sport 133 Hoedekenskerke laat twee punten liggen in duel met Domburg Routine helpt Van Damme aan winst Kruiningen komt tekort tegen De Meeuwen Koploper SPS is het spoor bijster Smerdiek sluit bekertoernooi af met remise maandag 23 november 2009 Spelmoment uit de voetbalwedstrijd MIDDELBURG - De Meeuwen won zaterdag in de derde klasse A het inhaalduel in en tegen Kruiningen met 3-0. In 3B won Rillandia van hekkensluiter DVO'60 en was Noad'67 niet scherp genoeg tegen Internos. Kruiningen-De Meeuwen 0-3: In de eerste helft werd er niet ge scoord, maar tien minuten na rust zorgde Vincenzo Lorello op aange ven van Dennie Huibregtse voor de 0-1. Even zette Kruiningen nog aan, maar toen Dennie Huibregtse uit een voorzet van Robin Dek de 0-2 maakte, was het verzet van de thuisploeg gebroken. Op aangeven van Lorello tekende Timme Kwast vervolgens nog voor de 0-3. De ploeg uit Zoutelande liet daarna nog kansen liggen om de score uit te bouwen. DVO'6o-Rillandia 1-2: Na tien mi nuten kopte de volledig vrijstaan de Ronnie Broere de thuisclub naar een voorsprong. Arjan Koop- mans liet in de tweede helft een dot van een kans op de gelijkma ker onbenut. Twaalf minuten voor tijd zorgde Marco Minnaard als- door Koen de Vries MIDDELBURG - De Belg Chris van Damme won gisteren de twintig ste editie van het Open Middel burgs bowlingkampioenschap. Zijn geheim? Routine, dacht hijzelf „Ik bowl al 39 jaar en weet zo langza merhand wel hoe ik met moeilijke omstandigheden moet omgaan." Routine hadden de bowlers giste ren wel nodig in bowlingcentrum De Kruitmolen in Middelburg. Or ganisator Rens Vader had een heel gemeen oliepatroon over de acht banen uitgelegd, de Kameleon ge naamd. De naam zegt het al: als de bal een paar keer over de baan ge rold is, verandert het oliepatroon en kiest het speeltuig een andere koers. „Je moet weten wat er gebeurt en wat je moet doen", doceerde de vijfvoudig Belgisch kampioen Van i-De Meeuwen. foto Willem Mieras nog voor 1-1. Twee minuten later tekende Bud Aschman met een kopbal (nadat de keeper in eerste instantie nog redding bracht op een inzet van Koopmans) voor de winnende treffer. De 41-jarige Aschman raakte daar bij geblesseerd, waardoor de vijf tienjarige Jobbe de Wilde zijn de buut kon maken bij Rillandia. In de slotfase kwam de Bevelandse ploeg goed weg toen de scheids rechter niet zag dat Raimon Schou ten in zijn eigen zestienmeterge bied hands maakte. Noad'67-Internos 1-2: Uit een vrije trap zorgde Patrick van Dron- gelen voor 0-1. Het manco bij Noad was het gebrek aan effectivi teit van de aanvallers. Tekenend daarvoor was de gemiste penalty van Lars Steijn. Kort na rust coun terde Internos via Van Drongelen naar jd-2. Tien minuten voor tijd zorgde Lars Steijn met een schui ver voor de aansluitingstreffer. Het geroutineerde Internos gaf de voor sprong niet meer uit handen, al had Noad'67 misschien wel een punt verdiend. Damme na zijn zege. „Vroeger was bowlen veel moeilijker dan nu. Er waren geen oliemachines, er was geen topmateriaal. Je moest steeds je strategie bepalen en weer aanpas sen. Daar pluk ik nu de vruchten van." Van Damme was één van de acht finalisten die in de aanloop naar dé finaledag het best met de omstandi- gen konden omgaan. Zij overleef den de voorronden en de halve fi nales. Onder hen bevonden zich geen Zeeuwen. Dus niet Bevelan der André Reijerse, die vorig jaar zijn comeback vierde met een fina leplaats en ook niet de achttienjari ge Middelburger Sander de Jonge, die kortgeleden een perfect game gooide. Vlissinger Loep van der Zwan was er nog het dichtst bij. Hij strandde gistermorgen in de halve finale. In de tweede klasse streed wel een door Marco Puik MIDDELBURG - Wemeldinge en Hoe dekenskerke moesten in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal puntenverlies toestaan. Wemeldin ge speelde na een 2-0- achterstand met 2-2 gelijk tegen MZVC en Hoe dekenskerke redde in de slotfase een punt tegen Domburg: 1-1. 's-Heer Arendskerke profiteerde met een niet mis te verstane zege op Apollo'69:1-7. Domburg-Hoedekenskerke i-j.: Een veel sterker Domburg liet voor de rust enkele grote kansen onbe nut. Een bal op de lat was het eni ge wapenfeit van de bezoekers. Het was wachten op een Domburgse voorsprong, die er pas na 75 minu ten kwam. Op aangeven van Mauri ce Bernard schoot Chiel Maranus raak: 1-0. In de derde minuut van de blessuretijd kwam Hoedekens kerke onverdiend langszij. Een afge weerde vrije trap kwam voor de door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Vorig weekend ver loor SPS de eerste punten en in de thuiswedstrijd tegen ZPR'84 liep de koploper nu tegen de eerste sei zoensnederlaag op. Mevo en Smer diek profiteerden door zelf wel te winnen en volgen nu op één en twee punten. SPS-ZPR'84 0-1: SPS, dat speelde zonder Hilbert van Akkeren, Mi chel Lisseveld en Leo Vroegop, liet ZPR'84 in de wedstrijd komen. Voor rust misten Jorn Elenbaas en Ramon Voshol twee goede kansen voor SPS. In de tweede helft miste Erwin Feijtel, na een overtreding op Willem Bevelander, zelfs een strafschop voor SPS. Nihat Babat scoorde daarna namens ZPR'84 wel. Na een overtreding op Feijtel, die geblesseerd het veld verliet, trok scheidsrechter Van Broekho ven direct rood voor Ghalid El Fa- dili. Tegen tien man kreeg Colin voeten van Pepijn Adriaanse: 1-1. MZVC-Wemeldinge 2-2: Voor rust was MZVC de bovenliggende ploeg. Alexander Bom zorgde van uit een strafschop voor 1-0 en die zelfde speler was ook verantwoor delijk voor de 2-0. MZVC vergat de score verder op te voeren. De twee de helft was volledig voor Wemel dinge, dat dankzij twee treffers van Pieter Bolle (een strafschop en een vrije trap) langszij kwam. Apollo'69-'s-Heer Arendskerke 1-7: In een eenzijdig duel had een verzwakt Apollo'69 niets te vertel len. Wouter de Kort zorgde na 27 minuten voor 0-1. Een loepzuivere hattrick van Henry van Gilst resul teerde in een 0-4-ruststand. Een kwartier voor tijd nam Michiel Bouwman de 0-5 voor zijn reke ning. Via Pieter Adema (stafschop) en Lennard Westerweele liep Arendskerke uit naar 0-7, waarna Arthur Koeman de eer nog kon red den voor de thuisclub. van der Slikke nog een kans op de gelijkmaker en in de slotfase werd Willem Bevelander wegens com mentaar op de leiding ook nog uit het veld gestuurd. Smerdiek-Waarde 7-1: Andreas Vroegop was met vier treffers de grote man bij de thuisploeg. Souli man el Bouzzaoui zorgde al bin nen tien minuten voor de 1-0 en voor rust tilde Vroegop met een zuivere hattrick de stand naar 4-0. In de tweede helft scoorde Daan de Viet de 5-0 en met zijn vierde treffer tekende Vroegop voor de 6-0. Nadat Jan de Viet hands maak te in het eigen strafschopgebied kreeg Waarde een penalty. Vanaf de stip maakte Jan-Willem van Vel- thuijsen er 6-1 van. Met zijn eerste doelpunt in de hoofdmacht van Smerdiek bepaalde linksback Gert-Jan Snip de eindstand op 7-1. Vosmeer-WIK'57 6-1: Rachid Bou- houdane opende na vier minuten de score en dat was de opmaat Heinkenszand-Bevelanders 4-2: De thuisclub opende al vroeg de score. Na een sterke actie van Maar ten Griep was Martij n Simonse tref zeker. Matthijs Klaasse tekende na achttien minuten voor de gelijkma ker. Een treffer van Tom Blommae- rt resulteerde in 2-1. Heinkenszand liet vervolgens veel kansen onbe nut, waarna Leon Bek kort voor rust voor 3-1 zorgde. In de tweede helft sloop er gemakzucht in het spel van de thuisclub en kon Beve landers via Michel Verburg iets te rug doen. Met een kopbal legde Tom Blommaert de eindstand vast. Borssele-SVD 5-0: SVD had niets in te brengen tegen Borssele. Door doelpunten van William Boone en Stefan Boonman leidde de thuisclub na 45 minuten al met 2-0. Een strafschop van Toon van Liere (pal na rust) leverde Borssele de 3-0 op. Marco van Nieuwenhui- zen en Stefan Boonman voerden de score verder op. voor een doelpuntrijke middag in Vosmeer. Ilias El Jilali zorgde voor 2-0 en met zijn tweede treffer zorg de Bouhoudane voor de 3-0. Via Soufian Allouchi werd het in de tweede helft 4-0 en daarna kreeg de thuisploeg een strafschop. Van af de penaltystip scoorde Bouhou dane opnieuw. Ali Oumhamed til de de stand vervolgens naar 6-0. In de laatste vijf minuten scoorde Ferry Berrevoets nog tegen. Stavenisse-Brouwershaven 0-5: Stavenisse kreeg zowel voor als na rust welgeteld één kans en de over winning van Brouwershaven was verdiend. Patrick Berrevoets zorg de voor de 0-1 en na een inschat tingsfout van de Stavenisse-doel- man tekende George Barnes voor rust nog voor de 0-2. In een tijds bestek van twee minuten viel na zo'n twintig minuten in de twee de helft via Berrevoets de 0-3 en 0-4. Via Frank Kristelijn werd het ook nog 0-5. hoornaar - De voetbalsters van Smerdiek hebben -het bekertoer nooi afgesloten met een 3-3-gelijk- spel tegen Stedoco. Eerder had de ploeg uit Sint-Maartensdijk al ver loren van DSE en Longa. Stedoco opende zaterdag de score, waarna Martine de Witte op aan geven van Suus Hopstaken voor de gelijkmaker zorgde. Diezelfde De Witte schoot de bal even later uit een hoekschop van Lenny Stoutjesdijk hard in de touwen (1-2). Kort voor rust kwam de thuisclub langszij. Uit een strafschop nam Stedoco na rust. de leiding in handen, maar via Angelique Hage (assist Anne Hage) scoorde Smerdiek de gelijk maker. Met tien tegen elf (Daphne Leemans ontving rood vanwege natrappen) liet Suus Hopstaken na mens Smerdiek nog een goede mo gelijkheid onbenut om haar ploeg de winst te bezorgen. Chris van Damme voelde zich het best thuis op de Kameleon, het lastige oliepatroon in Middelburg. foto Ruben Oreel flink aantal Zeeuwen om de eindze ge. Toch stonden ze na afloop alle maal met lege handen. Ook hier ging een Belg met de hoofdprijs naar huis: Jodi Nauwelaers. Goese- naar Freddy Schijf werd tweede, Bert Roodenburg uit Vlissingen derde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59