'Dit verwacht je niet Dode man in woning 4IDinnemana Artsen: concehtreer bevallingen in beperkt aantal ziekenhuizen MADEIRA Arrestant schiet zich door het hoofd in politiebureau Amsterdam peter van straaten DRAMA ÜRK Op Urk gaat het gerucht dat de nu gearresteerde jongens Dirk Post eerder met de dood hadden bedreigd. De burgemeester van Urk roept de media op terughoudend te zijn in deze zaak. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm 9 waarom zou je meer betalen maandag 23 november 2009 AMSTERDAM - Een arrestant heeft in het politiebureau Beursstraat in Amsterdam zichzelf in het hoofd geschoten. Zijn toestand is kritiek. Zaterdagavond werd de man, waar schijnlijk tussen de twintig én der tig jaar oud, gearresteerd na een vechtpartij. In de ruimte waar hij moest wachten tot hij zou worden voorgeleid aan de hulpofficier was hij een moment alleen gelaten. Toen heeft hij zich in het hoofd ge schoten en levensgevaarlijk ver wond. Het slachtoffer is per ambu lance afgevoerd naar het zieken huis. Het onderzoek van de rijksrecher che spitst zich toe op de vraag hoe deze man (nog) een vuurwapen kon hebben. De arrestant is ver moedelijk de Nederlandse taal niet machtig. HILVERSUM - Alleen een aantal ge specialiseerde ziekenhuizen moet nog bevallingen kunnen uitvoe ren. Daar zou permanent een gy naecoloog aanwezig moeten zijn, met een operatieteam en een anes thesist voor keizersnedes. Dat be pleitten gynaecologen gisteravond in het tv-programma Zembla. Nu kunnen vrouwen in circa hon derd ziekenhuizen bevallen bin nen reguliere werktijden. Gynaeco loog Paul Reuwer van het St Elisa beth Ziekenhuis in Tilburg pleit voor circa dertig of veertig ^spe cialiseerde ziekenhuizen waar die teams altijd voorhanden zijn. De ziekenhuizen moeten goed ver spreid over het land liggen. Reu wer verwacht dat de babysterfte door deze maatregel zal dalen. Sinds een aantal jaar is bekend dat er in Nederland veel meer baby's vlak voor, tijdens en vlak na de ge boorte sterven dan in andere Wes terse landen. De vrouwenartsen denken dat de afwezigheid van gy naecologen en ander gespeciali seerd personeel bijdraagt aan de problemen. Voordat ze zijn opge trommeld, gaat veel kostbare tijd verloren. Ze hekelen ook de Neder landse cultuur van thuisbevallen. De artsen vinden dat de verloskun digen vaak te laat alarm slaan als er problemen zijn. Daardoor wor den de aanstaande moeders te laat naar het ziekenhuis afgevoerd. Gynaecologen vinden ook dat art sen sneller moeten ingrijpen als de baby's overtijd zijn. Volgens hen wordt in alle andere Europese lan den een bevalling opgewekt als de baby een week overtijd is. In Ne derland gebeurt dat na twee we ken. Juist in die periode van zwan gerschap kan de kwaliteit van het vruchtwater de moederkoek dras tisch afnemen. Het kind kan hier door in de verdrukking komen. In Zeeland is al sprake van concen tratie. Vrouwen van Walcheren, Schouwen-Duiveland en De Beve- landen zijn aangewezen op het zie kenhuis in Goes. Tholen en Sint Philipsland zijn voor ziekenhuisbe vallingen aangewezen op Bergen op Zoom en Roosendaal en vrou wen uit Zeeuws-Vlaanderen op ZorgSaam in Terneuzen. door Inge Blankvoort URK - Op Urk is vol afschuw en ongeloof gereageerd op de aan houding van drie tieners die mo gelijk betrokken zijn bij de dood van de veertienjarige Dirk Post. De politie hield vrijdag twee jongens van 13 en 15 jaar aan. Za terdagmiddag werd een jongen van 12 opgepakt.- Dirk Post werd woensdagmid dag door voorbijgangers dood aangetroffen in een bosperceel op Urk. Hij was toen al een dag vermist. Al snel werd duidelijk dat hij door geweld om het le ven moet zijn gekomen. De drie jongens zouden voorma lige vrienden zijn van het slacht offer. Binnen de groep zou one nigheid zijn ontstaan over een meisje, op wie zowel Dirk Post als de 15-jarige hoofdverdachte verliefd was. Dat is althans de le zing van bekenden van slachtof fer en verdachten. De dood van Dirk kwam al hard aan in het vissersdorp, maar dat drie jongens van twaalf, dertien en vijftien jaar er iets mee te maken zouden heb ben, zorgt voor een volgende schok. Overal op Urk maakt de moordzaak de tongen los. „Bij de kapper, het werk, op school, thuis, bij de buren. Iedereen heeft het erover", zegt Sandra, met haar vijftien jaar zelf een tiener. „We zijn echt geschokt, zoiets verwacht je gewoon niet op Urk." In winkelcentrum Urkerhard, centraal gelegen in de nieuw bouwwijk die grens aan het bos waar het ontzielde lichaam van Dirk is gevonden, klinkt zater dagmiddag ontzetting over wat er is gebeurd en wie daar moge lijk verantwoordelijk voor zijn. „Onbegrijpelijk", verwoordt Karin Hakvoort de gedachten van veel Urkers. „Er moet toch iets knappen in je hoofd, je moet toch een waas voor ogen krijgen als je zoiets doet. Zeker op zo'n jonge leeftijd." Ze heeft zelf kinderen, haar oudste is ne gen jaar. „Je zou ze het liefst tot hun twintigste thuishouden, maar ja, dat doe je ook weer niet." Het hoe en het waarom wil iedereen graag weten. Het gonst van de geruchten, een hardnekkig gerucht is dat ruzie over een meisje de aanleiding WAT PAT W£_ K£T~ RjUTieK za wtiNic EENT zjjh TILBURG - In een woning in Til burg heeft de politie gisteren een dode en een gewonde man aange troffen. Een vrouw die het huis passeerde zag dat daar twee man nen op de grond lagen, die kenne lijk gewond waren. Agenten ver schaften zich toegang tot de wo ning en vonden de twee mannen. Een van de mannen bleek al te zijn overleden, de andere was ge wond en niet aanspreekbaar. Hij is overgebracht naar het Sint Elisa beth Ziekenhuis. De politie gaat uit van een mis drijf De technische recherche heeft sporenonderzoek gedaan in de woning en rechercheurs stel den een buurtonderzoek in. Van uit een politiehelikopter zijn over zichtsfoto's gemaakt. Over de identiteit van de slachtof fers kon de politie nog geen mede- ;\usief autohuur INCLUSIEF vliegreis verblijf in hotel l/ ontbijt autohuur diverse autoverzekeringen TOPVOORDEEL BIJ DE MADEIRA-SPECIALIST! 8/15 dgn Hotel Moniz Sol v.a. 449 Vertrekdata: ma. en do van 26/111/m 29/3 Vanuit het 4-sterren Hotel Moniz Sol, gelegen nabij het strand en in het centrum, kunt u met uw huurauto (inclusief) dit prachtige bloemeneiland met schitterende natuur en een heerlijk klimaat ontdekken. 8/15 dgn Aparthotel Paul do Mar v.a. C 459 Vertrekdata: ma. en do. van 26/11 t/m 29/3 Tijdens deze schitterende fly-drive verblijft u in het 4-sterren Aparthotel Paul do Mar, rustig gelegen en direct aan zee. Met uw huurauto kunt u mooie uitstapjes maken en genieten - van de geweldige omgeving. Zie www.kras.nl/38129 Zie www.kras.nl/38127 Prijzen zijn exclusief reserveringsKosten en Calamiteitenfonds 8-/15-daagse fly-drives

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4