Routine helpt Van Damme aan winst 37 Leider wint nipt van Vlissingen Offermans is klasse apart met Avec Espoir Oemoemenoe grijpt net naast eerste winst Herstel van rugbysters Goede start Van der Meet maandag 23 november 2009 door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen trokken net aan het kortste eindje door een 64-63-ne- derlaag bij Pendragon, de koploper in de eerste divisie. De Vlissingse vrouwen wonnen bij Black Eagles hun vierde wedstrijd in de hoofd klasse en klommen daardoor naar de zesde plaats. Mannen. Pendragon-BC Vlissin gen 64-63: De mannen van BC Vlissingen speelden in Tilburg een zeer spannende wedstrijd tegen koploper Pendragon. Het verschil tussen beide teams was minimaal, wat blijkt uit de kwartstanden 17-15» 31-29 en 49-46. In het laatste kwart sloeg Pendragon een gaatje van 5 punten. BC Vlissingen kwam nog terug tot 64-63, maar kon in de laatste aanval de zege niet naar zich toetrekken. „We staan dan wel met lege han den", zei coach Victor Vermue na afloop, „aan de andere kant laat het ook zien dat we dit niveau aan kunnen en dat we ook tegen de topteams kansen hebben." Scores BC Vlissingen: Dorde Karadzic 14, Michel Bosters en Dennis de Paauw 13, Erwin Hilbert 12, Allard de Jong 4, Benjamin Steenbeek 3, Emilio Jangbaha- doer en Sjors van de Poel 2. Vrouwen. Black Eagles - BC Vlis singen 49-72: In Rosmalen had den de Vlissingse vrouwen een pri ma start. Veel fastbreaks werden door de centers afgerond, wat re sulteerde in een 9-30-voorsprong. Daarna kon de thuisploeg de scha de beperken tot 18-38 bij rust. In de tweede helft probeerde Black Eagles door een press over het he le veld nog terug te komen, maar de marge werd niet kleiner dan 15 punten. In de slotfase vergrootte het team van coach Tom Joziasse het ver schil en won met 49-72. Scores BC Vlissingen: Yolanda Mulder 23, Romana de Ridder 19, Nanon Doe- land 11, Elisa Kuipers 8, Mims Kole 5, Melanie Dolfing 4 en Dorien de Witte 2. MIDDELBURG - Na het verlies in de topper tegen Castricum hebben de vrouwen van Oemoemenoe de draad weer opgepakt met een rui me zege op RUS 2. Na een 17-0- voorsprong bij rust zegevierde Oe moemenoe met 44-0. Jasmin Sey- bel maakte drie tries, Marieke van der Leijé twee. Rosanne den Toon der benutte twee conversions. KALGOORIE - Tennisster Angelique van der Meet is gisteren prima be gonnen aan de kwalificaties van het 25.000 dollartoernooi in het Australische Kalgoorlie. De acht tienjarige inwoonster van 's-Heer Abtskerke was in de tweede ron de - ze had in de eerste ronde een bye - te sterk voor de Australische Deeon Mladin: 6-3 6-3. Chris van Damme voelde zich het best thuis op de Kameleon, het lastige oliepatroon van de Open Middelburgse bowlingkampioenschappen. foto Ruben Oreel door Koen de Vries MIDDELBURG - De Belg Chris van Damme won gisteren de 20 editie van het Open Middelburgs bow lingkampioenschap. Zijn geheim? Routine, dacht hijzelf „Ik bowl al 39 jaar en weet zo langzamerhand wel hoe ik met moeilijke omstan digheden moet omgaan." Routine hadden de bowlers giste ren wel nodig in bowlingcentrum De Kruitmolen in Middelburg. Or ganisator Rens Vader had een heel gemeen oliepatroon over de acht banen uitgelegd, de Kameleon ge naamd. De naam zegt het al: als de bal een paar keer over de baan ge rold is, verandert het oliepatroon en kiest het speeltuig een andere koers. „Je moet weten wat er ge beurt en wat 'je moet doen", do ceerde de vijfvoudig Belgisch kam pioen Van Damme na zijn zege. „Vroeger was bowlen veel moeilij ker dan nu. Er waren geen oliema chines, er was geen topmateriaal. Je moest steeds je strategie bepa len en weer aanpassen. Daar pluk ik nu de vruchten van." Van Damme was één van de'acht finalisten die in de aanloop naar de finaledag het best met de om- standigen konden omgaan. Zij overleefden de voorronden en de halve finales. Onder hen bevonden zich geen Zeeuwen. Dus niet Bevelander André Reijerse, die vorig jaar zijn come-back vierde met een finale plaats en ook niet de 18-jarige Mid delburger Sander de Jonge, die kortgeleden een perfect game gooi de. Vlissinger Loep van der Zwan was er nog het dichtst "bij. Hij strandde gistermorgen in de halve finale. Chris van Damme, inwoner van Knokke, ging in de finale lan ge tijd gelijk op met Eric Koning uit Volendam. In de eerste vijf van de zeven te spelen ronden gingen ze zij aan zij, en voelden bovendien de hete adem van de nog maar 16-jarige Ramon Hilferink uit 's-Heeren- berg en routinier Geert-Jan van Baest uit Amstelveen in de nek. In de zesde ronde sloeg Van Damme zijn slag. De 52-jarige Belg liet 215 punten noteren terwijl Koning het magere totaal van 158 punten liet bijschrijven. Daarmee kwam het verschil tussen de nummers een en twee op 90 punten, een nauwe lijks te overbruggen verschil. Wellicht was Van Damme daar door iets te ontspannen. Voordat hij aan de laatste ronde begon, zag hij op het naastgelegen voetbal- ■MLU^lueia veld de spelers van Jong Ambon en BSC van het veld sprinten van wege een verschrikkelijke hagel bui. „Mietjes", riep hij gekscherend naar het publiek. Vervolgens lukte het hem nauwelijks meer alle ke gels in een keer om te gooien. Bij het scheiden van de markt bleek het verschil met Eric Koning nog maar 14 punten. „Zenuwachtig ben ik nooit geweest", gaf Van Damme aan. „Het verschil was groot genoeg." In de tweede klasse streed wel een flink aantal Zeeuwen om de eind zege. Toch stonden ze na afloop al lemaal met lege handen. Ook hier ging een Belg met de hoofdprijs naar huis: Jodi Nauwelaers. Goese- naar Freddy Schijf werd tweede, Bert Roodenburg uit Vlissingen derde. door Lucien Roelandt SEROOSKERKE - Debbie Offermans was met Avec Espoir zaterdag in de klasse Li van de dressuurwed- strijd van de Gouwe Reyers te sterk voor de concurrentie. In de klasse L2 bleek er geen kruid ge wassen tegen Simone de Bruin met Fleur van 't Ooievaarsnest. Offer mans trok in Serooskerke de opgaande lijn door. De amazone uit Arnemuiden stuurde de bruine ruin in de eerste proef met 209 punten naar de overwinning. Zij bleef Margreet Griep met Welzin- ge ver voor. Ook in de tweede proef was de combinatie opper machtig. De Middelburgse Emma Rietveld werd met Kon-Tiki met 188 punten tweede. Simone de Bruin reed in de warm loopronde van L2 Fleur van 't Ooievaarnest met 196 punten naar het oranje erelint. Tien punten meer dan de Middelburgse Wille- ke Janse met Firelight. Ook in de tweede manche gaf De Bruin haar achtervolgers geen kans. In de eerste proef van M2 eiste Peter Klaasse met Zephyr met 185 punten de overwinning op. In de herkansing nam Sanne Ludolphy met Vivaldi revanche. Zij stuurde de Ronaldo-dochter met 188 pun ten naar een nipte overwinning. door Hans Markusse MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe hadden in Den Haag lang uitzicht op de eerste competi tiezege, maar in de slotminuten trok HRC 2 toch de winst naar zich toe: 19-17. Voor de Middelbur gers restte slecht een bonuspunt; het eerste van het seizoen, dat pre cies halverwege is. Tovaal behaalde de vierde overwinning op rij. De Goesenaren versloegen met 25-14 over HRC 3. Oemoemenoe kende een sterk be gin. Met captain Fabiën Legrand weer in de gelederen kwamen de Middelburgers via Devin Schutte op 0-5 - en voor rust breidden Quinten van Dijk en Laurent Leg rand de voorsprong: 0-12. In de tweede helft moest Fabiën Leg rand toch weer met een kniebles sure naar de kant. De Hagenaars maakten daar handig gebruik van en de thuisploeg kwam op een 14-12-voorsprong. Oemoemenoe vocht terug en Wouter Krikken zette Oemoemenoe op 14-17. Vlak voor tijd greep HRC 2 toch nog de zege. Trainer Zandbergen wan hoopt nog niet: „De achterstand op USRS en Alkmaar is te over bruggen en beide teams moeten in de tweede competitiehelft nog op bezoek in Middelburg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39