in Zoutelande 39 Jeanine Nieuwenhuis spekkoper tijdens selectiewedstrijd dressuur Recordregen Zeeuwse zwemmers in Terneuzen Het Witte Paard krijgt te weinig Hobbeldebobbelloop Meeuwse kampioen schieten maandag 23 november 2009 „Het is een prima harde tempoloop waarbij je toch meer doet dan op een training." Michel Schrier door Sjaak Sinke ZOUTELANDE - Michel Schrier uit Vlissingen maakte zijn favorieten- rol in de tiende editie van de Hob beldebobbelloop meer dan waar en won voor de 'trimmers' Huub van Noorden (Yerseke) en wielren ner Tjitte van de Buys (Nieuw- dorp). Martine Lust (Briele) was met afstand de snelste bij de vrou wen. Aangetrokken door het zonnige weer vertrokken er zaterdagmid dag driehonderd atleten en hon derdvijftig wandelaars uit de in middels befaamde Langstraat van Zoutelande voor een pittige loop over 10.3 kilometer met daarin ze ventien duinovergangen, die door de kustversterking steeds hoger worden. In de beginfase nam Schrier met een de leiding gevolgd door onder anderen Van Noorden, Erwin Har mes (Nieuw- en St. loosland), Ar jan Beije (Burgh-Haamstede), Mar co Ottjes (Ossenisse), Tjitte van de Buys en de verrassend goed lopen de Adriaan Janisse (Westkapelle). Op enige achterstand volgden Han- nuel Kramer (Koudekerke) en de winnaar van vorig jaar Kevin de Pagter, die door medische proble men al blij was dat hij weer kon deelnemen en ten opzichte van vo rig jaar slechts twee minuten op de streep hoefde in te leveren. Bij het verlaten van de Zouteland- se Boulevard nam Schrier op het strand de benen waarbij zijn tegen standers steeds minder van zijn achterkant kregen te zien. Zonder enige concurrentie kon Michel Schrier na 44 minuten en 25 secon den het applaus van de vele toe schouwers in ontvangst nemen. „Toch een pittig loopje", vertelde Schrier na afloop onder het genot door Lucien Roelandt van een biertje in De Babbel. „Het is een prima harde tempoloop waarbij je toch meer doet dan op een training." Deze opbouw moet Schrier vol gend jaar helpen om in de nationa le wedstrijden als de halve mara thon van Egmond goed te preste ren. Komend weekeinde is hij present in de Grote Zakloop van Nisse op de halve marathon. Huub van Noorden blijft het goed doen in het hardloopwereldje en finishte in Zoutelande op de tweede plaats. lammer dat hij nog steeds geen atletenlicentie heeft en zich volgend jaar meer gaat toeleggen op het wielrennen. De derde podiumplaats bij de Hob beldebobbelloop was verrassend voor wielrenner Tjitte van de Buys, die Adriaan Janisse achter zich wist te houden. Vervolgens was het de beurt aan Arjan Beije, die vorig jaar door een bocht te missen de zege aan De Pagter moest laten. „De conditie is niet best meer", liet hij weten. Zo moest hij vorig week in de Zeven- heuvelenloop flink afzien, nadat hij daags tevoren de Mosselloop had gelopen. Mare Riemens hield Marco Ottjes en Kevin de Pagter achter zich. Adriaan van Keulen (Middelburg) en Martijn de Kok (Wolphaarstdijk) maakten de top-tien vol. Martine Lust (Brielle), meervoudig winnares van de Kustmarathon, had weinig tegenstand bij de vrou wen en won in 55 minuten en 19 seconden. Anita Joziasse (Goes) en Leonie Ton (Zierikzee), winnares van de laatste Kustmarathon, maakten het erepodium vol. Uiteindelijk finishten er 262 deel nemers in deze Hobbeldebobbel loop en dat waren er vijftig meer dan vorig jaar. HEINKENSZAND - De kaarten voor deelname aan het Zeeuwse kam pioenschap indoor dressuur klasse Z zijn geschud. Jeanine Nieuwen huis was zaterdag, in de laatste se lectiewedstrijd in Heinkenszand, in de dans om de startbewijzen in Z2 spekkoper. Zij stuurde Hexa gon's Variety naar de overwinning en eiste met TDN's Truemanda de tweede stek op. De amazone uit Serooskerke verzekerde zich hier mee van een startbewijs voor bei de viervoeters in de finale. Ook Mieke Evertse mag zich gaan voorbereiden op de eindstrijd. De amazone uit Heinkenszand toon de zich met Very First Time de bes te van de klasse Zl De jurering van deze laatste selec tiewedstrijd gaf veel aanleiding tot discussie. De verschillen tussen beide juryleden waren soms enorm en de rangorde eveneens. Mieke Evertse: „Ik heb niet zoveel moeite met dat puntenverschil. Ik rij nationaal en daar maak je dat ook mee. Meer moeite heb ik met het verschil in de rangorde. Als een combinatie door het ene jury lid als eerste wordt geplaatst en door het andere, met een verschil van twintig punten, als vijfde dan klopt er in mijn ogen iets niet." De grote verschillen hadden ook een voordeel. De kopgroep bleef daarmee aan elkaar gewaagd. Met een goed uitgevoerde proef met TDN's Truemanda zorgde Jeanine Nieuwenhuis voor een fraaie opening van Z2. De rege rend Zeeuwse outdoor kampioene stuurde de charmant bewegende Rubiquil-dochter naar een totaal van '62.79 procent. Een zelfde aan tal als Santoucha van der Meij uit Dreischor met de krachtpatser Gasady's Winsor. Maar dankzij de beslissende onderdelen leek Jeani ne Nieuwenhuis met Truemanda met de overwinning te gaan strij ken. Maar naar later bleek had de Walcherse amazone met Hexa gon's Variety nog een sterke troef in handen. Zij stuurde de mooi bergopwaarts gaande zus van TERNEUZEN - Op de derde zwem wedstrijd van de Zeeuwse hoofd klasse sneuvelden gisteren in Ter neuzen Zeeuwse en persoonlijke records. De mannen van De Schel de en de vrouwen van De Storm vogel toonden zich veelvraten. Kevin Hondsmerk was de snelste op de 100 meter wisselslag en de 200 meter rugslag (2.10.93, ZR). Niels Suy won de 200 meter vlin derslag, Cees van Houwelingen schreef de 50 meter vrije slag op zijn naam en zijn zoon Bas won de 50 meter schoolslag. Laatstge noemde vestigde op de 100 wissel en 200 rug Zeeuwse records voor 17-jarigen: 1.02.24 en 2.14.51. Manon Minneboo was succesvol met zeges op de 50 meter school slag en 50 meter vrije slag. Judith Stap won de 200 meter rugslag en de 100 meter wisselslag. Carmen de Ridder van Luctor et Emergo brak de Vlissingse zegereeks met winst op de 1500 meter vrije slag. Merel van der Ent (50 vrije slag in 27.02), Manon Minneboo (50 vrij, 26.67), Judith Stap (200 rugslag, 2.17.59, ZR) en Simon Edenburg (50 school, 31.53 kwalificeerden zich voor de NK korte baan. Björn Scherbeijn zette met 26.59 op de 50 vrij en 2.28.28 op de 200 vlin der twee Zeeuwse records neer, waarmee hij zich voor de NJK kor te baan plaatste. Op de wisselslag en als startzwemmer op de 50 me ter rugslag vestigde hij Zeeuwse re cords voor 13-jarigen. TDN's Truemanda met een totaal van 62.94 procent naar de felbe geerde overwinning. „Het zijn twee fijne paarden om te rijden. Net als hun vader Rubiquil zijn ze erg braaf, kunnen ze goed bewe gen en zijn altijd bereid om voor je te werken." In Zi reed Mieke Evertse de expres sief bewegende Krack C dochter Very First Time met 64.41 procent naar het oranje erelint. Met al een overwinning op zak plaatste de amazone zich hiermee overtui gend voor de finale. Merel van der Nat met de ruin Mr Bean is onge twijfeld de verrassing van de selec tie. Pas overgestapt van M schreef de combinatie uit Heinkenszand veertien dagen geleden de wed strijd in Nieuwvliet op haar naam. In de thuiswedstrijd bewees Merel van der Nat dat deze zege geen toe val was. Zij stuurde de lichtvoetig bewegende en veel uitstraling to nende Beaujolais-zoon met 63.82 procent naar een fraaie tweede plaats. Goed voor een ticket voor de eindstrijd. MIDDELBURG - Rinaldo Meeuwse uit Kapelle is afgelopen weekend Nederlands kampioen schieten ge worden op het onderdeel 300 me ter met een groot kaliber stan daard geweer. De 34-jarige Meeuwse is lid van Schietvereniging Schouwen-Duive- land. Hij moest dertig keer op een kaart schieten. De roos is 10 pun ten waard. Daarnaast kun je ook nog perfect in de roos schieten: een mousse. Om het maximale re sultaat te bereiken zijn techniek, conditie, zelfbeheersing en concen tratievermogen van het grootste belang. Meeuwse werd met 294 van de 300 punten kampioen. De nummer twee, S. Reitsma van Schietvereniging Emmen, had ook 294 punten maar minder mousses. door Roeland Alders MIDDELBURG - In de Meesterklasse van de landelijke schaakcompetitie hebben de schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent niet voor een stunt kunnen zorgen. In Lei den moest het tiental een kleine nederlaag incasseren. De reserves van de Sasse formatie moesten het tegen Charlois Europoort afleggen. LSG-HWP Sas van Gent Waar de Zeeuws-Vlamingen dach ten dat ze met de punten naar huis konden, kwamen ze bedro gen uit. Lange tijd zat een kleine winst en dus een grote stunt er in. De Belg Tieme Verlinde had tegen Martin Roobol de kans om Het Witte Paard de winst te geven, maar het duivelse eindspel ging verloren. Mochten de Sassenaren degraderen, dan zullen ze nog wel eens terugdenken aan deze wed strijd. Charlois Europoort-HWP Sas van Gent 2 4'/2-3'/2: Ook het twee de team van Het Witte Paard had net als het eerste team de punten mee naar huis kunnen nemen. In de tweede klasse was het veel ster ker geachte Rotterdamse achttal uiteindelijk het gelukkigst. Jason Vandenberghe maakte het interna tionaal meester Eddy van Beers las tig en pakte met een zet herhaling een remise, waar er meer had inge zeten. Daarna leek het goed te ko men voor de Zeeuws-Vlamingen, zeker na de winst van Nick Dub beldam. Mamix van der Zalm beet echter in het stof na een goede stel ling gehad te hebben. Terneuzen-Overschie 4'/2-3'/2: Een knappe overwinning werd er geboekt door een zwaar gehavend Terneuzen op een zeer sterke te genstander. Invaller laap Dekker wist netjes te winnen en een ande re invaller, Quinten Volleman, wist een puntendeling af te dwin gen. Ondanks een 2'/2-3'/2-achter- stand leken )ordi Gernaert en teamleider Gosse Kamminga de winst binnen te halen. Gernaert wist normaal te winnen en Kam minga op een aparte manier. Bij de opponent van Kamminga ging de telefoon af en dat betekende de winst voor Terneuzen. Souburg-HWP Sas van Gent 3 4-4: Beide Zeeuwse ploegen hiel den een punt aan de ontmoeting over. Maar liefst zes remises vielen er te noteren. Fabian Hulpia zette de Zeeuws-Vlamingen op voor sprong door Collin Boelhouwer te verslaan. Nadat teamleider Roe land Alders de Souburgers op gelij ke hoogte had gebracht, werd het nog erg spannend. Uiteindelijk kwamen Henrik Westerweele en Nick Wegman na een zeer specta culair gevecht een puntendeling overeen en daarmee werd de vre de getekend. Sliedrecht-Landau Axel 3V2-4V2: De Axelaren deden goede zaken in Sliedrecht. In een spannende wed strijd was het Erik Bolleman die de punten binnensleepte. Daar voor hadden Stefaan Deman en Jo hnny Schalkx al van zich laten ho ren door te winnen. Deze winst was hard nodig aangezien de Axel aren nog geen matchpunten had den behaald. Middelburg-Botwinnik 2 4-4: De Middelburgers pakten het eerste punt in de competitie. Mathijs Janssen was snel klaar met een overwinning. Ondanks dat ging de wedstrijd gelijk op. Wout van Wij nen en Maarten Westerweele ver loren, maar daar tegenover stond een winstpartij van lohan de Wolf Bij een 31/2-31/2-tussenstand was alleen Cor Jansen nog bezig. In een eindspel met goede kansen berustte lansen in remise waar door het gelijke spel een feit was. Opperste concentratie tijdens Middelburg-Botwinnik 2. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41