zeeland 15 vanouds op Schouwen-Duiveland Gemor in Zierikzee over hulpburgemeester Sint Plannen voor tijdelijke SStPJSf coffeeshop Middelburg kleine kernen Vliegveld Midden-Zeeland gaat dicht voor vluchten met helikopter maandag 23 november 2009 S 1111 'Vroeger kwam er een hulpburgemeester. We zijn vereerd dat nu de 'Ik wil naar Sinterkla-hddds' echte burgervader hier Staatpresentator Sinterklaasintocht Bruinisse anoniem mcis'c' jammerend aan de hand van moeder op weg naar huis in Zierikzee. door Ton van den Nouweland Winkeliers op Schou- wen-Duiveland zien de komende twee weken met vertrouwen tegemoet. Afgaande op de omzetten tot op heden, lij ken de inkoopmedewerkers van Sinterklaas zich niet te laten hinde ren door de economische crisis. Henk Goudzwaard van het gelijk namige warenhuis in Burgh-Haam- langlijstje. Bij Intertoys in Zierik- zee is Bakugan ook een hit. „Maar ook andere bordspelletjes doen het weer goed. De klant is wel wat bewuster met kopen," legt Miran da van de Klooster uit. „De spel computer loopt iets terug, ten gun ste van het traditionele speelgoed. Een doos Lego is natuurlijk ook goedkoper dan een computer." Qua omzet denkt Van de Klooster de nullijn vast te kunnen houden. „En ik denk dat we daarover niet mogen klagen, gezien de recessie." 'Klant koopt liever twee of drie betere dingen, dan W-eerdere prulletjes Edwin Duinhouwer van Delta Warenhuis stede is voorzichtig: „Ik weet niet wat de laatste weken voor Sinter klaas nog gaan doen, maar mo menteel ligt de omzet op ongeveer hetzelfde niveau als vorig jaar." Een artikel dat er dit jaar uit springt, is volgens Goudzwaard Ba kugan. Dat is een Japans bordspel met kaarten en magnetische knik kers, die op bepaalde vakjes open springen waarna er een miniatuur strijder te voorschijn komt. Met na me jongens zetten het op hun ver prulletjes," vertelt Edwin Duin houwer van de speelgoedafdeling. Ook hij verwacht niet minder te verkopen dan in anders Datailhandel Nederland rekent lan delijk op 450 miljoen extra omzet rond Sinterklaas. De indruk is dat de consument op veel zaken bezui nigt, maar niet op traditie en gezel ligheid in december. De winkel Koekeloere in Bruinisse verkoopt vooral kleine artikelen. „Cadeautjes voor in de schoen," zoals Inge van Hilst zegt. Ook zij heeft de indruk dat Sint zich door de crisis niet laat hinderen. In Renesse moet enkele jaren gele den een geboortegolfje hebben plaatsgevonden, want peuterspeel tje Thomas de Trein is bij Delta Warenhuis een hit. „De klant is se lectiever. Hij koopt liever twee of drie betere dingen, dan meerdere Het bordspel Bakugan is dit jaar populair onder jongens. Vanaf de muziektent schal de het zaterdagmiddag door Bruinisse. „Vroeger ontving een hulpburgemeester Sin terklaas. We zijn vereerd dat nu de echte burgervader hier staat." Een uur eerder, aan de zonovergo ten Nieuwe Haven in Zierikzee, was de stemming minder uitgela ten. Volgens de spreekstalmeester was Sint Nicolaas een half uur te laat, was er een tekort aan peper noten en het allerergste: er stond een hulpburgemeester op de kade in plaats van de echte. Sinterklaas zelf mag vanwege zijn hoge ambt niet letterlijk worden geciteerd, maar hij liet blijken in de belangrijkste woonkern van Schouwen-Duiveland niemand minder dan de belangrijkste man te verwachten. Voor de vele hon derden kinderen, zowel in Zierik zee als Bruinisse, maakte dat ech ter helemaal niets uit. Zij schreeuwden het uit van enthou siasme, ontvingen een aai over de bol van Sint of gaven beduusd een handje aan Zwarte Piet. In de muziektent van het Mossel dorp leek nog het even mis te gaan met het Sinterklaasfeest dit jaar. De Spaanse kindervriend ver wondde zich bij een dansje en be landde prompt in een identiteits crisis. Een liedje, een spelletje: niets hielp. Het was uiteindelijk de dokterpiet die Sint met een drank je weer bij zinnen kreeg. Een meisje in Zierikzee had er op weg naar huis nog geen genoeg van. „Ik wil naar Sinterkla-haaas," jammerde het kind aan de hand van haar moeder. In Bruinisse zong de Rock Rollpiet om Sint Nicolaas te troosten, nadat hij zich bij het dansen had bezeerd. Niet iedereen kon het lied waarderen. door Maurits Sep arnemuiden - Vliegveld Mid den-Zeeland is tot het einde van dit jaar gesloten voor commerciële helikopters. Alleen hulpverlenings diensten mogen nog met een heli kopter in Arnemuiden landen. Exploitant Zeeland Airport heeft dat besloten om boetes te voorko men. Per jaar mogen maximaal tweehonderd wentelwieken op Midden-Zeeland landen en ver trekken. Die vierhonderd vliegbe wegingen zijn bijna op. Volgens directeur Rob Gomers- bach zijn nog acht starts en landin gen mogelijk. Die reserveert hij voor vluchten van bijvoorbeeld de politie en de traumahelikopter. Want ook voor die vluchten krijgt het vliegveld een boete als ze bo venop de toegestane vierhonderd vliegbewegingen komen, stelt Go- mersbach. Of de acht resterende helikopterbe wegingen voldoende zijn om de hulpverleningsdiensten tot het ein de van het jaar te ontvangen zon der over de limiet te gaan, hangt onder meer af van het weer, stelt Gomersbach. „Als het slecht weer is, gebeuren er meer ongelukken en dan vliegt de traumahelikopter vaker. Die komt niet altijd naar Midden-Zeeland, maar wel als hij moet tanken." Tegenover het risico van boetes staat ook het gemis aan inkom sten. Want elke helikopterpiloot die er landt, moet gemiddeld veer tig euro betalen. middelburg - Een tijdelijke coffeeshop tussen het NS-station en de Schroeweg en in de tussen tijd de beoogde locatie voor een permanente coffeeshop aan de Kle- verskerkseweg aanpakken. Dat idee hebben de ondernemers Dimitri Breeuwer en Will van Looy eind vorige week ingediend bij de gemeente Middelburg. De beide ondernemers willen al enige tijd in Middelburg een cof feeshop beginnen. Begin dit jaar hadden ze voor dat doel de bene- denetage van Stationsstraat 24 ge huurd. Dat voormalige restaurant kan nu echter niet meer veranderd worden in een coffeeshop omdat een meerderheid van de gemeente raad niet wil dat er in de binnen stad een shop komt. Begin deze maand besliste de raad dat er wel een mag komen aan de Klevers- kerkseweg in het gebouw van Het Traject waar nu nog voortijdige schoolverlaters worden opgevan gen. Bouwkundig verkeert het ech ter in een slechte staat. De beide ondernemers willen daar wel een coffeeshop exploiteren. Ze beseffen echter dat het nog lang kan duren voor het pand vrijkomt en geschikt is voor een coffeeshop. Voor twee, maximaal vijf jaar wil len ze nu naar een braakliggend terrein naast het NS-station. lsendorp - Nieuwdorp heeft zater dag in het Brabantse Elsendorp naast de Dorpsvernieuwingsprijs gegrepen. De Landelijke Vereniging voor Kleine Kernen reikt de prijs eens in de twee jaar uit aan een dorp dat op een innovatieve en duurza me manier werkt aan versterking van de sociale samenhang. Naast Nieuwdorp deden Esbeek, Koot wijkerbroek, Meddo, Poppenwier, Spoordonk, Wijk aan Zee en Zui- dermeer een gooi naar de prijs. Wijk aan Zee werd door de jury als winnaar gekozen. Wijk aan Zee mag mee naar Zuid-Tirol om daar mee te doen aan de Europese va riant van deze wedstrijd. StfUCi/,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65