niet meteen weer verzieken?' 15 Eindelijk onder een dak Ruzies op Grote Markt i Festiviteiten school in bescheiden vorm Noord-Beveland geeft 250 euro aan zieken maandag 23 november 2009 -> - De jongeren in Heinkenszand zijn na een halfjaar wachten dolbij met hun stek op de dijk. Elke dag komen ze er na schooltijd samen. foto Willem Mieras door Raymond de Frel e jongeren van de nieu we jop in Heinkens zand hebben zich stel- l voorgenomen er geen rotzooi van te maken. Ze weten immers als geen ander dat bij het minste geringste hun ei gen plek weer kan worden afgeno men. Een andere groep jongeren kan daarover meepraten. In juli van dit jaar liet de gemeente Borsele hun containers bij het gemeentehuis weghalen. Ze veroorzaakten teveel overlast en kwamen afspraken over het gebruik van de jop niet na. De jongeren van de jop op de Zuidzaksedijk hadden eerst een plek bij het sportcomplex aan de Dorpsstraat op het oog. Het be stuur van voetbalvereniging Luc- tor'88 had daar geen moeite mee, maar voetbalclub sv Heinkens zand en tennisvereniging Tebo vreesden overlast en vernielingen. Ook tien omwonenden ageerden tegen een jop bij het sportcomplex vanwege geluidsoverlast. Op de Zuidzaksedijk moeten de jongeren het wel heel bont maken, willen anderen hen kunnen horen. De jongerenontmoetingsplaats op de Zuidzaksedijk in Heinkenszand. Hier zijn de jongeren niemand tot last. foto Willem Mieras HEINKENSZAND De Jan van Schengenschool in j Heinkenszand zet deze week de fes tiviteiten in het kader van het hon derdjarig bestaan in bescheiden vorm voort. De feestweek en fancy fair worden in verband met ziekte gevallen verschoven naar het voor jaar van 2010, maar de officiële re- 1 ceptie voor genodigden (vrijdag) en Heilige Mis (zondag) met pater L Rijk gaan wel door. Deze krant 1 meldde vorige week abusievelijk L dat de activiteiten zijn uitgesteld E vanwege sterfgevallen. WISSENKERKE De gemeente Noord-Beveland wil de chronisch zieke en gehandicap te inwoners dit jaar nog een dou ceurtje van 250 euro toestoppen. Vorig jaar deed de gemeente dat ook. Dit jaar is het nog harder no dig, vinden burgemeester en wet houders, aangezien het Rijk de ziektekostenaftrek verder heeft be perkt. Het college wil er 10.000 eu ro voor uittrekken. De gemeente raad krijgt het voorstel voorgelegd tijdens de vergadering van donder dag 26 november. GOES - De politie heeft zater dagnacht meerdere keren moeten ingrijpen bij ruzies op de Grote Markt in Goes. Een 21-jarige man uit de gemeente Kapelle deed aangifte van mishan deling, nadat hij en een paar vrien den klappen kregen van nog onbe kende mannen. Een 18-jarige man uit de gemeente Goes zou bij een andere ruzie met een boksbeugel om zich heen hebben geslagen. Die trof de politie niet aan, maar de man had wel een voorwerp op zak dat leek op een steekwapen. Hij is daarom aangehouden. Een 23-jarige vriend van de man uit de gemeente Noord-Beveland was het daar niet mee eens. Hij pro beerde zijn makker uit de poli- tie-auto te bevrijden door zelf in de wagen plaats te nemen. Daar mocht hij blijven zitten; ook hij werd aangehouden. Een 20-jarige man uit de gemeente Goes moest ook al mee naar het bureau omdat hij bij een ingreep van agenten bij een ruzie weigerde opzij te gaan. Bij beschikking van de Rechtbank Middelburg, Sector Kanton, Locatie Middelburg d.d. 22 oktober 2009 is onder curateie ex artikel 1:378 van het Burgerlijk Wetboek gesteld de heer Meivin VAN SORGE, geboren te Vlissingen op 13 mei 1988, wonende aan de Roozenburglaan 72 te (4337 JJ) Middelburg en is tot curator benoemd de heer J.L. Schonis (Budgetbegeleiding Zeeland), wonende aan de Breeweg 35 te (4335 AN) Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51