voor Brouw s sport |3i Inhaalrace Zierikzee niet bekroond Zaamslag buigt pas voor Kloetinge na entree van Etiënne Mallie Wéér tegen Stavenisse maandag 23 november 2009 De laatste keer dat Brouwershaven op vreemde bodem met vijf doelpunten verschil won dateert van april 2005. Ook toen ging Stavenisse met 5-0 onderuit De goals kwamen van Arjan van der Meer, Frank Kristalijn, Dick van Splunder, Kees Kraaijenbrink en René Dalebout. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Met drie goals wees aanvaller Patrick Berrevoets Brou wershaven de weg in Stavenisse. Brouw won zeer ruim met 5-0. Mevo omzeilde de lastige klip Chrislandia door met 3-2 te win nen in Heijningen. WIK'57 liep bij Vosmeer tegen de elfde nederlaag op: 6-1. Smerdiek haalde uit tegen Waarde. Het werd 7-1 voor de thuisploeg. Vosmeer-WIK'57 6-1: Rachid Bou- houdane opende na vier minuten de score en dat was de opmaat voor een doelpuntrijke middag. Ilias El Jilali bezorgde WIK'57 een 2-0-achterstand en voor rust liep de ploeg uit Kerkwerve ook nog te gen de 3-0 van Bouhoudane op. Via Soufian Allouchi werd het in de tweede helft 4-0 en daarna kreeg de thuisploeg een straf schop. Vanaf de penaltystip scoorde Bou houdane opnieuw en Ali Oumha- med tilde de stand naar 6-0. In de slotfase kon de ploeg van trainer Kasimier Snoek nog wat terug doen, toen Ferrie Berrevoets voor 6-1 zorgde. Chrislandia-Mevo 2-3: De ploeg van trainer Jack Wijnands kwam al na vijf minuten door een treffer van Jan-Thijs Berrevoets, die in het strafschopgebied twee tegen standers uitspeelde, op 0-1. Mevo was daarna de betere ploeg, maar tot de rust werd er niet meer gescoord. Kort na aanvang van de tweede helft kreeg Mevo een straf schop na een overtreding op Joren Versaevel. Vanaf de strafschopstip tilde Thomas Vos de stand naar 0-2. Enkele minuten later kwam Chris landia door een treffer van Wou ter Visser terug in de wedstrijd, maar in de 55e minuut bezorgde Ricky Janse - die later rood kreeg - na een goede aanval Mevo weer wat lucht. Wouter Visser schoot Chrislandia nog naar de 2-3, en daarna werden er aan beide kan ten nog kansen gemist. Stavenisse-Brouwershaven 0-5: Stavenisse kreeg voor én na rust welgeteld één kans. De overwin ning van Brouwershaven was dan ook verdiend. Na een 'steekpass van Clement van Splunder zorgde Patrick Berrevoets voor de 0-1. Uit een pass van Clement van Splun der, en na een inschattingsfout van de Stavenisse-doelman, teken de George Barnes voor de 0-2. Na de thee kwam Brouwershaven slap uit de kleedkamer, maar na zo'n twintig minuten herstelde de ploeg van trainer Ed van Lent zich. In een tijdsbestek van twee minuten kwam de 0-^ en 0-4 op het scorebord. Eerst bood Frank Kristelijn Berre voets de kans op zijn tweede tref fer en daarna verzorgden Lars Jo- hansen en Van Splunder, die niet zelfzuchtig was, het voorwerk voor Berrevoets' derde doelpunt. Berrevoets had zelf ook nog een aandeel in de 0-5, want na inspe len van Remy Lievense bezorgde de aanvaller de bal op gelukkige wijze bij Frank Kristelijn die daar wel raad mee wist. Smerdiek-Waarde 7-1 (4-0). Souli man El Bazzaoui 1-0, Andreas Vroegop 2-0, Andreas Vroegop 3-0, Andreas Vroegop 4-0, Daan de Viet 5-0, Andreas Vroegop 6-0, Jan-Willem van Velthuijsen 6-1, Cert-Jan Snip 7-1. SPS-ZPR'84 0-1 (0-0). Nihat Babat 0-1. Bijzonderheden: Rode kaart voor Willem Bevelander (SPS) en Chalid El Fadili (ZPR'84). Halsteren-Vrederust 4-2 (1-1). Den nis van de Avert 1-0, Arjan Boeijkens 1-1, Martijn Bovée 2-1, Marcel Brou wers 2-2, eigen doelpunt Vrederust 3-2, Martijn Bovée 4-2. door Klaas Verspoor BERGEN OP ZOOM - Zierikzee hield gisteren een punt over aan het in- haalduel bij Dosko. In Bergen op Zoom sleepte de ploeg van trainer Marco Groeneveld onder moeilijke omstandigheden een 3-3-gelijkspel uit het vuur. Door het eerste gelijke spel van het seizoen pakte Zierikzee niet de aansluiting met de toppers in de derde klasse A. Groeneveld: „Ik heb dan ook gemengde gevoelens. We krijgen nu HW, MOC en Alli ance. Ik wilde tien punten uit vier duels, dus moeten we er nu ge woon drie winnen." Zierikzee trachtte op het kunst gras goed positiespel op de mat te leggen, maar dat mislukte. „Er was met de regen en de wind, die stormachtig was en dwars over het veld stond, bijna niet te voetbal len. Zij hebben vandaag de goals gekregen, wij hebben ze ge creëerd", vond Groeneveld. Zierikzee gaf in de eerste fase van het duel niet thuis en keek al na 24 minuten tegen een 2-0-achter- stand aan. In de 15e minuut scoor de Tim van Schijndel de 1-0. „Een beoordelingsfout van Stefan Smal- heer", aldus Groeneveld. Balverlies van Rick Bevelander, en daarna van Freek Torensma, leidde tot de 2-0 van Ton van Henne. In de 29e minuut had Zierikzee zelf wat ge luk. Een vrije trap van Ingmar Quist, van veertig meter, ver dween over doelman Zonnevylle in het doel. Na rust ging Zierikzee opportunis tisch spelen en in de 62e minuut kopte Patrick Roggeband de 2-2 binnen. Na een goede actie van Leon Sinke schoot Frank van der Helm de bezoekers vier minuten later naar de voorsprong. Daarna werd Dosko-speler Van Henne na een tweede gele kaart uit het veld gestuurd. Groeneveld: „Dan denk je dat je de wedstrijd gaat win nen." Het liep anders, want in de 73e minuut schoot José Cadriego op goal. De-bal 'werd onderweg nog geraakt, waardoor Smalheer niet meer aan de bal kwam: 3-3. Vervolgens ontstond er nog een opstootje. Benjamin Verwest trachtte de boel te sussen, duwde een speler weg, maar de Zierik- zee-speler kreeg direct rood. Van der Helm liet het in de slotfase nog na om zijn ploeg alsnog naar de winst te schieten. Zierikzee-verdediger Barry Hage (zwarte kousen) troeft een tegenstander van Dosko in een duel af. foto Chris van Klinken door Rudy Boogert KLOETINGE - Met de topper tegen Heerjansdam in het verschiet kreeg een aantal spelers van Kloe tinge zaterdag verplicht rust voor geschreven van trainer Cees Hout epen. Zaamslag sputterde in de derde ronde van de districtsbeker echter zó stevig tegen, dat de vaste krachten alsnog uit hun 'retraite' moesten komen om Kloetinge een ronde verder te helpen. Etiënne Mallie had als invaller maar zes mi nuutjes nodig om zijn werk te doen. Zijn goal fundeerde uiteinde lijk de 2-0-zege. Tot een kwartier voor tijd had Zaamslag echter knap standgehou den tegen de eersteklasser. In het eerste halfuur was de Zeeuws- Vlaamse ploeg zelfs de bovenlig gende partij. Het kopieerde de ^strijdwijze van Rijsoord, dat een week eerder in de competitie met 4-0 van Kloetinge had gewonnen. Het gunde Kloetinge geen tijd om op te bouwen en daar wist de ploeg zich zaterdag opnieuw geen raad mee. Een punt van aandacht voor Houtepen. Collega-trainer Kenny Verhoene was niet bijster tevreden met wat zijn manschappen vervolgens 'met de bal deden. Houtepen noemde het.optreden van zijn ploeg in het eerste halfuur angstig. Uit elke li nie had hij een speler een rustdag gegeven: verdediger Jaap Esser, middenvelder Teun Rentmeester en aanvaller Etiënne Mallie. Uitein delijk werden ze in de tweede helft alledrie alsnog opgetrom meld om de plaats in de vierde be kerronde zeker te stellen. Hoewel Kloetinge qua veldspel aanvankelijk weinig in de melk te brokkelen had, kreeg het wél de beste kansen. Tussen het veelvuldi ge en slordige balverlies door kwam Niels Kole regelmatig in sco- ringspositie. Zaamslag-doelman Bart Corstanje frustreerde de Kloe- tingse aanvaller echter keer op keer met of een hand of een been. Ook Mark Schuit en Mervin Nie- mantsverdriet (met kunst- en vliegwerk) kregen hem niet klein. Er waren twee redenen aan te voe ren voor de wederopstanding van Kloetinge. Enerzijds het gebles seerd uitvallen bij Zaamslag vlak voor rust van diepe spits Peter Die- leman, die toch de aas in de aanval van Zaamslag is. Ten tweede her overde Kloetinge het middenveld doordat het dieper durfde te spe len. Er was één reden aan te voe ren dat Kloetinge uiteindelijk won: Etiënne Mallie. Nadat doelman Jaco van der Schee een kopbal van Coen Goossen uit Arjan Hamelink ziet hoe zijn ploeggenoot Joris Rademakers het kopduel verliest van Kloetinge-aanvoerder Niels Kole (links). foto Willem Mieras de kruising had geslagen en Mario de Fouw een schot over de krui sing zag 'gaan, was het de beurt aan Mallie. Zes minuten na zijn in valbeurt maakte hij Corstanje met een droge knal kansloos. Een kop- kans van Tommy Tissink en een inzet van invaller Ad Verlinde kon den Van der Schee niet meer ver ontrusten. In blessuretijd counter de Niemantsverdriet naar de 2-0. Kloetinge-Zaamslag 2-0 (0-0). 75. Etiënne Mallie 1-0, 90+1. Mervin Nie mantsverdriet 2-0. Scheidsrechter: A.C. Deurloo (Tholen). Gele kaart: Daan Es ser (Kloetinge), Joris Rademakers, Sie- be van Damme en Mare de Haas (allen Zaamslag). Aantal toeschouwers: 350.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71