Raad Borsele houdt vast aan musea PZCL O Video's van de intocht in Goes op www.pzc.nl/bevelanden BEVELANDEN-THOLEN Sinterklaas loopt zich het vuur uit de sloffen 14 en 15 19 Jongeren zetten putdeksels open almanak Verrassing door Raymond de Frel heinkenszand - De gemeente Bor- sele treedt hoogstwaarschijnlijk niet uit de gemeenschappelijke re geling Museum Zuid- en Noord-Beveland. Een meerderheid van de gemeen teraad (PvdA, CDA en raadslid Ber ry Kooiker van de Lokale Partij Borsele) wil blijven participeren in het Historisch Museum De Beve- landen in Goes en het Fruitteelt museum in Kapelle. SGP/Christenunie, WD en raads lid Nico Werri van de Lokale Partij Borsele willen de regeling (met Ka pelle, Goes en Noord-Beveland) net als het college van B en W wel de rug toekeren. Kapelle en Noord-Beveland kondigden al aan de regeling ook vaarwel te zeggen als Borsele zou afhaken. De ge meenteraad oordeelt over twee we ken officieel over het collegevoor stel om uit de gemeenschappelijke regeling te stappen. „Je zet de goede samenwerking tus sen de Bevelandse gemeenten on nodig op het spel. Het is vooral zaak om het 'herindelingsspook' zo ver mogelijk bij ons vandaan te houden", zegt CDA-fractievoorzit- ter Peter van den Dries. Het colle ge vindt dat vooral het museum in Goes te weinig bezoekers trekt, te veel kost en te weinig professionali seert. Ook betreuren de bestuur ders het uitblijven van samenwer king met de Stoomtrein Goes-Bor sele en het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp. „Er is wel degelijk veel veranderd", stelt PvdA-raads- lid John Huige, die namens de ge meenteraad in het bestuur van de gemeenschappelijke regeling zit. „Zo is het museum vanaf januari ook op zondag geopend, wat resul teert in tien tot twintig procent meer bezoekers." De Lokale Partij Borsele is ver deeld. Berry Kooiker wil wachten met een besluit totdat de gemeen schappelijke regeling is omge vormd tot een stichting, maar zijn partijgenoot Nico Werri denkt daar anders over. De WD en SGP/Christenunie voelen wel voor uittreding. „Misschien laat je wel veel meer cultuur zien, als je je concentreert op een aantal kleine musea in plaats van op een grote", aldus Kees Weststrate van de SGP/ Christenunie. CULTUUR CDA en PvdA verwerpen collegevoorstel om geen geld meer in gemeenschappelijke regeling te steken goes - Hoe hij het voor elkaar krijgt, weet nie mand. Maar elk jaar weer weet Sinterklaas in een mum van tijd tal van dorpen en steden aan te doen. In de Goese stadshaven verklap te een aantal Zwarte Pieten zaterdag onbe doeld hoe de Sint zo snel van stad naar dorp reist; dat doet hij met de sPietboot. Ook de kinderen in Kruiningen liet hij niet in de kou staan. Zij mogen deze week in de Veerhaven hun schoen zetten. Ondertussen kan Sinter klaas best een nieuw paar gebruiken. Hij liep zich het vuur uit de sloffen, 's Avonds was hij zó moe, dat hij een aantal Pieten afvaardigde voor een dansje in de sinterklaasdisco in de Goese Polder. foto's Willem Mieras, Alexander van Oorschot en Raymond de Frel Maandag 23 november 2009 Zoiets wil je toch niet meteen weer verzieken? Anti-theater waar je ademloos naar kunt kijken Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl 's-gravenpolder - Een 17-jarige jongen uit Kapelle, een 15-jarige jongen uit de gemeente Noord-Be veland en een 16-jarige jongen uit de gemeente Goes zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Pro vinciale weg in 's-Gravenpolder aangehouden. Het trio had putdek sels opengezet en een verkeerspaal en een vuilnisbak vernield. De po litie stelt een onderzoek in. De vierjarige Edo uit Middelburg ging voor het eerst naar de basis school. Hij komt niet uit een christe lijk gezin, maar zijn ouders hadden er geen moeite mee dat hij iets zou opsteken van het christendom. Boven dien was de school vlakbij. Was het leuk op school? vroeg zijn moeder na de eerste dag. Ja, vond Edo, ze waren allemaal erg lief. En had hij ook leu- Tip? redactie@pzc.nl ke dingen gedaan, wilde moeder we ten. Ja hoor, we moesten op een stoel gaan zitten, onze mondjes even op slot doen en onze handen voor on ze oogjes houden." „En wat gebeurde er toen?", vroeg mama, die het ant woord kon raden. „Nou", zei Edo, „helemaal niks." En dat vond hij een beetje gek. „Toen ik mijn oogjes open deed was er geen verrassing."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49