Schrier klimt en daalt het snelst Rapide slaat toe in slotminuut 381 HARDLOPEN Vlissinger Michel Schrier won overtuigend de Hobbeldebobbelloop in Zoutelande. Er ver schenen meer dan 250 lopers aan de start. Niels Mesu tweede in marathonwedstrijd Turners Delta Sport naar finale clubteams Zeeuwse jeugd sterk in Warandecross Minderhoud zevende in Kür op muziek Adriaan Provoost wint kleine meerkamp maandag 23 november 2009 HOORN Marathonschaatser Niels Mesu heeft zaterdag een podiumplek be haald tijdens de zevende wedstrijd om de marathoncup. Pas twaalf ronden voor het einde pakte een groepje van zes rijders een halve baan voorsprong. Toen het erop leek dat de A-rijders het bijltje er bij neer wilden gooiden, trok Niels Mesu nog even flink door en kon de voorsprong op het peloton be houden blijven. Mesu werd uitein delijk tweede achter A-rijder Cees Juffermans. Hij krijgt de punten van de eerste B-rijder. Erwin Mesu werd achtste. AMSTERDAM Het turnteam van Delta Sport in Zierikzee heeft zich tijdens de kwa lificatiewedstrijden in Amsterdam geplaatst voor de finale van de Ne derlandse kampioenschappen voor clubteams op 12 december in Am sterdam. Lotte de Jonge (Atlas, gast/trainers lid DS),. Fleur Verwest, Joyce Huijers en Marika Padmos presteer den overtuigend, ondanks de nieu we telling van de KNGU. TILBURG De Zeeuwse afvaardiging bij de Wa randecross in Tilburg is diverse ma len in de prijzen gevallen. Stef Kap- teijn (AV'56) en Shirin van Anrooy (AV'56) wonnen hun wedstrijd over 600 meter bij de pupillen C. Scheldesport-atlete Waeoby Jones had na 1200 meter bij de pupillen A2 slechts één seconde achterstand op winnares Kiana de Kinder (LAT). Een derde plaats was er voor Wouter Verstraate (Dynami ca) en een vijfde plaats voor Kris de Kreek (Scheldesport) bij de jon gens D. Tim van de Broeke (Dyna mica) was goed voor brons bij de jongens C. Mirthe de Zeeuw (Schel desport) miste net het podium bij de pupillen Ai. STUTTGART Dressuurruiter Hans Peter Minder houd (Exquis Escapado) is bij de Grote Prijs van Stuttgart in de kür op muziek als zevende geëindigd met 70,100 procentpunten. Edward Gal bracht het publiek in vervoering. De Europees kampioen liet zijn negenjarige hengst Totilas een vrijwel foutloze proef lopen. De jury waardeerde het optreden van de Nederlandse combinatie met 87,850 procentpunten, een on gewoon hoge score. EHRFURT Adriaan Provoost uit Domburg is in zijn categorie tijdens een kleine meerkamp langebaanwedstrijden in het Duitse Ehrfiirt op de eerste plaats geëindigd. Op de 500 meter kwam Provoost tot een tijd van 44.11. Op de 1000 meter klokte hij een tijd van 1.26.03. Voor de 1500 meter had hij 2.18.74 nodig. Doordat hij de 3000 meter aflegde in 4.31.31 klom hij uiteinde lijk naar de eerste plaats. door Peter Snelders terneuzen - Het vrouwenteam van Rapide heeft de opwaartse lijn weer te pakken in de tweede klas se van de hockeycompetitie. In Berkel-Enschot won het verdiend met 2-1 van het gelijknamige team. Een de laatste weken zwalkend Vlissingen verlangt naar de winter stop. Ditmaal was Prinsenbeek te sterk. Het mannenteam van die vereniging heeft wel het juiste rit me te pakken. Het won met maar liefst 8-0 van DDHC. Vrouwen Tweede klasse Berkel Enschot-Rapide 1-2 (0-0): Rapide trok direct het initiatief naar zich toe. Dat resulteerde in een veldoverwicht maar zorgde niet voor veel doelgevaar. Tien mi nuten na de hervatting opende Tatsjana van den Eynde met een individuele actie de score. Een be ter Rapide verzuimde daarna af stand te nemen. Met nog drie mi nuten op de klok moest het een forse domper incasseren. Toen liet Berkel-Enschot uit een strafcorner de 1-1 noteren. Toch toonde Rapi de karakter. Illustratief voor die veerkracht was het winnende doel punt in de slotminuut. Via een fraaie actie stelde Eva Willaert teamgenote Tatsjana van den Eyn de in de gelegenheid de 1-2 te sco ren. Derde klasse Vlissingen-Prinsenbeek 0-3 (0-1): Vlissingen hoopt voor de winterstop nog wat puntjes te pak ken om vervolgens tijdens dat re ces het beschadigde vertrouwen te herstellen. Ook nu ontbrak het aan overtuiging. Vlissingen deed in de eerste helft aardig mee, maar dwong aanvallend nauwelijks iets af Via een dubieuze strafbal nam Prinsenbeek de leiding. In het be gin van de tweede helft deed Vlis singen weer goed mee. De kleine kansen die het kreeg bleven echter onbenut. Naarmate het duel vor derde, nam de thuisploeg meer ri sico. Dat strafte Prinsenbeek gena deloos af. Mannen Derde klasse Pelikaan-Rapide 3-0 (2-0): On danks de waarschuwingen van coach Hans Beaart begon Rapide te slap aan dit duel. Binnen zeven minuten keek het tegen een 2-0-achterstand aan. Daardoor liep het opnieuw achter de feiten aan. De thuisploeg was overigens veel feller op de bal en won daardoor ook de meeste persoonlijke duels. Pas na de rust kwam Rapide iets beter in de wedstrijd. Mede door de energieke inbreng van A-junior Quinten Missiaen toonde het toen bij vlagen strijd. Die inzet resul teerde in een licht veldoverwicht, maar niet in de beoogde aanslui- tingstreflfer. Nadat Pelikaan 3-0 had gescoord, bepaalde Jochem Be- De deelnemers aan de Hobbeldebob belloop kregen zeventien duinover gangen voor de kiezen. aart de eindstand op 3-1. Vierde klasse Vlissingen-DDHC 8-0 (3-0): Vlis singen nam in dit duel afscheid van Roland Peekei en Emile de Haes. Laatstgenoemde drukte in de eerste helft zijn stempel op dit duel door een puntgave hattrick te scoren. In de tweede helft was het overwicht van de thuisploeg nog groter dan voor de rust-. Op aange ven van Roland Peekei liet Boude- wijn Jagers 4-0 noteren. Na voor bereidend werk van Jesse van de Zanden nam Jagers ook de 5-0 voor zijn rekening. Via een strafbal zorgde Roland Peekei voor 6-0. Emile de Haes en Jesse van de Zan den bepaalden de eindstand op 8-0. Gilze-Rijen-Goes 13-0 (10-0): Goes kon niet voldoende spelers op de been brengen en moest zelfs een beroep doen op drie spelers uit de A-jeugd. Bij rust was het duel reeds gespeeld. Jan de Wilde op kop van een achtervolgend groepje tijdens de Hobbeldebobbelloop. De deelnemers moesten tientallen trappen op en af. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40