aan de schenen sport 131 Patrijzen heeft de overwinning ruim voor de hagelbui al binnen Dolende 'Boys' doen vertrouwen op Verzorger en invaller maandag 23 november 2009 Jaap Esser begon niet in de basis in het duel met Zaamslag. Als bankzitter kreeg hij wel de taak om als verzorger op te treden. Toen Erwin van der Woerdt geblesseerd raakte, kwam de verzorger echter alsnog in het veld als speler. door Rudy Boogert KLOETINCE - Met de topper tegen Heerjansdam in het verschiet kreeg een aantal spelers van Kloetinge za terdag verplicht rust voorgeschre ven van trainer Cees Houtepen. Zaamslag sputterde in de derde ron de van de districtsbeker echter zó tegen, dat de vaste krachten alsnog uit hun 'retraite' moesten komen om Kloetinge een ronde verder te helpen. Etiënne Mallie had als in valler maar zes minuutjes nodig om zijn werk te doen. Zijn goal fun deerde uiteindelijk de 2-0- zege. Tot een kwartier voor tijd had Zaamslag echter knap standgehou den tegen de eersteklasser. In het eerste halfuur was de Zeeuws- Vlaamse ploeg zelfs de bovenliggen de partij. Het kopieerde de strijdwij ze van Rijsoord, dat een week eer der in de competitie met 4-0 van Kloetinge had gewonnen. Het gun de Kloetinge geen tijd om op te bouwen en daar wist de ploeg zich zaterdag opnieuw geen raad mee. Collega-trainer Kenny Verhoene was echter niet bijster tevreden met wat zijn manschappen vervol gens met de bal deden. „Tot twin tig meter voor het doel van Kloetin ge ging het goed", constateerde hij. Op het middenveld was Zaamslag in de openingsfase heer en mees ter. Met name aanvoerder Joris Ra demakers en Johan van Rumst kon den doen wat ze wilden. „Maar voorin werd de bal telkens net iets te ver gespeeld of was er net geen controle." Houtepen noemde het optreden van zijn ploeg in het eerste halfuur angstig. „We speelden in een iets andere formatie", zei hij. „Mis schien moesten ze wennen." Uit el ke linie had hij een speler een rust dag gegeven: verdediger Jaap Esser, middenvelder Teun Rentmeester en aanvaller Etiënne Mallie. Uitein delijk werden ze in de tweede helft alledrie alsnog opgetrommeld om de plaats in de vierde bekerronde zeker te stellen. Hoewel Kloetinge qua veldspel aan vankelijk weinig in de melk te brok kelen had, kreeg het wél de beste kansen. Tussen het veelvuldige en slordige balverlies door kwam Niels Kole regelmatig in scoringspo- sitie. Zaamslag-doelman Bart Cor- stanje frustreerde de Kloetingse aanvaller echter keer op keer met of een hand of een been. Er waren twee redenen aan te voe ren voor de wederopstanding van Kloetinge. Enerzijds het uitvallen bij Zaamslag vlak voor rust van die pe spits Peter Dieleman, die toch de aas in de aanval van Zaamslag is. Zijn enkelblessure liet zich overi gens niet al te ernstig aanzien. Ten tweede heroverde Kloetinge het middenveld doordat het dieper durfde te spelen. Er was één reden aan te voeren dat Kloetinge uitein delijk won: Etiënne Mallie. Nadat doelman Jaco van der Schee met een reflex een kopbal van Coen Goossen uit de kruising had geslagen en Mario de Fouw een schot net over de kruising zag gaan, was het de beurt aan Mallie. „Je merkt het verschil meteen als hij in het veld staat", zei Houtepen. Na 69 minuten verving Mallie Schuit en zes minuten later maakte hij Corstanje met een droge knal kansloos na een verre inworp van een andere invaller, Teun Rent meester. In blessuretijd counterde Niemantsverdriet razendsnel naar de beslissende tweede treffer. Kloetinge-Zaamslag 2-0 (0-0). 75. Etiënne Mallie 1-0, 90+1. Mervin Nie mantsverdriet 2-0. Scheidsrechter: A.C. Deurloo (Tholen). Gele kaart: Daan Es ser (Kloetinge), Joris Rademakers, Sie- be van Damme en Mare de Haas (allen Zaamslag). Aantal toeschouwers: 350. Twee voetballers van Patrijzen en Sluis doen er alles aan om elkaar van de bal af te houden. Patrijzen zou het duel winnen met 6-2. foto Ronald den Dekker door Peter van Kouteren 'S-HEERENHOEK - Zondag-vierde- klasser Patrijzen heeft gisteren zonder problemen de vierde ron de van de districtsbeker gehaald. Sluis, de hekkensluiter van de vijf de klasse, werd op een 6-2-neder- laag getrakteerd. Het was een verdiende zege voor de thuisploeg, die geen moment in gevaar kwam. Patrijzen begon met de wind mee en nam al in derde minuut een voorsprong door een kopbal van Richard Har- debol. Arjan Verburg en Alexan der Veljanovski vergrootten de marge tot 3-0, voordat Koen Quaak de ruststand op 3-1 bepaal de. Direct na de hervatting tekende Hardebol uit een hoekschop voor de 4-1. Patrijzen liep door doel punten van Alexander Veljanovs ki en Robert Duboski uit naar 6-1, voordat Koen Quaak met zijn ze vende bekerdoelpunt de eind stand op 6-2 bepaalde. Vier minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd maakte scheidsrechter Erik van Nieuwen- huijze uit Terneuzen omwille van de veiligheid van de spelers een vroegtijdig eind aan het duel, toen windstoten gepaard gingen met hagel en bliksem. Het was een uitstekend besluit van de jon ge arbiter, die zei zijn beslissing in samenspraak met beide partijen te hebben genomen. „Conditioneel en fysiek was Pa trijzen sterker", vond Sluis-trainer Ronnie Tresonie, die een kwartier voor tijd moest invallen. „Vooral fysiek kwamen we veel tekort. Maar het is positief dat we twee keer hebben gescoord. De jonge gasten zijn weer een ervaring rij ker. In de eerste helft zijn we er voetballend ook een paar keer heel goed uitgekomen." door Roeland van Vliet THOLEN - Tholense Boys heeft za terdag in de derde ronde van de dis trictsbeker aan het zelfvertrouwen kunnen werken. Dat had de afgelo pen weken een deukje opgelopen, omdat de zaterdag-derdeklasser er maar niet in slaagde te winnen in de competitie. „Dit hadden we no dig", zei aanvoerder Jeroen Nieuw koop na de 8-2-overwinning op za terdag-vierdeklasser Wolfaartsdijk. „Hiermee kunnen we verder." Tholense Boys had een flitsende seizoensstart en voerde in de eer ste vier weken de ranglijst aan. Maar na 24 september, de dag waar op voor het laatst in competitie werd gewonnen, ging het lang zaamaan bergafwaarts. „Er is niet één specifieke reden aan te geven waarom het mis ging", stelde Nieuwkoop. „Maar wedstrijden die we best konden winnen, wonnen we ineens niet meer." Op 24 oktober had de ploeg van trainer Jacco Theunisse, die toen nog trainer was en anderhalve week geleden opstapte, een pretti ge onderbreking in de beker. Noord hoek - weliswaar maar een zondag-vijfdeklasser - werd op een 3-1-nederlaag getrakteerd. Tegen Wolfaartsdijk, dat liefst zes basis krachten miste, kon Tholense Boys zich nog meer uitleven. Met een monsterzege bereikte het elftal van interim-coach Johan Schot de laat ste 32. In de eerste vijftien minuten kon Wolfaartsdijk nog wel een beetje meekomen, maar daarna hielden de oranje-hemden open huis. Lau rens Bovenberg opende de score. De snelle man op rechts wipte een hoge bal van Xander Rens handig over een verdediger van Wolfaarts dijk heen en rondde na een korte dribbel koelbloedig af: 1-0. Kort daarna begon de kopshow van Niels Hopmans. De aanvallen de middenvelder scoorde vanaf de achttiende minuut liefst vijf keer (2-0, 4-0, 5-0, 7-0 en 8-1) en deed dat vier keer met het hoofd. Maar hij kon niet uitblinken zonder het voorbereidende werk van Xander Rens, die bijna elke keer de assists voor zijn rekening nam. Hij kreeg van de tegenstander ook alle ruim te om te kappen, te draaien en voor te geven. Reinier de Groen zorgde tussendoor nog voor de 3-0 en de 6-0. Wolfaartsdijk, dat het hoofd niet helemaal liet hangen, kreeg in de tweede helft nog twee eretreffers. Harm Fluijt, die in de eerste helft al een prachtkans op de 2-1 miste, brak in de 67e minuut door de verdediging van Tholense Boys heen en maakte op fraaie wijze de 7-1. Invaller Ricardo Klaassen maak te nog geen tien minuten later de 8-2. „We hebben niet de illusie dat we de beker gaan winnen, maar we willen wel zo ver mogelijk ko men", zei Nieuwkoop. „We weten allemaal nog hoe mooi het was om Niels Hopmans (rechts) maakt één van zijn kopdoelpunten voor Tholense Boys. foto Leo Adriaansen vorig jaar tegen ASWH te spelen. Er waren toen zo veel mensen langs het veld, de sfeer was gewel dig, we hebben maar met 1-0 verlo ren en we hadden nog kansen op de gelijkmaker. Zoiets willen we graag nog een keer meemaken." Tholense Boys-Wolfaartsdijk 8-2 (3-0). 15. Laurens Bovenberg 1 -0, 18. Niels Hopmans 2-0, 26. Reinier de Groen 3-0, 49. Niels Hopmans 4-0, 52. Niels Hopmans 5-0, 55. Reinier de Groen 6-0, 58. Niels Hopmans 7-0, 67. Harm Fluijt 7-1, 70. Niels Hopmans 8-1, 75. Ricardo Klaassen 8-2. Scheids rechter: W. van der Meer (Terneuzen). Gele kaart: Johan Lukasse (Wolfaarts dijk). Aantal toeschouwers: 150. r.\ .-W'" fm m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57