Inspraak over activiteiten in natuur ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 13 19 AVONTUUR Ruimte voor sport en spel, niet voor motorlawaai en stenen gebouwen Genieten van 'schödn liekes op nen Clingse aovend' 'Zonrsebloemers' genieten zonder Drankrijders Danny de Munck ook van revue gepakt bij Sluis allesoverdegriep.nl Maandag 23 november 2009 Uuleklappers hekelen natuur en politici Anti-theater waar je ademloos naar kunt kijken Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst NIEUWVLIET - Een uitkijktoren en een vliegerveld. Maar ook hutten bouwen, polsstokspringen over wa tergangen, paardrijden, kanoën en roeien. Het moet allemaal kunnen in een nieuw aan te leggen natuur gebied tussen Groede en Nieuw- vliet. De Dienst Landelijk Gebied (DLG) krijgt vaak het verwijt dat ze al leen natuur aanlegt voor dieren en planten. Mensen mogen er vanuit de verte naar kijken, maar moeten er vooral geen voet in zetten. In de 's Gravenpolder en omgeving doet de dienst het deze keer anders. De aan te leggen natuur zal vooral zijn toegesneden op recreatief ge bruik. Bovendien bepaalt niet DLG, provincie of gemeente exclu sief welke activiteiten de ruimte krijgen. Omwonenden, dorpsra den, (recreatie)ondernemers, agra riërs, de ruitersportvereniging en natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje mogen meepraten. DLG wil februari volgend jaar een door de streek gedragen inrich tingsplan voor 35 hectare recreatie- natuur aan de gebiedscommissie voorleggen. Nog vóór de kerst wil DLG, na vijf overlegbijeenkomsten al een schetsplan voor de inrichting van het recreatieparadijsje presenteren. Binnen een jaar moet al worden gewerkt aan de voor streekbewo- ners, recreanten en toeristen aan trekkelijke natuur inrichting. Het natuurgebied komt er in het kader van de rood-voor-groenregeling. In ruil voor uitbreidingen van cam pings en bungalowparken komt er twee keer zoveel groen terug in de kuststreek. De eerste bijeenkomst met recrea tieondernemers, omwonenden, na tuurbeschermers en vertegenwoor digers van provincie, gemeente en waterschap heeft veel ideeën voor 'avontuurlijk' natuurgebruik opge leverd, vindt projectleider Joera de Moree van de Dienst Landelijk Ge bied. „Het mooie is dat mensen zelf met uitvoerbare ideeën ko men. Wandelpaden over vlonders, een plek om hutten te bouwen en een uitkijktoren zijn in te passen, maar een motorcrossterrein of be bouwingsconcentraties willen we niet hebben. Mensen streven be wust naar belevingskwaliteit." CLINGE - Dat de toegangskaartjes elk jaar in een mum van tijd uitverkocht zijn, geeft al aan dat de Bonte Avond een hoogtepunt is voor Clinge. Een bomvol centrum Malpertuus genoot zater dag van de negende editie van het festijn. „Dit is nen echte Clingsen avond, een soort vervanger van de Clingse kermis", stelde een van de toeschouwers. „We zijn er met zijn allen eens een keer uit. En het is genieten hoor van leuke voordrachten en schóón lie kes. En na afloop even doorkletsen met een pintjen erbij." Voorzitter Benny Stienen legde aan het begin van de avond de vinger op een zere plek. Op het scherm verscheen een foto met de fon tein voor het stadhuis in Hulst waarop de naam Clinge ontbreekt. „Wat is daar de reden van? We maken ge woon onze eigen vlag en hangen we die 1 april, de datum van de fusie van de gemeente Groot Hulst, allemaal half stok." Zangers (onder wie Ingrid Ivens en Tom Wil- laert op de foto) en toneelspelers 'vertaalden' bekende Nederlandse liederen en stukken in Clings dialect en filmfragmenten over het dorp wakkerden het nostalgische gevoel ver der aan. De organisatie van het evenement overweegt volgend jaar een extra voorstelling in de na middag te houden voor senioren. foto Mark Neelemans DOSTBURG - De Zonnebloem Thea- grtournee in het Ledeltheater gaat orgenmiddag gewoon door, on- 5 de ziekte van hoofdrolspeler Qnnebloem-ambassadeur Dan- 4unck. giek was als gevierde musi- ster van de speciaal pebloem gemaakte re- Dntmoeting'. Nu hij zich ziek heeft moeten melden, ne men mede-hoofdrolspelers Lucie de Lange, Henk Poort en Rob van de Meeberg zijn rol moeiteloos over. „Het gemis van De Munck is door hen heel goed opgevangen", constateerde de Hulster coördina trice Maartje Stienen vrijdagmid dag. 'De Ontmoeting' deed vrijdag Den Dullaert in Hulst aan. SLUIS - In het eerste uur van de zondag raakten twee drankrijders hun rijbewijs kwijt bij controles op de Rondweg Sluis en de daarop uitkomende Nieuwstraat. Een 42-jarige automobilist uit de ge meente Sluis had drie keer zoveel alcohol in zijn bloed als is toege staan, een 37-jarige man uit Knok- ke-Heist bijna 2,5 keer zoveel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77