PZC 7 Massavaccinatie verloopt rustig r r Doe de zelftest op: J ^lS WALCHEREN 27 A 18 en 19 allesoverdegriep.nl Dieven zijn uit almanak op elektrisch tuingereedschap Pieper f HUH &M Dinsdag 24 november 2009 Gretha Smit zegt het schaatsen vaarwel j X. 1 n> Winkels hele winter open dankzij opbrengst zondagen Tip? walcheren@pzc.nl VERKEER Overlast door extra verkeer in wijk rondom sporthal De Kruitmolen bleef hanteerbaar door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Chaotische taferelen hebben zich gisteren niet voorge daan tijdens de massale vaccinatie tegen Mexicaanse griep in Middel burg. In totaal zijn drieduizend Middelburgers opgeroepen. De afwikkeling van de verkeers stroom rondom sporthal De Kruit molen, de enige priklocatie in Mid delburg, kende weinig problemen, zegt Pieter Jongejan van de Veilig heidsregio Zeeland. Ondanks het slechte weer, waardoor meer men sen per auto naar de sporthal kwa men, was er van verkeersproble men geen sprake. Jongejan: „De buurt rondom De Kruitmolen ondervond weinig hinder van het inenten. De meeste auto's konden op het parkeerter rein van de sporthal geparkeerd worden, dus de wijk bleef gevrij waard van parkeerders. De ver keersregelaars hadden de situatie goed in de hand." 's Ochtends voor negen uur stond al een lange rij wachtenden buiten de, toen nog gesloten, sporthal. De vaccinatie begon rond kwart over negen en de natgeregende rij verdween langzaam. „Over het al gemeen was de doorlooptijd rela tief kort. De mensen waren meest al in een kwartier klaar", aldus Jon gejan. De tijd dat mensen in de sporthal doorbrachten, had overigens niet alleen te maken met de drukte. Het aan- en uitkleden van de kinderen kostte soms ook veel tijd. De vaccinatiecampagne is op touw gezet door de GGD Zeeland, in sa menwerking met de GHOR (Bu reau voor Geneeskundige Hulp bij Ongevallen en Rampen) van de veiligheidsregio Zeeland, de Zeeuwse gemeenten en het Rode Kruis. De vaccinatie werd begeleid door tachtig medewerkers. Ditmaal werd voor De Kruitmo len gekozen omdat bij de twee vo rige massavaccinaties in de sport hal aan de Nassaulaan (meningo- kokken in 2001 en baarmoederhals kanker dit jaar) wel parkeerproble men ontstonden. De inenting is bestemd voor kinde ren vanaf 6 maanden tot en met 4 jaar en alle huisgenoten van ba by's tot 6 maanden. Het vaccin is niet geregistreerd voor kinderen tot zes maanden, zij worden niet ingeënt. Hun huisgenoten dus wel om besmetting te voorkomen. Morgen zijn 2500 mensen voor vaccinatie opgeroepen in sporthal Baskenburg in Vlissingen. De massale vaccinatie in de Middelburgse sporthal De Kruitmolen leverde weinig problemen met verkeer op. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl AAGTEKERKE - Dieven hadden het de afgelopen dagen voorzien op di verse hoveniersbedrijven in Zee land. Er is ingebroken bij hove niersbedrijven in Aagtekerke, 's Heer Hendrikskinderen en 's Heer Arendskerke. Bij de inbraken is elektrisch en ge motoriseerd tuingereedschap gesto len. De geschatte waarde bedraagt enkele duizenden euro's. De regioredacties van deze krant be schikken over een pieper waarop alarmeringen voor de hulpdiensten binnenkomen. Zo kunnen verslagge vers op tijd bij belangrijke nieuwsfei ten zijn. Als ze tenminste de meldin gen kunnen ontcijferen, want dat is niet altijd eenvoudig. Pi betekent prio 1, de hoogste prioriteit dus. Een P3 laat ze volkomen koud. Verschijnt de toevoeging middelbrand, dan graaien ze pen en schrijfblok mee en scheuren ze weg. Regelmatig staat er contact AC. Waarover de alarmcen trale contact wil hebbenblijft dan onduidelijk. De redacteuren hebben steevast het vermoeden dat dan de koffie klaar is. Voegt de AC er spoed aan toe, dan zal de friet wel op tafel staan. Laatst verscheen een melding waar ze geen chocola van konden maken: Strand 7 golven Domburg. De één dacht aan problemen op zee, de ander aan een sportief uitje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19