Sinterklaas winkelt als 14 Besluit over jeugdhonk na protesten uitgesteld Pauselijk lintje voor parochiebestuurder Workshop mobiel bellen voor senioren Poging tot plaatsen skimmer tankstation Jongens aangehouden voor vernielingen Weekeinde voor partners in kuuroord Volt Violin winnaar ronde 2ndlnfluenZ Café De Biet behoudt plaats in Top 100 Karla Peijs opent Technasium bij Pontes Zierikzee maandag 23 november 2009 Wij verwachten de nullijn vast te kunnen houden. En ik denk dat we daarover niet mOgen klagen, gezien de recessie Miranda van de Klooster, leidinggevende bij Intertoys Zierikzee door Ton van den Nouweland NOORDGOUWE - Om de gemoede ren in het dorp te bedaren, is het besluit over een nieuw jeugdhonk in Noordgouwe met een week uit gesteld. Eigenlijk had de knoop afgelopen vrijdag doorgehakt moeten wor den. Dat wordt nu maandag de 30ste, in aanwezigheid van de bur gemeester. „Het is vervelend ge gaan. Er zitten zoveel oneffenhe den aan de zaak, dat we alles nog eens op een rijtje moeten zetten. Zo hebben veel ondertekenaars van het protest de bijbehorende brief niet gelezen," zegt dorpsraad voorzitter Ineke van Dijke. In die brief maken twee inwoners, die vlakbij het toekomstig jeugd honk wonen, gehakt van de plan nen. Ze schrijven dat de jongeren OOSTERLAND Leerlingen van de Prins Maurits Scholengemeenschap in Middelhar- nis komen vrijdag naar verzor gingshuis De Seale in Oosterland om ouderen de werking van de mo biele telefoon te laten zien. De workshop is gratis en duurt van 13.30 tot 15.30 uur. De organisatie is in handen van het Welzijnshuis en het Rode Kruis. BRUINISSE BRUINISSE - Bij benzinestation Pin Go aan De Dreef in Bruinisse is geprobeerd skim-apparatuur aan te brengen. Dit apparaatje kopieert de gegevens van de gebruiker, waarna diens bankrekening wordt geplun derd. Volgens een woordvoerder van de politie zat de paslezer vrij dag los, maar is geen skim-appa- raat aangetroffen. Eerder was dat wel het geval bij dit tankstation. 'S-GRAVENPOLDER Een 17-jarige jongen uit Kapelle, een 15-jarige uit Noord-Beveland en een 16-jarige uit Goes zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Provinciale weg in 's-Gravenpol- der aangehouden. Het trio had put deksels opengezet en een verkeers- paal en een vuilnisbak vernield. het vorige jeugdhonk totaal heb ben gesloopt en dat er drank en drugs werden gebruikt. Van Dijke: „Het groepje jongens dat nu sa men met het Welzijnshuis aan het jeugdhonk bezig is, doet dat op een goede manier. Ze zijn hartstik ke serieus bezig en dan is het jam mer dat dit er tussendoor fietst." Volgens de plannen komt het nieu we jeugdhonk in een vergaderzaal van de leegstaande basisschool naast het dorpshuis. De ideale plek, volgens Van Dijke. „Er hoeft niets verbouwd. Het kost geen geld." Maar de dorpsraad zal niet koste wat kost aan deze locatie vasthouden. „Als we helemaal geen steun krijgen, weet ik niet waar we uitkomen. Maar dat kan ik me eigenlijk niet voorstellen. Voorop staat dat we zorgvuldig met elkaar in gesprek blijven." NOORDGOUWE Kuuroord De Schouw in Noordgou we houdt vrijdag een weekeinde voor partners. Als mensen langer bij elkaar zijn, kan de intensiteit van het contact afnemen. In de cur sus 'Intimiteit en lichamelijkheid voor partners' doen deelnemers ge- spreksoefeningen en masseren el kaar. De cursus wordt gegeven door Lena Span en Peter Schou- tens. Info: 06-50260950. OVEZANDE De tweede voorronde van 2ndln- fluenZ in popcentrum De Klomp in Ovezande is gewonnen door poprockband Volt Violin. Het kwartet steeg uit boven het ge middelde niveau van de over het al gemeen jonge popacts. Toch be staat ook Volt Violin nog maar am per een jaar. Death-metalband De- huminization sleepte de pu blieksprijs in de wacht. ZIERIKZEE Café De Gekroonde Suikerbiet in Zierikzee staat ook komend jaar op numer 26 in de Top 100 van Misset Horeca. De ranglijst wordt samengesteld op basis van onaangekondigde in spectiebezoeken. De Biet staat voor het vijfde jaar in de lijst en begon op de 65ste plaats. Braai/tapperij De Mug in Middel burg staat op 23, Het Anker in Hulst op plek 57. Het beste café van Nederland is volgens vakblad Mis set café De Beyerd in Breda. 1Kitesurfer dodelijk verongelukt 2. Poging tot skimmen Bruinisse 3. Politie zoekt getuigen ongeval TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl BE Bij beschikking van de Rechtbank Middelburg, Sector Kanton, Locatie Middelburg d.d. 22 oktober 2009 is onder curatele ex artikel 1:378 van het Burgerlijk Wetboek gesteld de heer Meivin VAN SORGE. geboren te Vlissingen op 13 mei 1988, wonende aan de Roozenburglaan 72 te (4337 JJ) Middelburg en is tot curator benoemd de heer J.L. Schonis (Budgetbegeleiding Zeeland), wonende aan de Breeweg 35 te (4335 AN) Middelburg. Sinterklaas arriveerde zaterdagmiddag in een zonovergoten Zierikzee. Bovenaan de trap wacht hulpburgemeester Ad Verseput de Goedheiligman op. foto's Ronald de Dekker door Raymond de Frel OVEZANDE - Eigenlijk kon de zon dag voor Ad Schenk sowieso al niet stuk. Na een jaar vol activitei ten vierde 'zijn' parochie Onze Lie ve Vrouw Hemelvaart in Ovezan de officieel dat het kerkgebouw 150 jaar bestaat. Het gaat om de kerk, stelde Schenk keer op keer. Maar gisteren ging het ook even om Schenk. Aan het einde van de viering reik te Vicaris Schoenmakers van het Bisdom Breda Schenk een pauselij ke onderscheiding uit. Hij mag zich voortaan ridder in de orde van de heilige paus Silvester noe men. Dat is na de orde van Chris tus, orde van het Gulden Spoor en Gregorius-orde de hoogste pauselij ke onderscheiding. Deze wordt toe gekend aan katholieken en niet-ka- tholieken die zich bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt in dio cesaan of regionaal verband. Schenk is vice-voorzitter van het parochiebestuur en voorzitter van de interparochiële vereniging De Bevelanden en Schouwen-Duive- land. Ook was hij vele jaren actief als voorzitter van het bestuur van de katholieke school. In het jubi leumjaar schreef Schenk samen met Piet Rijk het jubileumboek Een baken van het Roomse leven. ZIERIKZEE - Commissaris van de ko ningin Karla Peijs opent vrijdag middag het Technasium van de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. Het Technasium is een onderwijs- stroom in havo en vwo. Het nieu we vak onderzoek ontwerpen en de traditionbele bètavakken staan hierin centraal. Voor het Technasium is bij Pieter Zeeman een nieuwe werkruimte gemaakt, die dienst doet als atelier, design ruimte en laboratorium. Voorafgaand aan de opening houdt oud-leerling Rico van Don gen een presentatie over zijn deel name aan de World Solar Challen ge 2009. Van Dongen hield hier van in de PZC een dagboek bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64