zeeland 15 natuur en politici Herderkerk een begrip Kinderen verbazen zich in het Huis van Sinterklaas in Hulst Rommelmarkt Goede maandag 23 november 2009 Z 'Jan de Ridder krijgt natte dromen van het zwembad, wethouder Le Roy heb ik daar nooit gezien behalve toen de televisie kwamUuleklapper Sabine Champion,'Badboele' iesgoed, kleding, boeken, platen, meubels, schilderijen, kunst en prullaria is enorm tijdens de tradi- rommelmarkt in en om de Goede Herderkerk. foto Huib de Jonge terneuzen - De traditionele rom melmarkt bij de Terneuzense Goe de Herderkerk heeft vrijdag en za terdag elfduizend euro opge bracht. PKN Terneuzen heeft de traditie van de voormalige hervormde kerk in ere gehouden en is doorge gaan met verkoop van tweede handsgoederen en door gemeente leden ter beschikking gesteld handwerk. Jaarlijks wordt met drie grote rom melmarkten en de verkoop vanuit het opslagdepot aan de Polenweg op eerste zaterdagen van de maand zo'n veertig mille ver diend. Het geld is niet bedoeld voor uitstapjes of extraatjes, maar wordt gebruikt voor het onder houd van de gebouwen. „Niet al leen de Goede Herderkerk, ook de Opstandingskerk aan de Bel- lamystraat moet door de PKN-ge- meente worden onderhouden, we kunnen dus altijd wel wat geld ge bruiken", meldde coördinator Ab Bakker na afloop van de rommel markt. Bij het organiseren van de mark ten, het ophalen en storten van spullen zijn meer dan honderd vrijwilligers betrokken. Als ze na drie rommelmarkten nog niet zijn verkocht, gaan bankstellen, kasten en de meeste gebruiksvoorwer pen naar de stortplaats in de Koe- gorspolder. foto Mark Neelemans Het zwembad, het gemeen tehuis en aanleg van nieuwe natuur boden deelnemers aan de Aardenburgse Uule- klap kansen voor open doel. door René Hoonhorst Germen Modde ver woordde het vertrou wen van veel Zeeuws- Vlamingen in de aan trekkingskracht van Waterdunen tijdens de Uuleklap, het buutreed- nersfestival van de Aardenburgse carnavalsstichting De Nachtuuln: 's Morgens is het eb, 's middags wordt het vloed, in Waterdunen vermaak je je altijd goed. De voorzitter van De Nachtuuln, die voor de elfde keer in de uulet- on stond, was vermomd als Zeeuws-Vlaamse vlag. Hij stak de draak met de fluisterboot, waarop natuurliefhebbers en andere recre anten 'unieke ervaringen moeten opdoen in de zoutwater-natuur van Waterdunen'. In een tijd waar in jongeren vooral steeds harder, hoger en heftiger over achtbanen en andere attracties willen razen, pogen provincie en gemeente ge zinnen liefde voor 'o, zo kwetsba re natuur', rust en ruimte aan te praten. Kansloos, weet het toch zo chauvi nistische Zeeuws-Vlaamse dun doek zeker en Modde illustreerde dat met een tochtje in de fluister boot van een doorsnee 'linksig' ge zin van gemeentelijke PvdA-co- ryfeeën. Pa loop Wielakker (nes tor van de raad) en ma Maria le Roy (wethouder) hebben de groot ste moeite om hun kroost - puber zoon Robert Evers (fractievoorzit ter) en schoolmeisje Joyce (de voornaam van twee kandidates op de nieuwe kieslijst) - in toom te houden tijdens het tripje door Wa terdunen. Het is ook voor PvdA' ers onmogelijk kinderen stil te houden op de fluisterboot ook al is er helemaal niets te doen of te zien, wilde Modde maar meege ven. Wethouder Le Roy, die de college- boodschap bracht dat het Aaarden- burgse zwembad dicht moest, en Aardenburger Evers waren de poli tici die het meest over de hekel gin gen. Beiden zullen dat van tevoren hebben zien aankomen, maar wa ren desondanks (Evers op vrijdag en Le Roy op zaterdag) de enige ge meentebestuurders die de Uule klap bijwoonden. Le Roy wilde niet wegblijven uit het 'hol van de leeuw' (de Uule klap werd gehouden in café-restau rant de Roode Leeuw). Als ge meentebestuurder moet je tegen een stootje kunnen, vindt de wet houder. „Bovendien is zo'n carna valsshow toch gewoon leuk." Mod de waardeerde die sportiviteit en kwam de wethouder aan het eind van zijn 'klaprede' tegemoet. De opmerking van Le Roy dat haar 'deur altijd open staat', had hij een half uur lang op de korrel geno men: van 'nogal logisch dat het in het gemeentehuis tocht' tot 'ik heb Al Gore gebeld dat ik de oor zaak van het klimaatprobleem heb gevonden'. Maar de verstokte vrij gezel besloot zijn rede met: „Mijn deur staat ook altijd open en ik heb nog altijd geen vrouw." Net als Modde hingen ook Henk en Niek van Sprun- del hun tonrede aan één thema op. Zij zorgden als de Van Springels voor een veiliger Aarden burg. Onder de slogan 'Uw veilig heid, onze zorg' stipten ze een sca la aan Aardenburgse voorvallen, si tuaties, wensen en meningen aan. Ze kwamem met een nieuw, 'vlot ter' op Van het Groenewouds Vlaanderen Boven geïnspireerd Zeeuws-Vlaams volkslied en na men en passant landelijke en ge meentelijke politici, maar vooral gekende stadgenoten op de hak. Dat deden Rudi Meijler als 'hoer tje van de Bordeelschans', Sabine Champion als badboele die met veel Eèrdenburgers in bad wilde, maar met enkelen 'ech nie' en 'loos, maar smaakvol vissertje' Peter de Vrieze ook. Vooral natuur beschermer Theo Aernoudts was als plaatselijk werknemer van de Stichting Landschapsbeheer Zee land en prominent Duumpjelid een gewild mikpunt van spot bij diverse Uuleklappers. Veel kinderen mochten afgelopen weekeind op audiëntie bij de Sint en en kele Zwarte Pieten in het Huis van Sinterklaas in Hulst, foto Mark Neelemans door René Hoonhorst hulst - De 3-jarige Eline uit Hei kant vertrouwt het niet. Die oude man met lange witte baard mag dan wel vriendelijk naar haar wen ken vanaf zijn troonhoge zetel, ze gaat hem echt geen hand geven. Het is dat mama met zusje Lera op de goedheilgman toeloopt anders had Eline vanaf een afstandje blij ven kijken. Ze durft de Sint geen hand te geven, maar kruipt hui lend weg achter haar moeder. Die zet Lera neer om twee handen strooigoed aan te kunnen pakken. De dreumes kijkt Sinterklaas met grote, verbaasde ogen aan, maar volgt het voorbeeld van haar zus als ze schrikt van een Zwarte Piet. Een minuutje later staren beide da metjes een paar meter verder de Sint en enkele knechten nog eens aan. De mededeling dat ze die avond hun schoen mogen zetten, lijkt wel overgekomen. Die bood schap hadden Lola (4) en Gobe (2) uit Hulst direct al begrepen. Ster ker; ze hadden thuis al tekeningen gemaakt om de goedgeefsheid af te dwingen als de pakjespieten hen toevallig die avond niet in hun routeschema hadden opgeno men. Sinterklaas kon ze gerust stel len, ook Gobe en Lola mochten hun schoen zetten. Het Huis van Sinterklaas is in een paar jaar tijd een begrip geworden in Hulst. Vanuit het 's Landshuis in de Steenstraat regelt de Sint zijn Zeeuws-Vlaamse zaakjes. Hij trekt zich af en toe terug in zijn slaapka mer om even uit te rusten, terwijl de Pieten zich bekwamen in het door de schoorsteen gooien van pakjes. Lola en Gobe vonden het geweldig dat ze het ook eens mochten proberen. Ze ondervon den dat het - voor nog niet zo gro te kinderen - niet makkelijk is om pakjes door een smalle schoor steenpijp te mikken. Op de woensdagen 25 november en 2 december en zaterdag 28 en zondag 29 november is Sinterklaas nog te bezoeken in zijn tijdelijke verblijf in Hulst, telkens van 14 tot 16 uur. Tijdens de openingsuren van 's Landshuis is zijn logeer adres ook te bekijken als hij niet aanwezig is. De goedheiligman kan er vaak niet zijn, omdat hij het razend druk heeft. Zaterdag was hij tus sen de bedrijven door op tal van plaatsen in de regio actief Hij liet zich onder meer verwelkomen in Axel en in Oostburg, in Sas en Schoondijke, in Ilzendijke en in Sluis. Ook in Eede en Vogelwaarde maakte hij een rondtocht door het dorp. In Vogelwaarde dacht hij dit jaar niet alleen aan de kinderen, maar ook aan het feestcomité. Dat kreeg 500 euro dat de Sint weer van de plaatselijke stichting beach- voetvolley had gekregen om aan een goed doel te schenken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79