15~ Tjoba mist schotkracht in Pijnacker Oemoemenoe zakt weg na uitvallen Legrand 32 ZAALKORFBAL Ondanks de tien doelpunten van Dirk-Jan Westmaas won Tjoba zaterdag niet. De ande ren volgden zijn voorbeeld onvoldoende. Van der Meet in slotronde kwalificaties Gelijkspel voor 's Lands Welvaren Guequièrre snelste Zeeuw in Frankrijk Prima overwinning FM Sranang 2 De la Ruelle tweede in Ronde Drieschouwen Kwadendamme hard onderuit in inhaalduel maandag 23 november 2009 TOP-korfbalster Petra de Ridder miste de voorbe reiding op de zaal door een polsbreuk. Deson danks scoorde ze in de eerste twee duels 15 keer. 'Onder druk van Avanti haalden te veel spelers hun niveau niet' Tjoba-trainer Chris van Put door JaapJan Ritsema Togo-korfballer Marten Postema kijkt de bal na, die hij niet heeft kunnen vangen in het duel met Seolto. Ploegge note Marscha van Belzen volgt zijn verrichtingen op de achtergrond. foto Willem Mieras GOES - De schotkracht van de korf ballers van Tjoba liet zaterdag in Pijnacker te wensen over. De over- gangsklasser uit 's-Heer Hendriks kinderen moest daardoor op zoek naar andere oplossingen, maar vond die niet voldoende. Het acht tal van trainer Chris van Put ver loor met 19-17 van Avanti. Avanti-Tjoba 19-17: De finesses ontbraken bij de Bevelanders, moest Chris van Put constateren. „De mannen hadden hun schot in Goes gelaten." Uitzondering op de regel was Dirk-Jan Westmaas, die liefst tien treffers voor zijn reke ning nam. Tegen een stug spelend Avanti werd de duelkracht veelvuldig ge test en regende het strafworpen. „Onder druk van Avanti haalden te veel spelers hun niveau niet", zei Van Put. „De. schotklok vereist 25 doelpunten om zeker te zijn van winst en dan is 17 dus gewoon te weinig." Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 10, Gerben van Boven en Johanneke Vleu gel 2, Niels Westmaas 1, Esmee Walra ven en Manon Braam 1. TOP-Merwede 24-15: Vooral op momenten dat eersteklasser TOP overschakelde op een hoger tempo kwamen de bezoekers uit Slied- recht in de problemen. Bij de rust kon Merwede de schade nog enigs zins beperken (11-7), maar onder aanvoering van een met scherp schietende Petra de Ridder (negen treffers) liep de Arnemuidse ploeg ver weg. Uiteindelijk stopte de tel ler bij 24-15. Scores TOP: Petra de Ridder 9, Corné Bezemer 5, Jeanine Marijs 3, Wilma de Ridder 2, Jordi Meulmeester 2, Nelleke van Belzen, Leon wan Belzen en Peter van Belzen 1. IJsselvogels-Fortis 17-15: „Het was een onverdiende nederlaag", aldus Fortis-coach Leonard Debbaut. 1\vee afgekeurde doelpunten en onthouden strafworpen deden de Souburgse ploeg aan het kortste eind trekken. In Debbauts ogen was zijn ploeg na rust (10-6) do minant en hadden de twintig tref fers zomaar gehaald kunnen wor den. Scores Fortis: Remco Crucq en Niels Bebelaar 4, Esther Kasse 3, Patrick Kop- pejan, Chalana Janisse, Mark Trimpe en Renz Zwartepoorte 1. Vriendenschaar-All Ready 14-12: De Zierikzeese ploeg liet ook de tweede kans op een overwinning liggen. All Ready staat daardoor puntloos onderaan in de tweede klasse. Na de snelle 7-2-tussen- stand was het al gebeurd met de Schouwenaren. Scores All Ready: Remy Quist 5, Jan-Willem van Nieuwenhuijze 3, Es ther Snoek 2, Anouk van Tiggelhoven en Yvonne Joziasse 1. Olympia-Swift 9-9: „Aanvallend scoorden we een onvoldoende." Zo deed coach Dennis Plantinga de puntendeling in Spijkenisse af Zijn teleurstelling zat vooral in de pa niek die zich in de slotfase ook van de ervaren korfballers meester maakte. Swift verspeelde een 6-9- voorsprong. Scores Swift: Richard Geldof 5, Paul van de Berg 2, Matthijs Pagé en Vera Kuijper 1 Togo-Seolto 13-9: De frisse wind van coach Carlo de Waele resul teert in een slagvaardig Togo. Seol to was niet bij de les en ervoer dat daardoor aan den lijve. In de eerste helft was het Goese team opper machtig. Na rust (9-4) konden de Vlissingers aanhaken, maar ook niet meer dan dat. Scores Togo: Janneke de Wit 3, Mar ten Postema, Dennis Boelman en Jan kees Goossens 2, Corné van Rooijen, André Goossens, Wendy Uitterhoeve en Mijke Tahapary 1. door Hans Markusse MIDDELBURG - Eersteklasser Oemoe menoe had in Den Haag erg lang uitzicht op de eerste competitieze ge van het seizoen, maar in de slot minuten trok HRC 2 toch de volle winst naar zich toe: 19-17. Derde klasser Tovaal behaalde op sport park Het Schenge de vierde over winning op rij: 25-14. HRC 2-Oemoemenoe 19-17: Oe moemenoe begon goed tegen de re serves van ereklasser en veelvuldig landskampioen HRC. Met captain Fabien Legrand weer in de gelede ren kwamen de Middelburgers via Devin Schutte op o-5en voor rust breidden Quinten van Dijk en Lau rent Legrand de voorsprong uit naar 0-12. In de tweede helft moest Fabien Legrand toch weer met een knie blessure naar de kant en de erva ren Hagenaars maakten handig ge bruik van de omzettingen in het Middelburgse team. Ze trokken de wedstrijd helemaal naar zich toe en wonnen ook nog. Tovaal-HRC 3 25-14: Al na vijf mi nuten opende Jan-Joost Wiebrens de score met een try, die door Niels van Ham werd geconverteerd: 7-0. De thuisclub had de stormachtige wind in de mg en de Hagenaars werden voortdurend op eigen helft vastgezet. Dat resulteerde in een 20-7-voorsprong halverwege. Na rust had HRC 3 het overwicht en binnen tien minuten werd de achterstand verkleind tot 20-14. Vooral de derderijers Maghiel Han- se, Maarten Buijs en Jan Otte wis ten veel Haagse aanvallen al in de kiem te smoren en toen Niels van Harn in de 62e minuut een try wist te drukken, was het verweer van de opponent gebroken. KALGOORLIE Tennisster Angelique van der Meet is gisteren prima begonnen aan de kwalificaties van het 25.000 dollartoernooi in het Australische Kalgoorlie. De achttienjarige in woonster van 's-Heer Abtskerke was in de tweede ronde - ze had in de eerste ronde een bye - te sterk voor de Australische Deeon Mladin: 6-3 6-3. ZUNDERT In BC Den Hoek, het biljartwalhal la in Zundert, veroverden de drie- banders van 's Lands Welvaren 1 een punt op Teletronika in poule twee van de tweede divisie. Jaap Hameling versloeg Cees Jo- chems met één punt verschil. Inval kracht Piet Koek boekte voor de pauze eveneens een overwinning. Erna kwam Teletronika toch nog langszij. VILLEFRANCHE SUR SAONE De Middelburger John Guequièrre was zaterdag de snelste Zeeuw in de Franse Beaujolais-marathon. Hij overschreed de finish in Ville- franche sur Saone in 3.31.40. Vlis- singer Jon van Caspel noteerde 3.41.48, Robert Carol (Middelburg) 3.44.01 en Jack van Aspert (Middel burg) 3.58.30. De marathon ging van start in het wijndorpje Fleurie. ROOSENDAAL De zaalvoetballers van FM Sra nang 2 deden in de onderste regio nen van de eerste klasse goede za ken in de uitwedstrijd tegen MMS Uinited 2. In Roosendaal werd de nummer negen met 1-6 verslagen. Bij rust was het 1-3. De doelpuntenmakers voor de Goese ploeg waren Quassim Ha- moudi (2), Peter Overdulve (2), Vir gil deMeza en Jiru Filemon. AXEL Edwin de la Ruelle uit Koewacht is zaterdag tweede geworden in de Ronde Drieschouwen, een hard loopwedstrijd over 16 kilometer in en om Axel. Met 58.01 minuten zat hij ruim achter de Belg Tom van Driessche, die 56.49 klokte. Bij de vrouwen won de Middel burgse Fatima Goncalves. Zij finish te in 1.18.45. KWADENDAMME Zondag-vijfdeklasser Kwadendam me beleefde gistermiddag weinig plezier aan de ontmoeting met NVS. Het inhaalduel eindigde in een 1-5-zege voor de Brabanders. Marius Mosiej bracht de thuisclub nog wel op voorsprong, maar via Ferry van Geel kwamen de be zoekers langszij. Na rust bouwden de gasten aan een flinke voor sprong.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58