa ren en de tekorten groter zouden worden. „We hebben daar destijds al geen bewijs voor gevonden." Op het gebied van techniek verwacht het ROA de komende jaren wel grote knelpunten voor lager ge schoolde krachten, mensen op mbo-niveau of lager. Het ministerie van Onderwijs noemt de economische crisis als verklaring voor het oplossen van TERNEUZEN - Hevige regenval heeft gisteravond tussen zes uur en half zeven tot grote waterover last geleid in tal van straten in Terneuzen. De Vin cent van Goghstraat (foto) is het hevigst getrof fen. Die straat ligt open voor vernieuwing van de riolering. Verschillende kelderruimtes onder hui zen liepen onder. Ook in de parkeergarage van het nieuwe Schuttershofgebouw bij de Terneu- zense binnenstad kwam water naar binnen. De overlast concentreerde zich in het noorden van Terneuzen, aldus Eric Dieleman van de brand weer. De riolering kon de overvloed aan water niet aan. Dieleman: „Er viel veel te veel in één keer." In Aardenburg liep eerder op de dag de sommige tekorten. „Die* heeft on voorziene effecten op de arbeids markt gegeven maar er zijn nog steeds tekorten onder bèta's, ook onder hoogopgeleiden", zegt een woordvoerder. „Met name de vraag naar hbo'ers in de werktuig bouwkunde en laboratoria is groot." pagina 3: commentaar DEN HAAG - Gemeenten moeten tij dens de economische crisis niet al leen kijken naar bezuinigingen op voorzieningen, maar bijvoorbeeld ook overwegen het aantal wethou ders te verlagen. Dat zei staatssecretaris Ank Bijle- veld (Binnenlandse Zaken) giste ren in de Tweede Kamer. Volgens haar hebben gemeenten te weinig oog voor de financieel zware tij den die op hen afkomen. „Het kan niet zo zijn dat bezuinigingen al leen op de burgers worden afge wenteld", zei Bijleveld. pagina 25: gemeenten hebben te weinig besef van crisis Zeeland: 2, 3, 17 t/m 25; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Economie: 10; Beurs: 11; Meningen: 13; Weer: 14; Strips:15; Cultuur: 26; Sport: 27 t/m 29 Televisie: 30 en 31. Bijlage: Buitengebied brandweerkazerne onder water. Ook elders in Zeeland kwamen straten en weilanden blank te straat, maar de regen leidde niet tot grote proble men. foto Chris Platteeuw pagina 21: tikke takke regen In crisistijd moeten alle gemeen ten een wethouder inleveren reageer op www.pzc.nl Wegens twijfel over de betrouw baarheid van de stemming kunnen wij de uitslag van de stelling niet melden. MIDDELBURG - De overval van twee mannen, afgelopen zomer op een taxichauffeur in Ritthem, was in werkelijkheid een ripdeal. De taxi chauffeur handelde in cocaïne; twee klanten mishandelden en be stalen hem. Tegen de mannen wer den gisteren celstraffen geëist. ALk) pagina 25: celstraffen geëist W voor ripdeal op taxichauffeur DEN HAAG - Hiv, het virus dat aids veroorzaakt, is de afgelopen tien jaar krachtiger en besmettelijker geworden. Hierdoor is de ziekte makkelijker overdraagbaar gewor den, en kunnen hiv-patiënten snel ler ziek worden. Dat leert onderzoek van de Stich ting HIV Monitoring, een stich ting die alle ruim 16.000 geregis treerde Nederlandse hiv-patiënten volgt. Aidsspecialist Joep Lange van het AMC in Amsterdam, spreekt van 'een verontrustende ontwikkeling'. „Het lijkt erop dat het virus zich makkelijker kan aan passen aan de mens en sterker wordt." pagina 4: alarm over krachtiger geworden hiv l.v.m. Dankdag zijn wij woensdag 55 november de hele dag gesloten. Goes - Marconistraat 13-15b tel. (0113) 22 41 02 Kou'dekerke - Dorpsplein 35 tel. (0118) 55 55 30 Kruiningen - Zandweg 1b tel. (0113) 38 26 26 www.tmcwoonwinkels.nl Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1