sport 133 *BmHg. V ,t lëHglaifej Hp* r Van Driessche breekt parkoersrecord in Axel Schakers Landau 2 boeken opvallend ruime zege tegen De Zwarte Dame Basketballers Scheldesport kansloos na rampzalige start tegen Kimbria Zaamslag loopt in laatste kwart weg van BKC *X» i\ I abMvL.! Alleen Vlerick kan uitblinken voor Dallinga maandag 23 november 2009 OCrzfc-.jv a., De lopers zijn onderweg in de Ronde van Drieschouwen, waar de Belg Tom van Driessche het parkoersrecord brak. foto Mark Neelemans door Wim de Vos axel - Wat vooraf als een aantrek kelijk en interessant duel werd be schouwd, werd zaterdag nooit een echte wedstrijd. Edwin de la Ruel- le slaagde er in de Ronde Drie- schouwen geen enkel moment in de sterke Tom van Driessche ook maar een voet dwars te zetten. De Belgische atleet liet vanaf de start nadrukkelijk blijken dat alleen hij in aanmerking kwam voor de over winning. Van Driessche zette zijn schrikbe wind in Zeeuws-Vlaanderen daar mee voort en verpulverde meteen ook het parkoersrecord van De la Ruelle. De Middelburgse Fatima Goncalves won de wedstrijd over zestien kilometer bij de vrouwen. Edwin de la Ruelle twijfelde na de loop - waarin hij overigens tweede werd en ook onder het parkoersre cord bleef dat hij vorig jaar gelo pen had - of hij op deze manier door moeten blijven gaan. „Ik denk dat ik te veel wedstrijden loop. Iedere week een loop kan ik blijkbaar niet meer aan", zei de at leet uit Koewacht, die vorige week nog sterk liep in de Zevenheuve- lenloop in Nijmegen. Daar liep hij de vijftien kilometer op een voor namelijk golvend parkoers in 52.15; terneuzen - Zowel SVWZV, HWP 4, Landau 2 als Goes blijft na drie ronden een vooraanstaan de rol spelen in de hoofdklasse van de Zeeuwse Schaakbond. Goes was te sterk voor Middelburg 2 en een slechts met zeven man spelend SVWZV won riant bij Zie- rikzee. HWP 4 moest daarentegen diep gaan tegen Souburg 2. Souburg 2-HWP 4 3,5-4,5: Team leider Henk de Ridder gaf het goe de voorbeeld via een snelle zege. Toen niet veel later ook André Gal- le en Rudi Pauwels de volle winst grepen zag het er goed uit voor HWP. Souburg toonde echter veer kracht en kwam zelfs terug in de wedstrijd. John Gommers trok HWP over de streep. Borduitslagen: L. Schippers-H. de Rid der 0-1, P. Uytdewilligen-J. Gommers 0-1, M. Koolhoven-C. Provoost 1-0, P. van Dijke-R. Pauwels 0-1, M. Toetenel- A. den Hamer 0,5-0,5, J.P. van Gemert- M. Colsen 1-0, A. Vermue-A. Galle 0-1, P. Noorlander-J. Vanhijfte 1-0. Terneuzen 2-Goes 2 2,5-5,5: Op papier leek Terneuzen 2 niet kans loos tegen Goes 2. In de praktijk pakte dat toch anders uit. De oogst bleef beperkt tot één winstpartij en twee remises. Borduitslagen: J. Dees-E. Pompert 0-1, J. Miedema-M. Luitwieler 0,5-0,5, P. Dhondt-M. Ie Clercq 0-1, R. Ducarmon- A. Muskee 0,5-0,5, R. Schoot-J. Pauptit 0-1, E. Roose-R. de Bock 0,5-0,5, W. Cleeren-J. Tholenaar 0-1, M. Dhondt- W. Moskee 1 -0. De Zwarte Dame i-Landau 2 2-6: Landau 2 kan dit seizoen bogen op veel kwaliteit. Dat kwam in dit duel nog maar eens naar voren. Partijen die twijfelachtig stonden werden meestal in het voordeel van het team uitAxel afgewikkeld. Borduitslagen: W. Meulblok-T. de Put ter 0-1, P. van der Borgt-P. Moens 0-1, E. Clarisse-R. Janssens 1-0, C. Heijboer- B. Baas 0-1, A. Boone-T. Verschraegen 0-1, R. den Hollander-D. van der Wouw 0-1, B. Koeman-K. Dhuyvetter 1-0, W. van Gent-J. van Hoorebeeke 0-1. Zierikzee-SVWZV 2-6: SVWZV kampte met personele problemen en kon aan het zesde bord nie mand opstellen. Desondanks won het, via vijf zeges en twee remises. Borduitslagen: J. Aangeenbrug-C. Lan- criet 0-1, B. de Graaf-J. Buysse 0-1, M. Krijger-J. Damen 0-1, S. Spiegels-Chr. van Waes 0,5-0,5, K. Bimmel-J. de Meester 0-1, A. Bandsma-geen tegen stander 1-0, P. de Vrieze-M. Brand 0-1, K. Gutkind-B. de Vogelaere 0,5-0,5. in Axel finishte hij zaterdag na zes tien kilometer in 58.01. „Dat betekent dat ik over één kilo meter meer ruim vijf minuten lan ger heb gelopen. Ik was eigenlijk helemaal niet van plan mee te doen vandaag, omdat ik wilde gaan trainen. Misschien was dat be ter geweest. Volgende week zal ik er in Kieldrecht niet bij zijn in de volgende wedstrijd van het Zeeuws-Vlaamse Runnerscrite rium", aldus De la Ruelle, die zijn opponent Van Driessche alleen bij de start had gezien. „Hij ging er meteen vandoor en ik heb hem al leen maar verder weg zien lopen." Van Driessche bracht het parkoers- record van 58.17 op 56.49 en met 58.01 bleef De la Ruelle daar dus ook nog onder. Bij de vrouwen was Fatima Gon calves de sterkste. De Middelburg se atlete liep ook constant aan de leiding, maar het verschil met de concurrentie werd nooit erg groot. Goncalves hield uiteindelijk vijf tien seconden voorsprong op Anja Bakker uit Breskens. Monique Allefs uit Hulst was de snelste vrouw op de middenaf stand (acht kilometer) en haar plaatsgenote Tessa de Block finish te als eerste op de korte afstand (5000 meter). door Aector Dooms terneuzen - De basketballers van Scheldesport waren zaterdag in Terneuzen na een rampzalige start al snel kansloos in het hoofdklasse duel met Kimbria. De ploeg uit Maastricht won uiteindelijk met ruime cijfers: 58-92. Het tweede mannenteam van Scheldesport behaalde zijn derde overwinning in de eerste klasse rayon zuid, door hekkensluiter Vol harding in Goes met overtuigende 70-45-cijfers te verslaan. De vrou wen van Scheldesport hielden aan vankelijk gelijke tred met Almon te, maar verloren het duel in de overgangsklasse met 62-40. Scheldesport-Kimbria 58-92 (24-38): De Terneuzenaren speel den een draak van een wedstrijd en keken al snel tegen een 18-0- achterstand aan. Daarna leek de ploeg van coach Peter Vaal even op te krabbelen, maar in de derde periode speelde Scheldesport in een te traag tempo om het de te genstander lastig te kunnen ma ken. Daarnaast profiteerde Kim bria van het slappe verdedigen bij de thuisclub. „We gaven te veel ruimte weg, zodat de tegenstander telkens kon aanleggen voor het schot. Zelf maakten we aanvallend de fout door inside de drukte op te zoeken in plaats van de ruimte aan de zijkanten te benutten", vond guardspeler Daniël Koch, die de hele wedstrijd binnen de lijnen bleef Er kwamen nog meer tekort komingen aan het licht. Zo wer den de Scheldsport-spelers gemak kelijk afgetroefd in de rebounds en als er eens een gelegenheid was om via een lay-up te scoren sprong de bal alle kanten op, behal ve in de bucket. Bij de Limburgers blonk de Serviër Djor Djevic uit met zeven driepunters. Vaal zag in het spel van de onverzettelijke Mirsad Eminovic en Peter Maat nog lichtpuntjes. „Maar we moe ten straks tegen de mindere tegen standers punten gaan pakken. An ders horen we niet in de hoofdklas se thuis." Koch en Eminovic wa ren topscorer met 12 punten. Volharding-Scheldesport 2 45-70 (21-36): „De wedstrijd was een makkie en goed voor het vertrou wen", concludeerde Scheldesport- coach Marco Oppewal na afloop. De Terneuzenaren legden in de be ginfase met een 18-3-voorsprong de basis voor de riante winst. Bas Dieleman was bij Scheldesport topscorer met 18 punten. Vrouwen. Almonte-Schelde- sport 62-40 (33-17): Scheldesport had in de negende minuut nog een voorsprong, maar in de twee de periode ging het helemaal mis. „Dat is niet de eerste keer", stelde coach Martin van Ham. Na rust herstelden de Tèrneuzense vrou wen zich, maar een nederlaag kon niet worden afgewend. Marjolein Kruijsse en Pauline van den Heu vel scoorden respectievelijk 13 en 11 punten. BKC in de aanval tijdens de derby tegen Zaamslag. De ploeg uit Breskens moest een ruime nederlaag slikken. foto Mark Neelemans door JaapJan Ritsema terneuzen - In de lijn der boze Breskense verwachtingen kregen de plaatselijke korfballers flink klop van buurman Zaamslag. BKC's goede bedoelingen ten spijt kwam het vooral in de tweede helft een jas aan kwaliteit tekort te gen een zuiver mikkend Zaamslag (4-15). Luctor gokte op een minde re dag van het sterker geachte Blauw Wit, maar toonde simpel weg te weinig inhoud om de Ter- neuzense hoop op een punt gestal te te geven: 9-16. BKC-Zaamslag 4-15: Marti de Vil der en Marco van Reeuwijk hiel den elkaar in bedwang, waardoor de doelpunten voor rust duur wa ren (2-5). In het tweede deel was BKC niet bij machte en trof slechts twee maal doel. Zaamslag kwam echter langzaam op stoom. De bezoekers waren geprikkeld door de woorden van de ontevre den coach Ivan de Herdt over het vorige optreden en wilden iets rechtzetten. Die dadendrang en de speelruimte die de thuisploeg gaf resulteerden in een doelpuntrijk staartstuk. In die fase was de hoge balcirculatie van de bezoekers BKC te machtig. BKC-coach Mare Ko- lijn vreesde voor een nog grotere afstraffing, maar die bleef uit. De Herdt zag verbetering ten opzichte van vorige week en begreep wel iets van de makheid die over zijn team lag vandaag. Scores bkc: Jan-Willem de Groote, Mirthe Faro, Sandra de Reu en Anne de Koster allen 1 Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 4, Er- win Verhelst 3, Linda Hamelink en Mar jan Verhage beiden 2, Debby Carpen- tier, Stijn Hamelink, Sandra Hamelink en Marco van Reeuwijk allen 1 Luctor-Blauw Wit 9-16: Zoals ver wacht zat meer dan aanhaken er niet in voor Luctor. Maakte Blauw Wit dat voor rust (3-5) al voorzich tig kenbaar, in de tweede helft brak het moreel bij de thuisploeg en bouwden de Bevelanders het voortdurende gat van vier punten uit tot een eclatante zege. Coach Peter Durink: „Ietwat geflatteerd, maar een meer dan verdiende overwinning voor Blauw Wit." Scores Luctor: Marjolein Durink 3, Ad- ri de Jonge en Anniek Verschuure bei den 2, Davy Jonker en Eline Jansen bei den 1. goirle - Dallinga/Polka Print greep in het eerste divisieduel in Goirle naast de punten tegen W. v.d. Sanden: 6-2. Er had bijna een puntje ingezeten voor het Zeeuws-Vlaamse team. Berry Dallinga kwam net te laat op gang om een vroeg opgelopen en grote achterstand weg te poet sen. Bij de eindafrekening kwam hij twee punten tekort. Patrick Vas- seur ging tot 25-25 gelijk op met Raymund Swertz maar hapte toen naar adem en verloor kansloos. Voor lean Paul de Kraker gold het zelfde. Hij ging tot 28-28 lekker mee met Richard Berkelmans, maar viel toen volledig stil en ver loor. De kopman van Dallinga Ma- thieu Vlerick veegde de vloer aan met de Duitser Hans Jürgen Kühl, die verscheidene jaren in de eredi visie speelde. De jonge Belg kende echter geen genade en boekte een knappe overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87