Zeeland PZC u Anderhalve ton voor de watersport SCH0UWEN-DU1VELAND 14 en 15 19 Vertederend slot wintereditie Centree 18-jarige raakt rijbewijs kwijt almanak Verrassing Sinterklaas winkelt als vanouds op Schouwen-Duiveland Maandag 23 november 2009 Anti-theater waar je ademloos naar kunt kijken Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ACTIEPROGRAMMA Gemeentebestuur neemt aantal taken uit Watersportvisie op zich door Ton van den Nouweland zierikzee - In 2011 moet anderhal ve ton worden vrijgemaakt voor bevordering van de watersport op Schouwen-Duiveland. Ook in de jaren daarna wordt geld gereser veerd voor deze recreatievorm. Dat blijkt uit het actieprogramma, dat is gedestilleerd uit de Water sportvisie van onderzoeksbureau Vrolijks. Voor de visie is met ze ventig belanghebbenden uit de wa tersport overlegd. Van de anderhalve ton is 100.000 euro geoormerkt als 'uitbreiding sinvestering'. Dat betekent dat de gemeenteraad volgend jaar de be steding hiervan in de vorm van aparte voorstellen moet goedkeu ren. De andere 50.000 euro is al zeker. Die komt uit de pot 'Schou wen-Duiveland kiest voor toeris me'. De helft van dit bedrag is een malig, de andere 25.000 euro komt elk jaar beschikbaar. „Er is voorlopig geen extra geld voor de Watersportvisie," zegt wet houder Ad Verseput. „Het gaat om herschikking van bestaande bud getten." Het gemeentegeld wordt besteed aan twee trailerhellingen: een nieu we - ergens tussen Zierikzee en Bruinisse - en het opknappen van de bestaande helling bij de Schelp- hoek. Verder een drijvend ponton voor de Bruine Vloot aan 't Luitje en informatieborden voor charter vaart en mosselvloten. Er komen ook nieuwe aanlegplaat sen voor de chartervaart, bijvoor beeld bij de Heerenkeet en het Wa tersnoodmuseum, betere voorzie ningen voor (rivier-)cruiseschepen in Zierikzee en Bruinisse en nieu we afmeerplaatsen op het water van Grevelingen en Oosterschelde. Ten slotte worden zes strandjes aan beide plassen opgeknapt. Verreweg de meeste aanbevelin gen uit de Waterportvisie komen voor rekening van de branche. Verseput: „Watersport wordt voor Schouwen-Duiveland een van de belangrijkste zaken voor de toe komst. Er hangt veel omheen." In de Waterportvisie staan voor stellen om watersporters de wal op te krijgen en 'droge' toeristen te laten varen of duiken. Volgens bureau Vrolijks bevordert dat de omzetten in de recreatiebranche. t zierikzee - Het laatste deel van de voorstel ling Avondrood van Stichting Dansz gaat over de hechte band tussen moeder en piepjonge dochter. De dansers wisten daarmee zaterdag avond het publiek in de Nieuwe Kerk van Zie rikzee te ontroeren. Avondrood, de jubileum voorstelling van Dansz, was meteen het slotak koord van de winter-previews van Centree, de club die van de Nieuwe Kerk en omgeving het culturele hart van Schouwen-Duiveland wil maken. De ongeveer 150 bezoekers zagen za terdag een gevarieerde voorstelling uit acht delen, elk met een eigen verhaal, sfeer en mu ziek. Openinsgact Women's Rebellion (foto) gaat over verzet van vrouwen tegen de islami tische wetgeving. Bij het titelstuk Avondrood komt de eerste lichting van Dansz op de vloer. In totaal 48 dansers en danseressen en drie muzikanten werkten mee aan de voorstel ling. foto Ronald den Dekker zierikzee - Een 18-jarige automobi list uit de gemeente Schou wen-Duiveland heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn rijbe wijs moeten inleveren. De jonge man reed met een gecorrigeerde snelheid van 148 kilometer per uur over de N59, ter hoogte van Zierikzee. Hier geldt een maxi mumsnelheid van 80. De politie schreef ook een proces-verbaal uit. Tip? redactie@pzc.ni De vierjarige Edo uit Middelburg ging voor het eerst naar de basis school. Hij komt niet uit een christe lijk gezin, maar zijn ouders hadden er geen moeite mee dat hij iets zou opsteken van het christendom. Boven dien was de school vlakbij. Was het leuk op school? vroeg zijn moeder na de eerste dag. Ja, vond Edo, ze waren allemaal erg lief. En had hij ook leu ke dingen gedaan, wilde moeder we ten. „Ja hoor, we moesten op een stoel gaan zitten, onze mondjes even op slot doen en onze handen voor on ze oogjes houden." „En wat gebeurde er toen?", vroeg mama, die het ant woord kon raden. „Nou", zei Edo, „helemaal niks." En dat vond hij een beetje gek. „Toen ik mijn oogjes open deed was er geen verrassing."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63