land Uuleklappers hekelen 14 Provincie: beperking bij 't Zwin straks minimaal Provincie vernieuwt weg naar Perkpolder Verrassing Showband Jeugdbelang feestelijk opgeheven Rijden onder invloed kost Vlaming rijbewijs Mannen betrapt op stelen straatklinkers Politie zoekt getuigen overval op meisje (12) Onderscheiden voor 65 jaar koorzang almanak I 's Morgens is het eb, 's middags wordt het vloed, in Waterdunen vermaak maandag 23 november 2009 door Martijn de Koning CADZAND - Nee, je hoeft straks geen vergunning aan te vragen als je met je trekker onderlangs de dijk van 't Zwin wil rijden. En nee, er worden geen beperkingen opgelegd wat betreft de hoogte van gebouwen in Cadzand-Bad. Medewerkers van de provincie na men onlangs een deel van de zor gen van omwonenden van natuur gebied 't Zwin bij Cadzand weg. 't Zwin en de naastgelegen Kievitte- polder zijn door minister Verburg van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit uitgeroepen tot Natu- ra2000-gebied, als onderdeel van een netwerk van Europese natuur gebieden. Daarom wordt er mo menteel een beheerplan voor de omgeving gemaakt. Een klankbordgroep van betrokke nen praat erover mee. In die klank bordgroep zitten onder anderen grondeigenaren en vertegenwoor digers van landbouwers, recreatie ondernemers en natuurbescher mers. Beleidsmedewerkers van de provincie benadrukten dat het hui dige recreatieve gebruik van de streek nauwelijks hoeft te worden beperkt. Maar dat uitzonderingen mogelijk zijn en dat voor bepaalde nieuwe activiteiten in of bij het gebied straks wel beperkingen kunnen gelden, stelde niet iedereen gerust. Zo wil een outdoorsportbedrijf wel nieuwe activiteiten in en om het Zwin op poten blijven zetten. Het concept-beheerplan is ko mend voorjaar klaar. Iedereen kan dan een zienswijze indienen, die wordt meegenomen bij de bepa ling van het uiteindelijke plan. IJZENDIJKE Showband Jeugdbelang uit IJzendij- ke is zaterdagavond met een feestje in partycentrum Mauritshof opge heven. De band leidde al enkele ja ren een slapend bestaan en voorzit ter André Maas besloot het saldo - onder meer afkomstig van verkoop van instrumenten en pakken - te spenderen aan een reünie. Zo'n 50 oud-leden en aanhang (90 mensen in totaal) profiteerden er van. TERNEUZEN Een 21-jarige automobilist uit Wachtebeke moest zijn rijbewijs in leveren, nadat hij zaterdagmorgen vroeg aan de Scheldekade in Ter- neuzen werd betrapt op rijden on der invloed. De beginnende be stuurder bleek ruim 2,5 keer zoveel alcohol in zijn bloed te hebben als is toegestaan. Behalve dat hij zijn rijbewijs kwijt raakte, kreeg de Vla ming een proces-verbaal. PERKPOLDER Op het voormalige veerplein van Perkpolder zijn zaterdagmorgen twee mannen van 19 en 37 jaar oud uit de gemeente Hulst betrapt op het stelen van straatklinkers. De mannen hadden zo'n 150 tot 200 klinkers uit de grond gehaald en in de aanhanger geladen toen ze werden betrapt door de politie. Ze kregen een dagvaarding en moes ten de stenen weer terugbrengen. TERNEUZEN De politie zoekt getuigen van een overval met geweld donderdag avond omstreeks 17.30 uur op de Zuiderparklaan in Terneuzen. Een 12-jarige meisje werd door vier jon gens overvallen toen zij over de laan fietste. De jongens dwongen haar te stoppen en eisten geld. Uit haar kleding wisten ze een klein bedrag te pakken en daarna lieten ze het, niet gewonde, meisje gaan. SINT JANSTEEN Tijdens de feestavond van het vijf tien leden tellende Gregoriuskoor zijn zaterdagavond drie jubilaris sen in het zonnetje gezet. In het ge meenschapscentrum de Warande kreeg George Pollet uit handen van pastor Joop Reurs een tinnen bord met oorkonde van de Nederlandse Gregoriusvereniging. Pollet is al 65 jaar koorzanger. Willy van Himste en Ronny Polspoel zijn beiden 50 jaar koorlid. Zij ontvingen een Gre- goriuskaars met oorkonde. Bij beschikking van de Rechtbank Middelburg, Sector Kanton, Locatie Middelburg d.d. 22 oktober 2009 is onder curatele ex artikel 1:378 van het Burgerlijk Wetboek gesteld de heer Meivin VAN SORGE, geboren te Vlissingen op 13 mei 1988, wonende aan de Roozenburglaan 72 te (4337 JJ) Middelburg en is tot curator benoemd de heer J.L. Schonis (Budgetbegeleiding Zeeland), wonende aan de Breeweg 35 te (4335 AN) Middelburg. Tip? redactie@pzc.nl De vierjarige Edo uit Middelburg ging voor het eerst naar de basis school. Hij komt niet uit een christe lijk gezin, maar zijn ouders hadden er geen moeite mee dat hij iets zou opsteken van het christendom. Boven dien was de school vlakbij. Was het leuk op school? vroeg zijn moeder na de eerste dag. Ja, vond Edo, ze waren allemaal erg lief. En had hij ook leu ke dingen gedaan, wilde moeder we ten. „Ja hoor, we moesten op een stoel gaan zitten, onze mondjes even op slot doen en onze handen voor on ze oogjes houden." „En wat gebeurde er toen?", vroeg mama, die het ant woord kon raden. „Nou", zei Edo, „helemaal niks." En dat vond hij een beetje gek. „Toen ik mijn oogjes open deed was er geen verrassing." Badboele (badeendje) Sabine Champion lijkt haar publiek in slaap te sussen, maar schudt het even later hardhandig wakker. De boele gaat met een heleboel Aardenburgers graag in bad, maar met een aantal anderen 'ech niet'. j KLOOSTERZANDE - De provincie Zeeland laat in het voorjaar van 2010 de weg tussen Kuitaart en Perkpolder reconstrueren. Een deel van deze twee keer twee- baansweg was al enkele jaren afge sloten voor het verkeer in verband met proeven met nieuwe asfalt- soorten. Nu er na de opheffing van de veer dienst tussen Perkpolder en Krui- ningen aanzienlijk minder verkeer over deze N60 rijdt, is besloten er een twee keer éénbaansweg van te maken. De op- en afritten van de weg blijven intact, liet wethouder Clen de Kraker onlangs weten tij dens een vergadering van de dorps raad in Kloosterzande. De dorps raad kaartte al vaker de slechte wa terkwaliteit van de vijvers in het dorp aan. Ook daar gaat wat aan gebeuren, want de gemeente trekt volgend voorjaar 28.000 euro uit voor vervanging en vernieuwing van vier nieuwe, grote fonteinen in die vijvers. Ook de springbron aan de Amberboomstraat in Vogel waarde wordt vervangen. Als de fonteinen het weer goed doen - een goed 'sproeibeeld' hebben - verbetert ook de waterkwaliteit. De gemeente streeft er naar dat al le fonteinen met Koninginnedag weer goed functioneren, verklaar de De Kraker. MEEST CELEZEN 1. Echtpaar ontkent fraude bijslag 2. Kidskoots slaat concurrenten KO 3. Clingse bossen ontsloten STEM OP DE STELLING j In Zeeuws-Vlaanderen zijn geen r we starterswoningen nodig. www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redacl je je altijd goed Uuleklapper De Zeeuws-Vlaamse vlag (Germen Modde)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78