lege handen s sport 33 Volleyballers van Forza dicht bij een stunt tegen virtueel leider DVO Jeugd Scaldina boekt fraaie zege Bekeravontuur voor Sluis ten einde na ruime nederlaag tegen Patrijzen Al 32 tegentreffers maandag 23 november 2009 All Ready is in de eerste twee speelronden de meest gepasseerde ploeg van de tweede klasse G. De formatie uit Zierikzee kreeg al 32 doelpun ten tegen. Het doelsaldo is -5. door jaapjan Ritsema BARENDRECHT - Ook de tweede kans op punten moest veronder steld kanshebber op de titel All Ready noodgedwongen onbenut laten. In Barendrecht was Vrien denschaar gehaaider dan de Zierik- zeese tweedeklasser. Overgangsklasser Tjoba schoot let terlijk te kort tegen Avanti en ging met 19-17 onderuit. Eersteklasser Fortis rook aan een goed resultaat, maar trok toch weer aan het kort ste eind. In dezelfde competitie maakte TOP korte metten met Merwede (24-15). In de tweede klasse haalde Swift een punt bij Olympia. Vriendenschaar-All Ready 14-12: Gewapend na de nederlaag tegen Oranje Nassau liet AU Ready zich in de beginfase toch verrassen door een gretig Vriendenschaar. De ambiance, een heksenketel aan lawaai, leidde de Zierikzeese aan dacht dusdanig af dat All Ready voordat het daar erg in had tegen een 7-2-achterstand aankeek. „Ze schoten werkelijk alles raak", on derging coach Jan Voshart de rampspoed waar zijn ploeg al voor rust (8-5) op af leek te stevenen. AU Ready naderde nog tot 11-8, maar Voshart moest na afloop con cluderen. „Er zijn veel te veel kan sen nodig om tot scoren te ko men." Speltechnisch wisselde de ploeg (opnieuw) te weinig goede fases af met teveel mindere mo menten, waardoor Vriendenschaar zich geen moment bedreigd heeft gevoeld. Voshart: „Het is er ge woon even niet". Scores All Ready: Remy Quist 5, Jan-Willem van Nieuwenhuijze 3, Es ther Snoek 2, Anouk van Tiggelhoven en Yvonne Joziasse 1. TOP-Merwede 24-15 (11-7): TOP kende een uitstekende voorberei ding op de derby van volgende week tegen Fortis. Met de mindere fase waarin de ploeg de laatste we ken verkeerde lijkt na de 24-15-overwinning meteen te zijn afgerekend. Vooral op momenten dat TOP overschakelde op een ho ger tempo kwamen de bezoekers uit Sliedrecht in de problemen. Scores TOP: Petra de Ridder 9, Corné Bezemer 5, Jeanine Marijs 3, Wiima de Ridder 2, Jordi Meulmeester 2, Nelieke van Belzen, Leon van Belzen en Peter van Belzen. Avanti-Tjoba 19-17: Tjoba had niet haar sterkste optreden in Pijnacker. De Bevelandse finesses ontbraken en, moest coach Chris van Put constateren: „De heren hadden hun schot in Goes gela ten". Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 10, Gerben van Boven en Johanneke Vleu gel 2, Niels WestmaasEsmee Walra ven en Manon Braam 1. IJsselvogels-Fortis 17-15: „Een on verdiende nederlaag", vond For- tis-coach Leonard Debbaut. Twee afgekeurde doelpunten en onthou den strafworpen deden zijn ploeg aan het kortste eind trekken. In Debbauts ogen was zijn ploeg na rust (10-6) dominant en hadden de twintig scores zomaar gehaald kunnen worden. Scores Fortis: Remco Crucq en Niels Bebelaar 4, Esther Kasse 3, Patrick Kop- pejan, Chalana Janisse, Mark Trimpe en Renz Zwartepoorte 1. Olympia-Swift 9-9: „Een aanval lende onvoldoende", deed coach Dennis Plantinga de puntendeling in Spijkenisse af Zijn teleurstelling zat vooral in de paniek die ook de ervaren krachten in de slotfase over zich hadden. Swift verspeelde een 6-9 voorsprong. Scores Swift: Richard Geldof 5, Paul van de Berg 2, Matthijs Pagé en Vera Kuijper 1. door Peter van Kouteren middelburg - De volleyballers van Forza waren zaterdag in de eerste klasse A dicht bij een stunt. De Schouwse mannenploeg maakte het virtueel leider DVO knap las tig en verloor slechts met 3-2. De vrouwen van Forza werden door tegenslag getroffen, raakten van slag en gaven in Goirle een 0-2 voorsprong uit handen: 3-2. Ondanks die nederlaag bleef de schade voor de vrouwen in de pro motieklasse B beperkt. De Schouw se formatie handhaafde zich op de derde plaats op drie en twee pun ten achterstand van koploper WS'92 en het op de tweede plaats geklasseerde Gepidae. Deze beide teams verloren eveneens met 3-2. De op de negende plaats geklas seerde mannenploeg liep twee punten in op Spivo, dat met 4-0 klop kreeg van Benevia. Het was na drie nederlagen met 4-0 de eer- renesse - Het eerste jeugdteam van Scaldina heeft zich in de laat ste thuiswedstrijd van de landelij ke competitie van zijn beste kant laten zien. Hoewel er geen kans meer is op de twee plaatsen voor de poule om het Nederlands kam pioenschap, won het gedreven Schouwse trio vol overtuiging met 6-4 van Slagvaardig 2 uit Rheden. Scaldina staat op respectabele af stand van Shot en Scyedam op de derde plaats, maar voor Swift De venter en de laatste tegenstander Slagvaardig. Tristan Benschop beet het spits af tegen Derek Rodink. De krachts verschillen waren minimaal, dus alle games eindigden met twee punten verschil. Na vier games was dat drie keer in het voordeel van Benschop die dus het eerste punt op het,bord plaatste. Na Benschop moest kopman Koen van Velthoven aan de bak te gen Roy Verkuijlen. Hij keek na ste keer dat Forza punten aan een uitwedstrijd overhield. DVO-Forza 3-2 (20-25, 25-27, 25-17, 25-23, 15-5): Forza begon spectaculair en blufte de thuis ploeg fris van de lever spelend in de eerste twee sets af. De thuis ploeg ontsnapte aan een neder laag, toen in de vierde set alle zei len werden bijgezet en in een bij zonder enerverende slotfase nipt werd gewonnen. Daarvoor had Forza vriend en vij and verrast met uitstekend volley bal. John Pannekoek ontbrak. Ver der was Forza op oorlogssterkte. Vooral Kees Arendsman bracht met zijn ervaring rust in de pass. Verder was er een hoofdrol wegge legd voor Bart Ketting en de jonge Eric van der Graaf, die met de week beter gaat spelen. Goirle-Forza 3-2 (12-25, 20-25, 25-14, 25-14, 15-12): Een wedstrijd met twee gezichten. Forza domi neerde in de eerste twee sets en drie games tegen een 1-2-achter- stand aan. In de vierde game greep de speler uit Zierikzee nipt met 14-12 de winst. In de beslissende vijfde game liep Van Velthoven constant achter de feiten aan. Hij ging dan ook terecht met 8-11 het schip in. Dennis Smalheer overkwam bijna hetzelfde tegen Tijmen van Baai en. Ook hij werd op een 1-2-achter- stand getrakteerd, maar Smalheer zag daarna wel kans om met twee keer 11-9 het punt binnen te ha len. Het dubbel werd met slim en tac tisch spel een overwinning in drie games voor Van Velthoven en Smalheer. Kopman Van Velthoven had daarna de smaak weer goed te pakken en werkte zijn overige twee partijen soeverein in drie ga mes af Smalheer wist knap te win nen van Verkuijlen met 11-7 in de vijfde game. Maar in zijn laatste partij had hij toch zijn kruit ver nam volkomen' verdiend een 0-2 voorsprong. Het uitvallen van spel- verdeelster Chantal Savenije bleek cruciaal. Zij raakte in de tweede set geblesseerd en moest worden vervangen. Hoewel de opgebouw de voorsprong voldoende was om naar de tweede setzege af te wikke len, was Forza door omzettingen in de ploeg de draad kwijt. „Het hele team raakte van slag. Dat kun je niet hebben", wees trai ner Hans Waalwijk op de geringe krachtsverschillen in de promotie klasse. „Als dit niet was gebeurd, dan hadden we absoluut gewon nen. Het is all in the game. Heel jammer." Goirle profiteerde. De thuisploeg kreeg vleugels, bestookte Forza met een lastiger opslag en raakte vooral ook verdedigend op dreef Het resulteerde in het restant van het duel in een eenzijdig duel, waarin de Brabanders drie keer op rij onbedreigd wonnen. schoten. Hij ging in drie games on deruit. Benschop had geen vervolg op zijn goede openingspartij en moest zodoende de punten aan twee tegenstanders laten. Het vierde seniorenteam van Scal dina bewees zichzelf een slechte dienst door slechts drie punten te halen in het degradatieduel met Westerzicht. Hierdoor heeft de ploeg nu 42 punten verzameld. Aangezien Scaldina 4 is uitge speeld en met dit aantal punten op de vijfde plaats staat, is de for matie afhankelijk van de wedstrijd Kapelle 3-Kerkwerve 3. Het ver schil met de buren uit Kerkwerve bedraagt vijf punten. Arno van Grunsven boekte tegen Westerzicht twee keer een over winning. Samen met Youri van Dijken haalde hij ook het dubbel punt binnen. Individueel wisten Van Dijken en Koop Broekhuizen niet te scoren. Een speler van Patrijzen (oranje shirt) zit een tegenstander van Sluis fel op de huid. foto Ronald den Dekker door Peter van Kouteren 'S HEERENHOEK - Op de inzet was niets aan te merken geweest, spits Koen Quaak kon met twee treffers terugkijken op een productieve middag, maar dat bleek uiteinde lijk allemaal niet voldoende. Het bekersprookje van Sluis eindigde zondag in 's Heerenhoek, waar Pa trijzen met 6-2 te sterk was. Vier minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd maakte scheidsrechter Erik van Nieuwen huijze uit Terneuzen omwille van de veiligheid van de spelers een vroegtijdig eind aan het duel, toen windstoten gepaard gingen met ha gel en bliksem. Het was een uitste kend besluit van de jonge arbiter, die zei zijn beslissing in samen- spraak met beide partijen te heb- ben genomen. „We komen nog voor vier minuten terug", zei zijn Sluise assistent Airey Bentley met een knipoog. „Dan kunnen we weer een bus regelen." Het was kenmerkend voor de stemming, waarmee Sluis on danks het bar slechte weer en de fikse nederlaag het veld af kwam. De hekkensluiter van de vijfde klasse verliet met opgeheven hoofd het bekertoernooi, waarin nooit eerder tot de derde ronde werd doorgedrongen. Sluis-voorzitter Patrick Gijsels, die in de rust bij een 3-1 achterstand als enige in de bestuurskamer kwam, verklapte na de hervatting te hebben gehoopt op een wonder tje met de wind in de rug. „Ik had gedacht dat we er misschien een tje in konden poffen en dat ze daardoor zenuwachtig zouden worden." Zo ver kwam het niet, omdat Patrijzen direct in de eerste minuut na rust uit de eerste hoek schop naar 4-1 uitliep. Het was bijna een kopie van het begin van de wedstrijd, toen de thuisploeg in de derde minuut uit de eerste hoekschop op voorsprong kwam. Doelman Edwin Verschaeve hield Sluis in het eerste half uur diverse keren op de been. De keeper was daarna twee keer binnen zes minu ten kansloos, waarmee zich een zware nederlaag leek af te tekenen. De 3-1 van Koen Quaak, vijf minu ten voor rust, deed de Zeeuws-Vla mingen opveren. Quaak profiteer de van balverlies bij het uitverdedi gen in de Patrijzen-defensie en faalde alleen voor gelegenheids keeper Jacco Rottier (normaal ver zorger) niet. Drie treffers binnen het eerste kwartier na rust verstoorden het voornemen van Sluis om het Pa trijzen in de tweede helft lastig te maken. De vijfdeklasser bleef hard werken, zocht waar mogelijk voet ballend eèn oplossing en prees zich gelukkig met de tweede tref fer van Koen Quaak. Patrijzen-Sluis 6-2 (3-1). 3. Richard Hardebol 1-0, 31. Arjan Verburg 2-0, 37. Aleksandr Veljanovski 3-0, 40. Koen Quaak 3-1, 46. Richard Hardebol 4-1, 52. Aleksandr Veljanovski 5-1, 60. Robert Duboski 6-1, 62. Koen Quaak 6-2. Scheidsrechter: E. van Nieuwenhuij ze (Terneuzen). Gele kaart: Koen Quaak (Sluis). Aantal toeschouwers: 100.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73