sport |3i van Mallie Veelbesproken strafschop beslist duel tussen RCS en Dauwendaele Ondanks fors verlies verlaat Sluis het bekertoernooi met opgeheven hoofd maandag 23 november 2009 'Soms heb je van die dagen dat het allemaal 'net niet' is. Dit was er zo één' Kenny Verhoene, trainer Zaamslag door Rudy Boogert KLOETINCE - Met de topper tegen Heerjansdam in het verschiet kreeg een aantal spelers van Kloe- tinge zaterdag verplicht rust voor geschreven van trainer Cees Hout epen. Zaamslag sputterde in de derde ronde van de districtsbeker echter zó stevig tegen, dat de vaste krachten alsnog uit hun 'retraite' moesten komen om Kloetinge een ronde verder te helpen. Etiënne Mallie had als invaller maar zes mi- f nuutjes nodig om zijn werk te doen. Zijn goal fundeerde uiteinde lijk de 2-o-zege. Tot een kwartier voor tijd had Zaamslag echter knap standgehou den tegen de eersteklasser. In het eerste halfuur was de Zeeuws- Vlaamse ploeg zelfs de bovenlig gende partij. Het kopieerde de strijdwijze van Rijsoord, dat een week eerder in de competitie met 4-0 van Kloetinge had gewonnen. Het gunde Kloetinge geen tijd om op te bouwen en daar wist de ploeg zich zaterdag opnieuw geen raad mee. Een punt van aandacht voor Houtepen. Collega-trainer Kenny Verhoene was echter niet bijster tevreden met wat zijn manschappen vervol gens met de bal deden. „Tot twin tig meter voor het doel van Kloe tinge ging het goed", constateerde hij. Op het middenveld was Zaam slag in de openingsfase heer en meester. Met name aanvoerder Jo ris Rademakers en Johan van Rumst konden doen wat ze wil den. „Maar voorin werd de bal tel kens net iets te ver gespeeld of was er net geen controle." Houtepen noemde het optreden van zijn ploeg in het eerste half- uur angstig. Uit elke linie had hij een speler een rustdag gegeven: verdediger Jaap Esser, middenvel der Teun Rentmeester en aanval- door Peter van Kouteren Ier Etiënne Mallie. Uiteindelijk werden ze in de tweede helft alle drie alsnog opgetrommeld om de plaats in de vierde bekerronde ze ker te stellen. Hoewel Kloetinge qua veldspel aanvankelijk weinig in de melk te brokkelen had, kreeg het wél de beste kansen. Tussen het veelvuldi ge en slordige balverlies door kwam Niels Kole regelmatig in sco- ringspositie. Zaamslag-doelman Bart Corstanje frustreerde de Kloe- tingse aanvaller echter keer op keer met of een hand of een been. Ook Mark Schuit en Mervin Nie- mantsverdriet (met kunst- en vliegwerk) kregen hem niet klein. Er waren twee redenen aan te voe ren voor de wederopstanding van Kloetinge. Enerzijds het gebles seerd uitvallen bij Zaamslag vlak voor rust van diepe spits Peter Die- leman, die toch de aas in de aanval van Zaamslag is. Ten tweede her overde Kloetinge het middenveld doordat het dieper durfde te spe len. Er was één reden aan te voe ren dat Kloetinge uiteindelijk won: Etiënne Mallie. Nadat doelman Jaco van der Schee met een reflex een kopbal van Coen Goossen uit de kruising had geslagen en Mario de Fouw een schot net over de kruising zag gaan, was het de beurt aan Mallie. Zes minuten na zijn invalbeurt maakte hij Corstanje met een dro ge knal kansloos. Een kopkans van Tommy Tissink en een inzet van invaller Ad Verlinde konden Van der Schee niet meer verontrusten. In blessuretijd counterde Nieman- tsverdriet razendsnel naar de 2-0. Kloetinge-Zaamslag 2-0 (0-0). 75. Etiënne Mallie 1-0, 90+1. Mervin Nie- mantsverdriet 2-0. Scheidsrechter: A.C. Deurloo (Tholen). Gele kaart: Daan Es ser (Kloetinge), Joris Rademakers, Sie- be van Damme en Mare de Haas (allen Zaamslag). Aantal toeschouwers: 350. 'S-HEERENHOEK - Op de inzet was niets aan te merken geweest, spits Koen Quaak kon met twee treffers terugkijken op een productieve middag, maar dat bleek uiteinde lijk allemaal niet voldoende. Het bekersprookje van Sluis eindigde gisteren in 's-Heerenhoek, waa,r Pa trijzen met 6-2 te sterk was. Vier minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd maakte scheidsrechter Erik van Nieuwen- huijze uit Terneuzen omwille van de veiligheid van de spelers een vroegtijdig eind aan het duel, toen windstoten gepaard gingen met ha gel en bliksem. Het was een uitste kend besluit van de jonge arbiter, die zei zijn beslissing in samen spraak met beide partijen te heb ben genomen. „We komen nog voor vier minuten terug", zei zijn Sluise assistent Airey Bentley met een knipoog. „Dan kunnen we weer een bus regelen." Het was kenmerkend voor de stemming, waarmee Sluis on danks het bar slechte weer en de fikse nederlaag het veld af kwam. De hekkensluiter van de vijfde klasse verliet met opgeheven hoofd het bekertoernooi, waarin nooit eerder tot de derde ronde werd doorgedrongen. „Conditio- heel en fysiek was Patrijzen ster ker", vond trainer Ronnie Treso- nie, die een kwartier voor tijd moest invallen. „Vooral fysiek kwa men we veel tekort. Maar het is po sitief dat we twee keer hebben ge scoord. De jonge gasten zijn weer een ervaring rijker. In de eerste helft zijn we er voetballend ook een paar keer heel goed uitgeko men." Sluis trad in 's-Heerenhoek aan met een achterhoede, die door rou tinier Patrick Vinke werd geleid. Naast hem stond een linksback van zestien jaar, een rechtsback van zeventien jaar en een voor stopper van negentien. „Die kun nen nog allemaal doorgroeien", keek Tresonie vooruit. Voorzitter Patrick Gijsels, die in de rust bij een 3-1-achterstand als enige in de bestuurskamer kwam, verklapte Een verdediger van Patrijzen (rechts) heeft handen en voeten nodig om zijn tegenstander van Sluis af te stoppen. foto Ronald den Dekker na de hervatting te hebben ge hoopt op een wondertje met de wind in de rug. „Ik had gedacht dat we er misschien eentje in kon den poffen en dat ze daardoor ze nuwachtig zouden worden." Zo ver kwam het niet, omdat Pa trijzen direct in de eerste minuut na rust uit de eerste hoekschop naar 4-1 uitliep. Het was bijna een kopie van het begin van de wed strijd, toen de thuisploeg in de der de minuut uit de eerste hoekschop op voorsprong kwam. Doelman Edwin Verschaeve, die de zieke Dylan Nooteboom met verve verving, hield Sluis in het eerste halfuur diverse keren op de been. De keeper was daarna twee keer binnen zes minuten kans loos, waarmee zich een zware ne derlaag leek af te tekenen. De 3-1 van Koen Quaak, vijf minuten voor rust, deed de Zeeuws-Vlamin gen opveren. Quaak profiteerde van balverlies bij het uitverdedi gen in de Patrijzen-defensie en faalde alleen voor gelegenheids keeper Jacco Rottier niet. Drie treffers binnen het eerste kwartier na rust verstoorden het voornemen van Sluis om het Pa trijzen in de tweede helft lastig te maken. De vijfdeklasser bleef hard werken, zócht waar mogelijk voet ballend een oplossing en prees zich gelukkig met de tweede tref fer van Koen Quaak. Patrijzen-Sluis 6-2 (3-1). 3. Richard Hardebol 1-0, 31. Arjan Verburg 2-0, 37. Alexander Veljanovski 3-0, 40. Koen Quaak 3-1, 46. Richard Hardebol 4-1, 52. Alexander Veljanovski 5-1, 60. Robert Duboski 6-1, 62. Koen Quaak 6-2. Scheidsrechter: E. van Nieuwenhuij- ze (Terneuzen). Gele kaart: Koen Quaak (Sluis). Aantal toeschouwers: 100. door Koen de Vries b OOST-SOUBURG - Iedereen leek zich W er zaterdagmiddag mee verzoend I te hebben dat strafschoppen de be- slissing zouden brengen in de be kerwedstrijd tussen RCS en FC Dauwendaele. Het was 2-2 en arbi ter Jo-Annes de Bat had twee mi nuten eerder aangegeven dat er drie minuten blessuretijd werden toegevoegd. Toen ondernam RCS' er Khalid El Hatach een ultieme i poging de beslissing te forceren. In I het strafschopgebied struikelde hij over het uitgestoken been van Kha lid Kaldoon. Nadat De Bat naar de strafschopstip gewezen had en alle Dauwendaele-protesten had gene geerd, schoot Bésar Xhoxhaj RCS naar de vierde bekerronde: 3-2. Daarmee waren nog niet alle emo ties voorbij. Na afloop toonde Dau- wendaele-trainer én RCS-voetbal- ler Gérard de Nooijer zijn onbe grip. Hij had voor dit speciale ge val voor Dauwendaele gekozen en deed dat met volle overgave. Hij wist zeker dat het geen strafschop was en was woest op de arbiter. Dat de trainer van de Middelburg se tweedeklasser teleurgesteld was, was logisch. Hij had zijn ploeg een puike wedstrijd zien spelen. Voor de pauze domineerde Dauwendae le en had RCS geluk dat het met slechts een 1-2-achterstand mocht gaan rusten. Na de hervatting drongen de Souburgers aan, maar kreeg Dauwendaele enkele fraaie kansen op de 1-3. Over de lezing van De Nooijer wa ren meteen al twijfels. Bij Dauwen- daele-grensrechter Ko Noordhoek bijvoorbeeld. „Ik kan hier nu wel een beetje gaan staan liegen, maar dat doe ik niet. Ik stond er vlakbij en voor mij was het een terechte strafschop. Die jongen viel over het been van een van onze spe lers." En lo-Annes de Bat was ook heel zeker van zichzelf „Het ge beurde vlak voor me. Die speler van RCS viel over het been van nummer 13." Niet lang na afloop toonde Gérard de Nooijer zich een waar sport man. „Bijna iedereen die ik spreek zegt dat het een terechte straf schop was. Ook mijn vrouw. Als zij dat zegt, dan is het zo. Ik zat er gewoon naast. Sorry." Jo-Annes De Bat zag de aantijgingen van De Nooijer door de vingers. Wat na. het bekertreffen overbleef, was het besef dat RCS en FC Dau wendaele er een heerlijke wed strijd van gemaakt hadden. De Middelburgers kwamen voor rust twee keer op voorsprong via Gert-Jan van Leiden (0-1) en Fran cis Langemaire (1-2). Said Bouzam- bou zorgde voor de 1-1 en maakte na de pauze ook de 2-2. Dat leek de eindstand te worden, totdat de bal waarschijnlijk terecht op de strafschopstip kwam. RCS-FC Dauwendaele 3-2 (1-2). 11. Gert-Jan van Leiden 0-1. 26. Said Bou- zambou 1-1, 31. Francis Langemaire 1-2, 63. Said Bouzambou 2-2, 90+2. Be- sar Xhoxhaj 3-2 (strafschop). Scheids rechter J. de Bat (Goes). Gele kaart: Al- faro Pentury, Yordi Nijland en Len Evers- dijk (allen RCS), Khalid Kaldoon (Dau wendaele). Aantal toeschouwers: 400.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85