395.000 deze tijd nog nodig?' we in zeeland 13 Zeeuwen gelauwerd Oud paar verjaagt inbreker Boeren raken stukken perceel kwijt i Diefstal uit woningen maandag 23 november 2009 Het nieuws van de PZC op uw mobiel? Ga naar: www.pzc.mobi VLISSINGEN - Een bejaard Vlissings echtpaar heeft zaterdagavond een overvaller het huis uit gewerkt. Dat gebeurde aan de Wilhelmina Druckerlaan. Rond 22.45 uur werd er bij de woning van het echtpaar aangebeld, waarna de 80-jarige be woonster de voordeur open deed. Hierop stapte meteen een onbe kende jongeman de woning bin nen en probeerde de vrouw, on der bedreiging van een wapen, te dwingen geld af te geven. De vrouw weigerde en duwde de overvaller, samen met haar te hulp gesnelde 84-jarige echtgenoot, de woning uit. De overvaller ging er, vermoede lijk met een andere (jonge)man, op een bromfiets vandoor. YERSEKE - Zaterdag rond 18.00 uur zijn uit een woning aan de Bern- hardstraat in Yerseke een bankpas en sieraden weggenomen. Rond 17.50 uur belden een onbekende jongen en meisje aan bij de wo ning. Met een smoes wist het twee tal de woning binnen te komen. Rond 18.10 uur vertrok het tweetal weer. Kort na het vertrek van de jongen en het meisje ontdekte de bewoonster de diefstal. Zaterdagavond rond 19.10 uur is er ingebroken in een woning aan Drie Minuten in Krabbendijke. De bewoner, die boven was, hoorde dat er twee mensen in zijn wo ning waren. Toen hij iets riep, ver liet het tweetal de woning. Toen de bewoner beneden ging kij ken, bleek dat er een raam was opengebroken en er sieraden uit de woning waren weggenomen. ROTTERDAM - T\vee Zeeuwse stu denten zijn vrijdag gelauwerd op de Erasmus Universiteit te Rotter dam. Het gaat om Monique Lin ger, werkzaam bij EPZ, en Daniel Rouw, in dienst bij de gemeente Terneuzen. Vrijdag zijn aan de Erasmus Uni versiteit twaalf bullen uitgereikt aan post doe studenten Corporate Communications. Onder de gegra dueerden de twee Zeeuwen die met hun prestaties nogal opvielen. Monique Linger ontving de Inno vations Award voor haar scriptie over draagvlak voor een tweede kerncentrale in Zeeland. Linger is werkzaam als communi catie manager bij EPZ, exploitant van de kerncentrale Borssele. Daniel Rouw van de gemeente Ter- neuzen kreeg een eervolle vermel ding voor zijn onderzoek naar de mogelijkheden voor het verbete ren van de reputatie van gemeente lijke overheden. Ze zijn afgestudeerd bij de Rotter dam School of management van de Erasmus Universiteit en mogen de titel Master of Science voeren. 'We hebben de ZMF in de kou laten staan in de mossel- en de ontpolderingsdiscussie. Het wrange is euro subsidie krijgt de ZMF dit jaar dat ze daar nu de rekening van krijgt gepresenteerd.' van de provincie. Hoeveel het in de toekomst wordt is onduidelijk. Henk Castelijn van natuurbeschermingsorganisatie De Steltkluut In het midden: de ZMF bekommert zich ook om het behoud van het Zeeuwse cultuurlandschap. En vanaf linksboven met de klok mee: de ZMF was de gebeten hond in de ontpolderingsdiscussie; actie in de jaren negentig van de vorige eeuw om automobilisten in een periode van zomersmog aan te sporen hun voertuig thuis te laten; de ZMF ijvert tegen lichtverontreiniging; door haar verzet tegen mosselzaadvisserij in de Waddenzee werd de ZMF van 'de groene leugen' beticht. foto's Willem Mieras door René Schrier GOES - Bij de Zuidelijke Land bouworganisatie ZLTO hebben zich verschillende verontruste boe ren gemeld, over de 'nieuwe per- ceelkaarten'. Het ministerie heeft namelijk de perceelsregistratie her zien en de resultaten daarvan naar de agrariërs gestuurd. Die merkten dat zaken als hout wallen, kavelpaden, poelen en slo ten niet meer tot hun percelen werden gerekend. In sommige ge vallen raakten de boeren op die manier hectaren kwijt. Los van on duidelijke procedure leidt dit tot forse afwijkingen, waardoor akker bouwers en veehouders 'ineens' tien of vijftien procent minder grond blijken te hebben. De belan genorganisaties van de agrariërs neemt de zaak hoog op. In een brief aan minister Verburg (LNV) vraagt LTO Nederland om ophel dering. „De maatverschillen tus sen het papier van Den Haag en de weerbarstige praktijk zijn ver ontrustend groot", reageert voor zitter Albert Jan Maat van LTO Ne derland in het weekblad Nieuwe Oogst. Hij wil actie van LNV om de om onrust en onbegrip bij boe ren weg te nemen. De Dienst regelingen (DR) is aan de hand van satellietfoto's bezig om de grond, die boeren in ge bruik hebben op hun bedrijf, te meten en becijferen. Deze aanpas singen in het nationale perceelsre- gister gebeurt op aanwijzing van de Europese Commissie. D'N ALLERZWAERSTEN Het boek van de Kustmarathon 2009 vliegt weg! Bekijk de video van de presentatie op www.pzc.nl/sport Bestel het boek: www.pzc.nl/webshop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3