entertainment 143 Lisa Loïs doet geen concessies PZC „Ik heb zo veel motto's. Eén ervan is: niets smaakt zo lekker als dun zijn voelt. Oplaadbare LED Sfeerlampjes X maandag 23 november 2009 4 Topmodel Kate Moss is een opmerkelijk voorbeeld voor haar jonge dochter Lila Grace. (The Daily Star). vind het superbelangrijk dat een man kan omgaan met wat ik doe." Haar onlangs verschenen tweede single No Good For Me grijpt terug op een relatie met een foute man. „Dat je verliefd op iemand bent terwijl je weet dat hij niet goed voor je is." Ze koos bewust voor een tweede single die 'niet heel toegankelijk of commercieel klinkt.' „Soms moet ik mijn keu zes bevechten. Maar ik ga niet voor standaard popmuziek. Mis schien onderscheid ik me zo van winnaars van tv-shows van wie je na een tijd niks meer hoort." Haar eigengereidheid dankt ze aan de lagere en middelbare school. Ze werd er gepest. „Op mijn zevende trad ik al op, vanaf mijn twaalfde zong ik in bandjes. Ik was altijd be zig met muziek, viel buiten de groep. Ik vond dat moeilijk, tot ik besloot: prima, lui maar over me, ik weet wel beter. Rond die tijd kreeg ik vrienden, dat maakte ook verschil. Weliswaar foute vrien den, maar ik was zó blij dat ik ein delijk ergens bijhoorde, dat ik me liet meeslepen. Maar na een tijdje wilde ik toch meer dan alleen bui ten hangen met een joint in mijn mond." Ze richtte zich op haar studie. Haar huidige opleiding aan de Her man Brood Academie wil ze, on danks alle hectiek en een geplande clubtour in 2010, volgend jaar vol tooien. Met haar nieuwe band treedt Lisa Loïs op 10 december al vast op in Tivoli in Utrecht. „Raar dat mensen nu een kaartje alleen voor mij kopen. Voor mijn gevoel moet ik me meer bewijzen." reageren? media@wegener.nl door Thalia Brandt Lisa Hordijk kwam, zong en overwon in de tweede editie van X Factor, waarin ze glansrijk nummers als Superstition, Rain Down on Me en Hallelujah ten gehore bracht. „De belangrijkste les die ik tijdens het programma heb geleerd? Moeilijk. Ik ben erg eigenwijs, dacht vaak: jongens het is goed, ik doe het toch op mijn eigen manier. Ik moest bijvoorbeeld dansen. Dat heb ik één keer gedaan, maar de tweede keer was het: sorry!" Sinds X Factor is ze BN'er, wordt aangeklampt door mensen die fo to's en handtekeningen willen en ontving diverse huwelijksaanzoe ken. De geboren Wageningse, die haar artiestennaam in Lisa Loïs wijzigde, vindt de plotse roem soms lastig. „Het is maar goed dat ik op mijn 15e en 16e werd afgewe zen voor Idols. Toen had ik het he lemaal niet getrokken om in de schijnwerpers te staan." Niet dat ze ondankbaar is. „Ik trad jaren in kroegen op, waar ik niet meer was dan achtergrondmuziek. Door X Factor ben ik verder geko men." Ze mocht een cd opnemen. „Het is een soulgetint album met hiphopinvloeden en een beetje blues", zegt de artieste, die oogt als rockchick, maar dol is op soul en blues. De titel Smoke verwijst naar een van haar favoriete num mers op het album, 'een nogal theatraal en duister lied'. „Ook kun je het interpreteren als: het rookgordijn is nu opgetrokken en daar ben ik. De ware ik, niet de X Factor ik." Ze voelt zich geen popster. „Ik hoop dat mensen me waarderen Het leven van Lisa Hordijk (22) is compleet veranderd sinds ze afgelopen mei het programma X Factor won. De zangeres heeft al twee singles op haar naam en op 27 november komt haar debuutalbum Smoke uit. om wat ik doe, niet omdat ik een talentenjacht won. Een van de re denen dat ik als Lisa Loïs optreed, is dat ik me van X Factor wil dis tantiëren. Ik wil niet constant meer dat stempel op mijn hoofd." Voor haar doorbraak trad ze al op onder deze combinatie van haar voornaam en een verzonnen twee de naam. „Lisa Hordijk is niet echt een artiestennaam, al vonden ze het in Engeland grappig ('dyke' is in het Engels onder meer een be naming voor lesbierme, red.)." De opnames waren in Londen. Ze zong nummers in van componis ten die eerder voor Beyoncé, Shaki- ra en Natalie Imbruglia schreven. „Hartstikke tof, maar ik val er niet van om. Ben ik te nuchter voor." Ze drukte ruimschoots haar stem pel op het schijfje. „Ik heb meebe slist welke nummers gebruikt wer den, wilde liedjes die tekstueel dicht bij me liggen. Veel nummers gaan over liefde, omdat dat sinds kort een rol in mijn leven speelt." De naam van haar vlam wil ze niet onthullen. „Hij is al jaren mijn beste vriend! Hij is muzi kant, zit in de hiphophoek en snapt waar ik mee bezig ben. Ik Lisa Hordijk, winnares van de tweede editie van X Factor, is niet van plan om na een album in de vergetelheid te raken. foto Laura Oldenbroek/GPD rnniiiiT 11 m Creëer een gemoedelijke sfeer met de oplaadbare Flare lampjes. Na opladen branden de lampen maar liefst acht uur. De lampjes zijn veilig in gebruik en zijn zeker zo gezellig als kaarslicht. Ideaal tijdens de donkere dagen en bijzonder kindvriendelijk! H 7 cm, 0 8 cm Duurzame LED lampen Set van vier Normale prijs 00, Lezersprijs C 69,- Achtuur brandtijd Incl. laadstation www.pzc.nl/woonwinkel BON FLARE SET VAN VIER (aantal) x de Flare Seta 69,-* (46043) exclusief verzendkosten van 4.50. Levertijd met bon 10 werkdagen Levertijd webwinkel 5 werkdagen. Klantenservice 0900 - 2021352 0,45 p.g Het is helaas niet mogeli|k uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. VOORLETTERS NAAM ADRES Om Ov POSTCODE GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener Woonwinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK/GIROREKENING HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Wegener Woonwinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle Informatie die u aan ons verstrekt Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www i trett u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45